sobota 27. dubna, 09:15 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Domov duchodcu

Datum: 21.01.2008 14:18
 

Zacínám mít docela problém s otcem. Bydlí v samostatném byte v baráku, kde bydlí jeste muj brácha s manzelkou, já tam obcas dorazím. S bráchou nevychází vubec, takze tam není nadeje na pomoc, já bych mela právo, po tom co mi provedl taky na nej kaslat, nicméne to nechci udelat.

Bude mu 72 a ted jsem se dozvedela, ze zacíná ponekud bláznit. V sobotu volal svagrovou, ze mu lezou ze zásuvky hadi , na pude je chlap, elektromer se tocí, i kdyz stojí,apod. Takze to vypadá, ze uz asi dlouho nebude moct být sám. Nepripadá v úvahu, abych ho vzala k sobe, nejen kvuli malému bytu, barák zatím není, ale i kvuli tomu, ze jsem v zahranicí a nevím, jak bych to delala s doktory, tady by ho nikdo nepojistil a tudíz neosetril atd.

Tudíz, jediné schudné resení: DD. problém není ovsem jen v sehnání místa, ale i v tom, ze on tam dobrovolne nepujde.Napadá mne jediná moznost, az to uz nebude schudné. Zbavení svéprávnosti. Nemohu prece dopustit, aby vyhodil eventuelne do vzduchu barák nebo se mu neco stalo. jiank ho tam asi nedostanu.

Nemáte nekdo s tímto problémem zkusenosti?sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 2 z 7
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 22.01.2008 11:55
     
    Didi, ta přihláška je tam utčitě nutná...
     
  • Autor: Reklama

    Re: Domov duchodcu

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 22.01.2008 12:31
     
    Lado, uz se na tom pracuje. smiling smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 22.01.2008 16:37
     

    Okolo tohohle chodím každý den a moc se mi líbí:

    [domov.duchodcu.cz]

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 22.01.2008 17:45
     
    Didi, posílala jsem ti včera email, dostala si ho?
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 22.01.2008 18:37
     

    Ahoj Missi, omlouvám se, já tam moc nechodím, tak az ted. Díky moc za tip.

     

    dneska jsem s otcem telefonovala, sám mi to sdelil, ví, ze neco není v porádku a volala jsem jeho Dr., ta rekla, ze musí okamzite k ní, tak mi to slíbil, Tak doufám, ze tam zítra pujde.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 24.01.2008 11:04
     

    Tak u nás už se to, bohužel, vyřešilo. Právě mi volala mamka, že strejda zemřel sad smiley.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 24.01.2008 13:18
     
    Tak to je mi líto.sad smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 24.01.2008 13:27
     
    Didi, snažím se na to dívat z té lepší stránky: že to pro něj bylo vysvobození. Už teď měl velké bolesti, určitě by to bylo čím dál horší a to by si nezasloužil.sad smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 26.01.2008 20:27
     
    Tak to zatím dopadlo docela dobre. Otec nebral prásky na tlak, mel pres 200, tak je zase zacal brát a jeste dostal nejaké na nervovém. Dneska máma za ním byla a ríkala, ze vypadá podstatne lepsí. Uf.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 12.03.2008 16:21
     

    Přemýšleli(y) jste někdy o tom, jak a kde by jste chtěli(y) prožít stáří? Doma? V nějakém domově důchodců nebo v jiném zařízení?

    Ono je to tedy hodně individuální a nikdo nemůžeme vědět, jaký bude náš zdravotní stav, jak na tom budeme se soběstačností, budeme-li mít někoho, kdo se o nás bude 24hodin denně starat atd.

     
  • Status:

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 12.03.2008 16:35
     

    teda Moni,to je téma,to ťa chytla neaká depka,radšej sa nad týmto ani nezamýšľajme,ved sa toho možno ani nedožijeme,ale neakú predstavu by som mala....krásny domček a veľkááááááááááá záhrada plná kytek,ja sedím s mužom na lavičke,vedľa sa hrajú pravnúčatá,dcéra nám nesie pobedňajší zákusok.....................

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 12.03.2008 16:52
     
    Anino...to není žádná depka. Jen mne zajímá, jestli na to někdy někdo pomyslel. Jasně, představa bydlení s mužem je jasná...ale co když bude člověk sám? A třeba málo soběstačný. Nebo nebude sám ten barák stíhat a děti budou daleko? Co potom?
     
  • Status:

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 12.03.2008 17:08
     
    naozaj je lepšie na to nemyslieť,lebo ťažko sa to bude riešiť teraz,ked nevieme čo bude,ved nevieme čo bude za 5rokov vlastne ani za 2 roky ale ved ani nevieme čo bude zajtra,ja som sa naučila že neplánujem moc do predu,lebo človek mieni,no život mení,tak to nechám nech to plynie a uvidíme...........................
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 12.03.2008 17:22
     

    Tak se zeptám jinak: vadilo by vám žít v nějakém zařízení pro seniory?

    Odpovím sama...mně asi ne. Alespoň si to myslím teď, po té praxi.

     
  • Status:

    Re: Domov duchodcu

    Datum: 12.03.2008 17:33
     
    asi ani mne,ja sa viem tiež prispôsobiť a ak by som inde nemala miesto a možno by mi tam bolo aj lepšie,ako sa niekde cítiť na obtiaž
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.