pondělí 29. dubna, 08:35 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Co vše obalujete v trojobalu?

Datum: 21.11.2007 12:35
 

Nedávno jsem se nad tím zamyslela, že toho je u nás opravdu dost, co "potká" hladkou mouku, vajíčko a strouhanku winking smiley

Vezmu to popořadě:

vepřový řízek - dělám z kotlety i krkovice

kuřecí řízek - prsní i stehenní

krůtí řízek

uzená kýta (nakrájím na tenké plátky, obalím a chutná mi to víc, než když to jen opeču samotné)

vinná klobása

aljašská treska

kapr

krabí tyčinky

sýr eidam

Hermelín

Niva

olomoucké tvarůžky - nelze smažit doma!!! winking smiley

žampiony

bedly

květák

lehce předvařenou mrkev nakrájenou na plátky - fakt dobré!

cuketu

patizon

 

Většinou vše jen posolím, u žampionů přidám do vajíčka někdy trochu rozemletého pepře.

Když obaluji masové řízky, tak do vajíčka občas nastrouhám eidam.

Jak to vylepšujete vy, aby to pořád nebylo stejné?

Vím, že někdo třeba vepřové řízky před obalením lehce potírá hořčicí, křenem, nebo do strouhanky přidá trochu sladké mleté papriky.

mls smiley mls smiley mls smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.11.2007 12:37)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 27.02.2008 13:10
     

    tohle jsem ještě nezkoušela, ale možná vyzkouším winking smiley mls smiley

     

    Hermelínový špíz

    ------------------------

     

    25 min, pro 2 osoby

    2 Sedlčanské Hermelíny
    2 menší cibulky
    70 g salámu Herkules
    3 vejce, hladkou mouku
    strouhanku na obalení
    olej na smažení

    Hermelín rozkrájíme na osm dílků. Přes každý dílek přeložíme plátek salámu a střídavě s cibulí napichujeme na špejli. Takto připravené špízy obalíme v trojobalu. Pozor, je nutné špízy obalit ve strouhance a vajíčku dvakrát – při smažení tak zabráníme vytékání sýra. Vložíme do rozpáleného tuku a rychle osmažíme.
    Vhodná příloha: opékané brambory a tatarská omáčka.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 01.03.2008 20:09
     
    v nějakém časopise jsem teď četla o paprikách plněných sýrem a obalených v trojobalu, byla tam i fotka a vypadalo to docela jedle smiling smiley
     
  • Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 07.05.2008 08:48
     

    Anavi neblázni !

    Vždyť smažení je nejhorší způsob, ze všech tepelných úprav masa a čehokoliv !

    Zaděláváš si ( a asi nejen sobě) na zdravotní problémy, a to teď nemluvím o žlučníku.

    Je to chutné, jasně. Ale tak šíleně zdraví škodlivé!

    Věř, že si dodnes vyčítám, že i já tak občas krmila svou famílii, i když výčet našeho smaženého jídelníčku byl asi pětinový vůči tvému. Jenže tenkráte jsme o tom věděli prd.

    Zato současné době je velká dostupnost literatury ohledně výživy, tak občas nakoukni.winking smiley

    Nemyslím to ve zlém, ani se do tebe nechci navážet. Je mi to prostě jen líto. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 07.05.2008 08:58
     
    Kofilo, nechtěla jsem tě tak vyděsit!!! Uklidní tě, když napíšu, že vinnou klobásu obaluju na vánoce, žampiony tak jednou za dva roky winking smiley , smažený květák jsme teď měli asi po půl roce a vše ostatní jsou spíš takové experimenty skutečně "jednou za čas". Vyjmenovala jsem všechno, co lze, nechtěla jsem, aby z toho vyplynulo,ž e to máme každý týden!!!!!!confused smiley Snažím se do všeho cpát zeleninu a vařit co nejzdravěji!
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.05.2008 08:59)
     
  • Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 07.05.2008 09:30
     

    Anavi, ale tady nejde o mne.

    Jsou to vaše žaludky, chápeš ? winking smiley Nikomu se z toho zpovídat nemusíš a také nikdo nenese zodpovědnost za váš jídelníček. Jedině vy sami.

