sobota 27. dubna, 11:51 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Copak se vám nechce dělat?

Datum: 31.12.2006 11:06
 
Já jsem se donutila ráno vyžehlit povlečení, ale jinak už se mi dneska ničeho nechce. Takové vysávání má u nás na starosti přítel a před chvílí mu to to šlo fakt pěkně od ruky thumbs down . Já ze všeho nejvíc asi nesnáším právě to vysávání a mytí nádobí. Jelikož nemáme myčku, tak ta kupa nádobí ve dřezu vypadá blbě thumbs up.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 12:32
     

    Spike, opravdu zkus tu octovou vodu, mušince smývá spolehlivě. Já vodou s octem umývám i podlahy (dlažba, plovoučka i korek), zdradla ... Moc čistících a leštících prostředků nekupuju.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (05.12.2017 12:36)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Copak se vám nechce dělat?

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 12:34
     

    v Realu je písek . ten už nekupuju na nic..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 12:44
     

    okna meju octem a kapkou jaru, vlastně do všeho leju ocet, i do pračky

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 13:01
     

    okna jsem umyla dvě- jen okenou . nebyla ještě moc špinavé - myla jsem je nedávno . ale na jedno jsem pověsila andílky a na druhé to nepůjde- je tam žaluzie na vnitřní straně. ne mezi okny. další okno je na jinou stranu - tak asi dám tam . ale mám na tu stranu blbou sousedku - tak aby si nakonec nemyslela ,že ji chci dostat do nebe. prodávají barák a myslela jsem , že se do zimy vypakují - asi ne - až na jaro.

    v červenci se se svým ex tak porvali , že tu byly dvě auta policajtů a dvě sanitky. - hrůza- angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.12.2017 14:15)
     
  • Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 13:24
     

    Kaaj, tady z oken tekla černá voda. Je tu provoz a ještě je nízko. Ale jak mám ty starodávné, jdou jednoduše vysadit a strčím je do vany osprchovat. Tam je pak vezmu stěrkou. Pak už jen přeleštím. Jak jsou dvojitá, stále vlastně může být zavřeno, je mi celkem u tohohle způsobu jedno, jaké je počasí. A nikam moc nešplhám.

    Šmouhy neboli kocouři, jak se tu říká, mě štvou. Ne z důvodu pořádkumilovnosti ale protože to nedělám často, tak vždycky říkám, že aspoň chvíli, tak týden tomu dávám, můžou vypadat jako dobře vyčištěná. Pak to stejně usmolí kocouři jak tam sedají a sledují dění. Ocet dávám taky do mycí lázně.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 14:13
     



    SPIKE napsal(a):

    Já, když mě tlačí čas, okna umyju (jarem, ev. při větším zašpinění realem) a stáhnu stěrkou. Když pak nestíhám doleštit, stěrkou stahuji opatrně a po stažení ji otřu, aby při dalším použití nedělala stopu. Není to 100%, ale záclona to vyřeší. grinning smiley

    Ale ono to leštění po stěrce není tak hrozné. Jen odstraním pěšinky po stěrce a trochu dočistím rohy oken.

     

    Spike, potvrzuju, když je dobrá stěrka, co nedělá šmouhy a když se to umí, není třeba nic leštit smoking smiley

     

    Taky se chystám alespoň ta ty do ulice (taky kvůli světýlkům), ale jsou na sever, to v dnešním vicru prostě nejde. Kousek od nás dělají nové chodníky, práší se z toho strašně, to bych pak v zápětí mohla pokračovat s utíráním prachu a vysáváním eye rolling smiley. Ani mě nehne winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 14:39
     

    okna myju natolik nerada, že jsem si koupila na okna vysavač, už nevím, jestli stál tolik, ale je skvělý, postříká se to vodou, přejede houbičkou a vysaje a je to. maximálně se doleští čistým hadříkem poslední stopy.

    [www.akcniletaky.com]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (05.12.2017 14:42)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 14:44
     

    Nojo, ale ty rámy stejně musíš vzít ručně, ne? Mně na mytí oken nejvíc štvou ty rámy angry smiley ( ty z venku samozřejmě)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 15:22
     
    dscn7685.jpg

    některé okna máme plastové - tam je otření rámů brnkačka.jinak jsou všude ještě původní - aty jsem před několika roky zvenku přetřela leskem na okna. je to vlastně vrchní barva- částečně krycí . a jsem překvapená - tam kde jsem to udělala ,hezky drží barva - neloupá se a taky stačí přetřít vlhkým hadříkem, . jinak to bylo nadraka . už jsem mívala barvu na hadru - tak to pouštělo .

    dva roky jsem nebyla schopná nic moc dělat - snad se to zlepší please smiley taky jsem si pořídila pomocníky- malé schůdkyz Lidlu .-ty mají i madlo na přidržení a jen tři schůdky . nedávno zase malou stoličku - tu jsem potřebovala, abych dosáhla na okno až nahoru . chybělo mi tak dvacet cm -- na židli už nevylezu . stolička je výborná - stačí třeba stoupnout jednou nohou a už dosáhnu .. zespodu je protiskluzová guma.nosnost tuším do 100kg ty schůdky jsou zase na přenášení trošku těžší . takže je mám jen na patře.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.12.2017 15:27)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 18:26
     

    Dcera má taky ten vysavač na okna. Zkoušela jsem to s ním, ale zas taková úspora práce se mi nezdála. Ale na rychlé vyčištění je to fajn.

    Zvládla jsem okno v dětském pokoji a ložnici. A jelikož se v těch místnostech skoro nebydlí, byla špinavá jen zvenku. zevnitř stačilo stříknout "okenu" Ale teď tam voní vyprané záclony, což mám ráda. Je to takové jasné potvrzení, že se uklízelo.

    Ještě mi chybí 2 okna v kuchyni, ale kamarákda mě nalákala na vínečko, nedalo se odolat. grinning smiley Nemám obavy, že by okna někdo umyl za mě, počkají si na mě, tak není kam spěchat.

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 18:42
     

    Tak okna u nás nikdo neumyl,co jsem odjela...... až se vrátím tak je rovnou vyměníme grinning smiley.Mám takový ty starý prostitutky,který se musí otočit ,rozšroubovat,zachytit žaluzie,umýt,vyleštit,sešroubovat,otočit zpátky...a pak zjistíš,že je uprostřed kocór jak prase. grinning smiley angry smileyMám jich 6 150 na 150,dvě balkonový a nějaká drobota v koupelně a na wc.Ty prodloužený víkendy(čtvrtek odpoledne-neděle dopoledne) co jsem jednou za měsíc doma věnuju rodině a kamarádům a ne úklidu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 19:43
     

    A dobře děláš. Priority jsou jasné a když na ty podružnosti nezbývá čas, tak holt mají smůlu. thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 20:40
     

    jsem četla, že máš 6150 oken eye popping smiley grinning smiley. Musela jsem přečíst ještě 2x, abych pochopila grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 05.12.2017 21:38
     

    Když už jsme u blýskání a mytí. Jak na mě občas vyskočí to je nápad, objevila jsem tohle.Leštidlo do umývačky zmiešajte s obyčajným saponátom, vodou a potom okná zotrite stierkou. Lesk vydrží dlho! Leštidlo z myčky mě nikdy nenapadlo ale asi by mohlo fungovat. Schválně vyzkouším rozdíl.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Copak se vám nechce dělat?

    Datum: 06.12.2017 15:45
     

    Na okna už kašlu, je to velice riziková činnost. sad smiley

    [tn.nova.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.