neděle 28. dubna, 17:24 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Pravidlá záhrady

Datum: 17.08.2006 18:26
 

Dnes som po dlhšom čase pracovala na záhrade a vypozorovala som niektoré zákonitosti.Pokiaľ máte aj vy nejaké postrehy tak doplňujte:

1,Kvety rastú extrémne-buď sú príliž bujné alebo nerastú vobec

2,Plevel je inteligentný,berie ne seba vždy podobu susediacej kultúrnej rastliny

3,Nízké kvetiny použité ako rabatá vždy vyrastú nezvykle vysoko

4,Kvety vyrastené zo semien označených ako "zmes farieb" sú jednofarebné.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 09:18
     

    jak se vyhnout chybám:

    [www.marigreen.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pravidlá záhrady

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 09:26
     
    To radši půjdu systémem pokus - omyl, než abych se svěřila do rukou "odborníků" grinning smiley. Jednu takovou a kupodivu i docela povedenou realizaci mají sousedi. Mám pro ní jedilé slovo : sterilní thumbs up
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 09:47
     
    vimrova: Já už jsem to tady, tuším, kdysi psala. Sousedi taky mají zahradu navrženou architektkou (já tedy vlastně taky, ale mě šlo spíš o rady, co na seever, co na jih, co roste rychle, co pomalu, co do šířky, co do výšky a pak už jsem se řídila vlastními instinkty smiling smiley ), tzv. bezúdržbovou. Já to hodnotím jedním slovem: nuda. Celý rok ta zahrada vypadá stejně, akorát na zimu opadají dva listnáče. Jinak je to beznápadu, pořád stejná písnička, to mě nebaví sad smileythumbs up Ale je fakt, že tam nemusej máknout smiling smileywinking smiley
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 09:55
     
    No, musím uznat, že naši sousedi měli asi štěstí, protože se jim naštěstí v kvetení střídá několik keřů. Jedinou údržbou bylo sekat trávu a zalívat. Vloni pořídili automatický závlahový systém (teď ze mě tedy mluví bledá závist, protože běhám každý den hodinu s konví), takže se údržba smrskla na sekání trávy a objíždění krajů s nůžkami na kraje thumbs up. Ale asi jsou spokojení. Myslím, že to nebudou zapálení zahrádkáři grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 09:59
     
    p1030712.jpg

    vimrova:zavlažování máme taky, ale že bych jen stříhala trávník, to se nedá říct smiling smiley, furt lítám po záhonech smiling smiley grinning smiley.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 10:02
     
    vimrová...to zalévání...já sice mám hadici, ale samozřejmě všude nedosáhne. Muž koupil stříkací pistoli (levnou, žegrinning smiley ) a když mi desetkrát za minutu vypadne z hadice, zahazuju hadici a makám s konví. Taktéž hodinu.grinning smiley Zas na druhou stranu...beru to jako pravidelné cvičení.winking smiley
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 10:04
     

    Dyť říkám, bledá závist grinning smiley.

    No, vyřešila jsem to tak, že část zahrady na tom největším úpalu je osázená suchomilkama, takže nemusím zalívat úplně všechno... smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 10:05
     

    Tím, že mám záhony zakůrované a jílové podloží, tak nemusím zalévat ani v horkém létě. I po několika horkých dnech hrábnu do půdy pod kůrou a je to blátivé...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 10:06
     

    Závlahu tedy máme nastavenou jen na trávníky.

    A už jsme letos zaváhali, protože u obrubníků je tráva zcela vypálená, suchá,snad během léta obrazí.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 10:58
     

    Já zas všude cpu keříky, aby házely sem tam stín. Kůrou mulčuju postupně, tolik jí naráz nemám.

    Když už jsme u té kůry, tak technický dotaz: jak mám přidat rašelinu k rostlinám, u kterých mám kůru? Rozhrnout kůru, nasypat rašelinu, kůru opět přihrnout? To budou asi ztráty, té kůry, že?winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 12:25
     
    Moni, bohužel, jinak to nejde. Já se teď chystám přihnojovat jehličnany, tak budu muset odhrnout, zapracovat hnojivo a zahranout. Se ztrátami se počítá, my tu kůru stejně budem letos navážet, za ten rok to hrozně slehne.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 12:29
     
    Anavi...ok. My se snad k té kůře dokopem ve větším množství.confused smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 14:05
     
    Ja som tu najsuchsiu cast zahrady vyriesila ( islo o plochu, kde stavbari nechali stavebny material( tehly a piesok) zahrnuty asi 5cm hliny) - mam tam drevene podium pre lehatko the finger smiley a vedla skalka...takze ziadne extra polievanie...A travnik...zialbohu...krasny na jar a na jesen....v lete zlta Sahara ..Holt polievanie u mna nic extra, co chce zit - musi prezit aj bojove podmienky ( aj tak platime "astronomicke" ucty za vodu) ..
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.04.2007 14:06
     
    drinking smiley smoking smiley Juch...a mam prvu hviezdicku!!!
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (24.04.2007 14:06)
     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 02:54
     

    Jano - Vimrova, myslim si, ze zavlazovaci system hodne praci ulehci, ale neni to 100% zalevani. Ja jsem si delala zavlazovaci system na terase sama. Omezila jsem se jenom na dve linie, celkem pet trysek, protoze mam prece jenom prostor 100m2. Hodne to usetri casu, to ano, ale zase se u mne najdou mista, ktera i tak zustanou sucha nebo sussi, takze normalni zpusob zalivani u mne zavlazovacim systemem neskoncil.

    Trebas tady v Usa je take zavlazovaci system na travnik a kere, co jsou na celem pozemku: cele zavlazovani trva cca 2,5 hodiny a linii je celkem sest a pozemek je hodne clenity a ma tak min. 500 m2. Rano, kdyz vyjdu ven, tak se opet bud' vsechno cvachtavene a nebo minimalne zalite. Nehlede na to, ze ty trysky by se meli po kazdem sekani travniku pohlidat, jestli sekaci, kdyz pres ne prejeli, neotocili, protoze pak cakaji na uplne jinou stranu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.