sobota 27. dubna, 19:30 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Scleranthus uniflorus

    Datum: 24.09.2010 12:04
     

    anavi co ta sagina?please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Scleranthus uniflorus

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 24.09.2010 20:29
     

    Chceš foto nebo jsem ti ji slíbila poslat stydlin smiley? Jestli ano, zlatou nebo zelenou?

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 24.09.2010 20:43
     
    sagina subulata 2.jpg

    taky ji mám a to na několika místech,moc se mi líbí,tady je v kamen.korytě jako podrost pod miniat.jehličnany

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 24.09.2010 20:45
     

    krásná svěží barvička thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 24.09.2010 20:49
     


    Anavi napsal(a):

    Chceš foto nebo jsem ti ji slíbila poslat stydlin smiley? Jestli ano, zlatou nebo zelenou?


    no jasně že neslíbilaeye rolling smiley . Jsem se prodírala diskuzema a narazila jsem na ni. Ale jestli je možný malinký kousek odkopnout, nebudu se zlobitstydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 24.09.2010 20:52
     

    zkusím to ořezat nožem.

    aspoň bych se ti odvděčila za kopřivuflower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.09.2010 20:52)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 12.03.2011 18:48
     
    Keria napsal(a):

    Vcera som sa v predzahradke trochu venovala aj saginelove smiley ...lebo mi urobila naramnu radost - ta vlanajsia vyschnuta plocha je uz takmer zase zarastena a dokonca to zvladla uplne samaaaaaaa - ani som nic nerozsadzovala a takto sa krasne plocha potiahla..Ostava len pas v hornej casti, tam som vcera uz par kuskov napichala a nocny a dnesny dazd to poriadne zalial!!

    Na obr.1 je vlanajsia julova "katastrofa" a na obr.2 - vcerajsi pohladsmoking smiley

    ------------------------------------------

    Uz minule som ospevovala saginu, ze t.r. mi neskutocne bujne rastie....moc tomu pomohlo asi zasypanie kokosovou drtou- namiesto raseliny, ktoru som prave nemala - asi v tom este lepsie zakorenuje..AAAAA...uvedomila som si, este ze som jej hodila aj par hrsti NPK , ked som hnojila travnik!!...asi to vsetko napomohlo tomu, ze sa zrazu tak rychlo rozrastla..

    Len pri hnojeni granulami opatrne, treba ich rozhodit pravidelne aby neboli niekde hromadky, lebo v tom pripade sa vypalia kolecka - aj to mam uz odskusane winking smiley ..Ale prihnojenie vrele odporucam coffe smiley

    Keri, koukám na starší fotky... moje sagina letos vypadá jako ta tvoje na prvním obrázku. Obrazí nějak zespodu nebo se s ní můžu rozloučit? sad smiley

    ***

    ... nebo mám vyzkoušet nejdřív toto?

    ..ale clovek sa stale uci, len nahodou som na jar tej mojej vyschnutej hodila par hrsti granjul NPK .. a myslim, ze .ked sa k tomu prida ten substrat z drteneho kokosu( v pripade, ze mate tazku ilovitu podu ako ja..)...tak potom sagina ide ako blesk!!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (12.03.2011 18:51)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 13.03.2011 18:19
     

    Vytahuji nahoru, kdyby se tu mihla Kerijka flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 13.03.2011 18:49
     

    Keri, jak vypadá ta kokosová drť? Našla jsem jen cosi hrubého, do čeho se dávají například orchidky. Nedovedu si představit, že bych tím saginu poházela... confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 13.03.2011 20:19
     

    Anavi, jak je na tom sagina s požadavkem na stanoviště (ať to nemusim nikde hledatgrinning smiley ). Kdyby snesla sluníčko, přidala bych jí do b쨨některého z těch kamenných koryt, kam určitě přijde nějaký jehličňánek.

    Bojím se, že sagina je spíš do stínu?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 13.03.2011 20:36
     

    Ruším otázkugrinning smiley . Už jsem si to našla - slunce- polostín, vlhká písčitá půda.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.03.2011 01:07
     
    Anavi...pokial je sagina uz totalne sucha, je asi mala nadej, ze obrazi od korienkov- aj to poznam.... ale pokial nieco je este zive tak mozes skusit zasypat a uvidis...
    Inak tie jemne vyhonky mavaju tendenciu vyholovat a preto sa musia zaslapavat, aby sa dotykali zeme a tam znovu zakorenovali a zase sa rozvetvovalia a takto sa zahustovali...
    Hm - prave po zime mnohe tieto drobne rastlinky maju problemy, lebo mraz ich vytlaci z pody a vyzeraju biedne - vsak pripadne skus jednu vetvicku odtrhnut a pozriet lepsie ci uvidis naznak ze este zije...
    Ta kokosova drt to nie je ten hruby produk, co sa pouziva na sadenie orchidei, ale podobny, len jemny ...to vyzera skoro ako raselina....ja to zato rada pouzivam lebo sa mi lahsie nosi domov...hihi, kedze to vopcham do tasky a nie je to velky pytliiiiiik ako u raseliny winking smiley...a zaujimava je aj farba, krasne hnedocervena smoking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.03.2011 19:16
     

    Díky moc. Na tu drť se poptám. Že by byla zcela suchá, to není. Sem tam je vidět obrážející zelený lístek.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.03.2011 19:18
     

    Anavi, tak budu držet palce, abys jí zachránila. Máš ji na jakém stanovišti?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.03.2011 19:18
     


    555 napsal(a):

    Anavi, tak budu držet palce, abys jí zachránila. Máš ji na jakém stanovišti?

    v polostínu

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.