středa 1. května, 01:51 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Farmářské trhy

Datum: 07.08.2010 18:22
 

Sem prosím piště své zkušenosti s farmářskými trhy - kde jste byli, co měli dobrého, zda jste spokojeni atd...

U nás v okolí zatím bohužel nejsou...nebo jsem je ještě neobjevila.

Naši jezdí do Černošic a jsou spokojeni - zelenina, čerstvé domácí uzeniny, kozí sýry... thumbs down

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 25.06.2012 20:49
     

    V sobotu jsem byla na farmářských trzích v Dobřichovicích. Jednu sobotu je to tam, druhou v Černošicích. A hlavně: hlídají si, aby prodejci byli opravdu farmáři a prodávali své výrobky.

    V Černošicích už jsem dvakrát byla, ale je to tam kapánek stásněnější, než v Dobřichovicích....líbilo se mi v D.více.

    Koupila jsem super maso...i jehněčí. Kuřata úžasná - a ta chuť!!!! Minimálně 5 stánků se sýry - Farma Skryje - kozí sýry, Čerstvé sýry od Karlštejna, bača z Malé Fatry....no paráda!!! Utratila jsem hříšné prachy, ale mlaskám a sliním si teď denně nad těmi sýry. Jehněčí mám na gril. Koupila jsem i stáleplodící maliny. Domácí tvaroh a mléko....no mňam!!!!

     

    Jen u nás pořád nic. angry smiley sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Farmářské trhy

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 25.06.2012 20:53
     

    u nás a okolo taky nic.... sad smiley ....tak si pomlaskávej a vychutnávej mls smiley

     
  • Autor: andrejka
    Status: nováček

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 19.09.2012 20:25
     

    My na farmářské trhy chodíme pro český česnek a pro mléčné výrobky z farem.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 19.09.2012 20:30
     

    Já jsem náhodou šla přes Tylovo náměstí v Praze, jsou tam menší trhy, ale měli kromě ovoce a zeleniny i sýry, uzeniny, čerstvé ryby... Já jsem si koupila kilo čerstvých lískových oříšků a během dvou dnů jsem je všechny snědla. No musela jsem spěchat, aby nezaschly, to už by mi moc nechutnaly. A že byly mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 21.09.2012 19:54
     

    Spike to mě nikdy nenapadlo si je koupit, chutnají asi jinak, než ty seschlý z pytlíku? confused smiley asi to taky zkusím mls smiley jak se vlastně loupou? jde to lehce?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 21.09.2012 20:18
     

    Byla jsem na našich trzích. Byly tam čtyři stánky a pátý od největší místní pekárny... v těch čtyřech měli prd. Hlavně téměř nic farmářského. Jen jeden byl z farmy a měli jen sýry a nic víc. Ani mlíko ani vejce, nic. Takže už mě na naše trhy nic netáhne thumbs up

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 21.09.2012 22:37
     

    U nás v Droužkovich se pořádají již asi dva roky, teď byly naposledy 8.9. a jsou putovní, 6.10. budou ve vedlejší vesnici v Údlicích.

    Každý rok se v něčem soutěží, letos ve vaření guláše, zúčastnily se tři vesnice a v pečení koláčů. Ty teda byly mňamozní.

    Prodává se toho docela dost med, klobásy, jitrnice, jelita. Maso, zelenina, ovoce, cibule, sýry, keramika, ručně dělané šperky, koření, burčák, okrasné dýně. Loni se přidalo i místní zahradnictví, prodávaly podzimně vytvořené truhlíky

    Grilujou se klobásy, letos byla vařená kukuřice, palačinky

    Každý návštěvník dostává číslo, kolikátý přišel, letos bylo tuším přes 800 lidí (přes celý den) počasí se vydařilo.

    Pak se čísla losují a vyhrává se tombola.

    Pro děti celý den jezdili koně, mohly si vyzkoušet z hasičského vozu stříkačkou shazovat figurky. Byl to vydařený den.

    Martin mi koupil krásnýho keramickýho ptáka grinning smiley na zahradu, já si koupila sýry, koření a slušně jsem se přežrala.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 21.09.2012 22:45
     



    suee napsal(a):

    Spike to mě nikdy nenapadlo si je koupit, chutnají asi jinak, než ty seschlý z pytlíku? confused smiley asi to taky zkusím mls smiley jak se vlastně loupou? jde to lehce?


