sobota 27. dubna, 20:30 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 17.05.2007 22:07
     
    Moc hezké! Sagina už je v zemi, tak jsem zvědavá, jak se jí bude dařit, zatím jsou to minipolštářky menší než dlaň smiling smiley.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Sagina subulata

     
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 25.05.2007 05:55
     
    Já se na ni také chystám,jak daleko od sebe se vlastně sází?
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 25.05.2007 12:51
     

    Lenko - ja napisem ako som zaplnovala vacsie plochy - teda nie ako sa robia samostatne bochanky...

    Rozobrala som trsy saginy(mam ju na viacerych miestach v zahrade ) a sadila take malicke "chomaciky " - akurat tak do prstov na vzdialenost 5-6cm. Mam ilovitu podu, takze som plochu medzitym zasypavala raselinou a snazila sa udrziavat dostatocnu vlhkost, vtedy sa rastlinky dobre zakorenia a rychlo spoja a zarastaju danu plochu...Potom zase pridavala dalsie a dalsie rastlinky a takto postupne zvacsovala plochu saginy a za take 3-4r. som napr. zaplnila zahon cca 1,8x3 m..

    Ak som sadila v obdobi horucav a hlavne plochu, kde dost prazi slnko, vtedy som si tieto male trsy namnozila a predpestovala v truhliku v tieni a sadila dobre zakorene.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 25.05.2007 19:51
     
    Lenko, nafotím ti v průběhu víkendu, jak jsem ji zasázela já, jo?
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 26.05.2007 05:16
     
    Děkuji obou za rady a těším se na fotku
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.05.2007 09:19
     
    p1060213x.jpg
    Další fotografie:

    lenka:

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 15.06.2007 06:22
     
    děkuji za rady,už jsem jednu rostlinku zlaté koupila .Nebyla ale moc bohatě narostlá,tak se mi podařily pouze tři rostlinky.Uvidím,jak mi poroste a potom budu pokračovat v dělení.Chci ji na větší plochu,to bych se nedoplatila.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 26.06.2007 22:54
     
    Holky to je krásné. Vy jste šikulky .
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 19:34
     
    Keria: Viděla ¨jsem na L., jak dostala zabrat tvoje sagina confused smiley . Je fakt, že když jsem se dočetla, že má ráda vlhko, tak ji sem tam poleju, když jdu zalejvat truhlíky. A rozrůstá se dobře a pořád kvete!!!!thumbs down Dnes nemám foťák, ale zítra si snad vzpomenu a nafotím aktuální stav.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 22:26
     

    Anavi...vdaka za vyslovenie uprimnej sustrastegrinning smiley ....s tym polievanim v predzahradke zial je to tak...ze tam vzdy polievam len to "cerstvo" zasadene a ostatne si musi poradit samo, bud prezije a spamata sa neskor...alebo zial lutujem...

    Teraz v tych horucavach som tam kazdy druhy den nanosila 5-6 kanvi vody kvoli rastlinkam, co som sadila na jar do dvoch novych zahonov ( asi 20 trsov trav trav a kopec dalsich drobnosti....)..Sagina je tam uz 5r a zoparkrat take nieco podobne sme uz preskakali, ak by som chcela poliat celu tu plochu tak ako sa patri, potrebovalo by to min. dalsich 4-5 velkych kanvi...a k tomu som sa uz malokedy prinutilasmoking smiley ..ale ja jej to vynahradim, uz mam nachystanu preosiatu hlinu a este dokupim raselinu a hned ju zacnem zachranovat, vraj ma koncom tyzdna zase prsat, takze ju hned nanovo zasypem..

    Zajtra tiez nafotim plochu saginy co som zakladala vlani o takomto case pred novou skalkou v zahrade, tam je vidiet ako krasne pravidelnym polievanim prezila aj tieto horucavy..

    Vcera som zacala chystat plochu pre vysadbu materinej dusky , zlikvidovala som kus vyschnuteho travnika a este mi treba dalsi polmeter...je to pod marhulou, trava v lete tam vzdy vyschne, preto tam chcem dat tu nizku plazivu materinu dusku ako nahradu, mam s nou vynikajuce skusenosti, lebo rastie uplne bez starostlivosti...netreba ani polievat, ani strihat, idealna podokryvna rastlinka...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 22:28
     
    Keria, to je mateřídouška??? smiling smiley Nemáš foto?
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 22:58
     
    thymus lanuginosus2.jpg
    Další fotografie:

    Tato materina duska je najlepsia podokryvna rastlinka co poznam, je uplne drobucka, celkom prilieha k zemi ako sagina...Mam ju na viacerych miestach, vydrzi aj extremne slnecne a suche miesta - kde sa ani velmi nedostane dazd.. ..

    Teraz co planujem tak to bude zase vacsia plocha 2,5-3stvorc. metre...Mnozi sa celkom v pohode, staci par konarikov...

    Na druhom obrazku je zahon pod oknom v predzahradke, povodne boli zasadene male trsy na jesen predvlani medzi kamene, co ohranicovali zahon, vlani celkom pokryla kamene a tuto jar urobila uz si 15cm smerom do zahona.....

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 23:05
     
    2007-06-27 001a.jpg
    Este jeden obrazok - ako kvitne v skalke- to svetlofialove...tam jej vsak musim zastrihavat vyhonky, lebo by sa rozliezla aj tam , kde nepatri
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 23:18
     
    p1060310x.jpg

    Tak já zřejmě nemám tuhle nízkou, ale jiný druh a taky se nádherně rozrůstá. Tuto jsem nedávno usekla, takže je jí polovina té původní.

    (před levandulí)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 23:19
     
    tak možná je to přeci jen ona!!!! nějaká thymus citrus smiling smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.