    Že jsem ti k tomu napsala svoje výhrady opravdu neber, že to nějak ubližuje mně.

    Tím chci říct, že nepotřebuji uklidnit. winking smiley

    Mohlo by mi to být vlastně jedno, ale ptž tě znám (grinning smiley ), tak jsem ti k tomu něco napsala.flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 07.05.2008 13:54
     
    o.k.
     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 20.05.2008 15:44
     
    specialitou mého tatínka jsou buřty v trojobalu. Normálně koupíte špekáčky, oloupete, podélné nakrájíte tak na tři až čtyři plátky a ty obalíte, je to ňamka. Pak taky tzv. falešný řízky, což je normální brambroové těsto jako na knedlíky(klidně z pytlíku) vyválené do placky a nakrájené na čtvrce a posléze obalené, je to děsná žranice zvláště k salátu mls smiley
     
  • Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 20.05.2008 19:28
     
    Já mám obalovaný jídla moc ráda, ale nebaví mě se s tím dělat. Takže za rok se na stoje objeví: řízky pouze jednou a to na Vánoce (před obalováním je potřu prolisovaným čenekem), možná 3x květák, nebo brokolice, co se týče obalovaných hub - i jednou je možná moc. Jo a taky sem tam do roka obalovaný salám.
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 20.05.2008 19:45
     
    s tím trojobalem to už u nás taky jde pomalu k ledu... ne, že by nechutnalo, ale je fakt, že už to trávení není to co bejvávalo.... a když už tedy něco obaluji, tak do strouhanky přidávám pár stroužků česneku....tedy do strouhanky, přidávám ho do thermomixu při zpracovávání rohlíků na strouhanku, aby se rozemlel na jemné kousky. Je to mňam.
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 29.05.2008 22:18
     
    Já se přiznám, že smažený jídla nejím, ale rodince je neodpírám. Pokud mají chuť, tak jim to klidně udělám. A to nepíšu proto, že bych se držela hesla" co bych z toho života měla kdybych se pořádně nenajedla. I když to zdravé není, do ničeho je nenutím
     
  • Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 29.05.2008 22:48
     
    Skrblí, ten česnek by mě zabil.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 29.05.2008 23:07
     

    Tak obalované, smažené ráda jím, ale skoro nedělám. Především, jsem na to líná a za druhé, většinou mi chybí ta strouhanka. Když už něco někdy obaluju, tak jen v mouce + vejce nebo v těstíčku. Přijde mi, že bez strouhanky se i míň přepaluje tuk.

    A nesmažím na oleji, ale na sádle + trošku 100%tuku.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 30.05.2008 11:52
     

    Vůbec nic. Mně totiž trojobal hrubě nejede, a to ani všelijak vylepšený, i jako děcko jsem se řízku vyhejbala jako čert kříži. Myslím, že v mém případku jeden z mála úkazů, kdy mlsná huba zdraví prospívá. eye rolling smiley

    K tatarce se dobrovolně přiznávám smiling smiley, občas v hospodě, doma tak dvakrát do roka. Jeden čas jsem na ni měla úchylku, přičemž předtím jsem ji naopak nedokázala ani vystát.

     

    Každopádně, Ivčo, můj děda, když obaloval řízky, do vajíčka přistrouhával tavený primátor, no a samo nastavoval pochopitelně pivem. Na těchto zdvořilostních obědech jsem svůj řízek vždy poctivě snědla, to jo. S tím sýrem už to aspoň po něčem šmak má, ale jinak čistě subjektivně, pro mne trojobal rovná se zkažená kvalitní surovina.

    Ostatním však přeji dobré chutnání.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 30.05.2008 11:56
     
    Ještě dohodím noticku, co nejstrašidelnějšího smaženého jsem kdy po svých chuťových pohárcích poválela - jen na ochutnání z cizího talíře tedy - bylo to v restauraci, prý Řízek paní mlynářové z komína. Víte, co to bylo? grinning smiley Uzené v trojobalu.
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 30.05.2008 12:53
     
    Taky nejedla, ale jako oběd si to kolegové v práci dávají.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.