    Já jsem ujetá na čerstvé oříšky, lískové i vlašáky. Když už zaschnou, moc je nemusím, spíš jen do těsta a tak. Ty čerstvé jsou krásně šťavnaté a moooc dobrét. Druhý den se pak divím, proč mě bolí čelisti, než mi dojde, že jsem den pčed tím usilovně žvýkala žvýkala... grinning smiley

    Před pár lety bylo i v prodejnách zeleniny spousta čerstvých lískáčů. Já si denně kupovala kilo. Paní mi tak účastně říkala, že jsou dobré, že si je taky koupila na vánoce. Tak jsem ji vyvedla z omylu, že já je do dalšího dne zkonzumuju, na vánoce si klidně koupím ty suché v pytlíku.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 21.09.2012 23:00
     



    SPIKE napsal(a):



    suee napsal(a):

    Spike to mě nikdy nenapadlo si je koupit, chutnají asi jinak, než ty seschlý z pytlíku? confused smiley asi to taky zkusím mls smiley jak se vlastně loupou? jde to lehce?


    Já jsem ujetá na čerstvé oříšky, lískové i vlašáky. Když už zaschnou, moc je nemusím, spíš jen do těsta a tak. Ty čerstvé jsou krásně šťavnaté a moooc dobrét.

    ........................................................................

    Spike a to prodávají ty lískáče již vylouskané, nebo ve skořápce? Já také miluju ty nejlépe ještě nedozrálé, prostě když je jádro obaleno světlou šlupičkou mls smiley . Jen u nás na trzích je nemají thumbs up .

    Před lety jsem byla v Keni a tam zase byly čerstvé kešu (kilo vyšlo asi na 40,-Kč), byly úžasný mls smiley mls smiley .

     

     

     


     

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 21.09.2012 23:19
     

    Jsou samozřejmě ve skořápce. Ony by se měly v té skořápce dosušit a pak teprve vyloupat, pokud je člověk chce na uskladnění.

    Ty čerstvé kešu snad potkám v Ugandě. Já jsem byla v Thajsku v malém podniku, kde zpracovávali kešu oříšky a nějak mě nenapadlo, že by se daly jís t i čertsvé. Asi proto, že to vlastně oříšky ani nejsou. Jeden jsem si odsud přivezla a kupodivu ho ani nezasadila.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 22.09.2012 07:54
     

    Čerstvé kešu bych se bála. Vždyť je jedovaté confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 23.09.2012 22:03
     

    Drahuško, asi budeš mít pravdu, taky se mi to nějak nezdálo.

    Missi, nejedla jsi je čerstvě pražené?

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 24.09.2012 00:00
     

    Ne, ne jedla jsem je čerstvé mls smiley . Bohužel tyto čerstvé se dají sehnat pouze od místních pěstitelů, kteří je vyloupávají ručně. Jejich ruce jsou hrozně zjizvené od toho poleptání sad smiley . Mezi jádrem a slupkou je toxická látka, která při ručním zpracování bez tepelné úpravy je pevná a jde lehce odstranit (pokud jsou kvalitní rukavice). Při takovém zpracování nejsou oříšky vůbec tepelně upraveny až pak se suší na slunci. Ovšem ta chuť je nezapomenutelná mls smiley love smiley , zde kupované BIO (či RAW) se s tím vůbec nedá srovnávat thumbs up .

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 04.10.2012 20:27
     

    Začali k nám do města zajíždět farmáři s mlékem a mléčnými výrobky [www.mlekozfarmy.cz] Dneska manžel koupil jejich mléko, čerstvý sýr a jogurt. Zatím jsme snědli ten sýr a fakt jsme si pochutnali.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Farmářské trhy

    Datum: 07.10.2012 21:44
     

    U nás v Dejvicích je největší množství pekařského výrobku.Je tam několik druhů chleba,pečiva i sladkých různých koláčů. Mléko nám vozí každý pátek v dodávce.Celou dobu tady bučí kráva co mléko dává. Opravdu je to výborné mléko i různé tvarohy a sýry.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.