neděle 28. dubna, 08:02 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 21.03.2011 18:21
     

    Heli tak saginu už neměli prý se mám optat za 14 dní to dostanou zboží

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sagina subulata

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 22.03.2011 07:14
     

    Ještě že to nemáš k P. tak dalekogrinning smiley . Až tam pojedeš pro saginu, určitě budou mít ještě dost věcí, které budeš NUTNĚ potřebovatgrinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:20
     

    Po zimě vypadala sagina, že to nerozdýchá, ale zasypala jsem ji rašelinou a prolévala vodou a ožila. Takže irisko můžeš psát do sz adresu, pokud jsi ji nepořídila. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:21
     

    už ji mám a krásně se rozlézáwinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:22
     


    iriska napsal(a):

    tak dnes si ji jedu koupit a ted tu čtu, že je zelená a zlatá......holky to mi ndělejte....kam já to mám dávat? Jo můžu to dát na kůru ke kapradí a azalkám?

    kůru odhrabat, udělat mělký důlek, vysypat rašelinou a saginu na to přitlačit. Aby se lépe ujala, tak ji ještě prosypu zeminou zeshora a jakoby protřepu prsty, ta zemina mezi to krásně zapadá. Potom prolejt hodně vodou a zpočátku zašlapávat, aby se přichytila. Jinak to kůrou potom obsypat samo můžeš. Mezi kapradinami a azalkami bude určitě vypadat moc hezky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:23
     


    iriska napsal(a):

    už ji mám a krásně se rozlézáwinking smiley

    sem tam můžeš kus ukrojit normálně nožem a odsadit jinam, po čase se tímto způsobem podaří "zamořit" poměrně slušnou plochu winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:25
     

    takže ji můžu dát i do kůry?confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:27
     


    iriska napsal(a):

    takže ji můžu dát i do kůry?confused smiley

    mám ji vedle azalky a ve vřesovišti a mám tam bohatě zasypáno kůrou a nezdá se, že by jí to vadilo... smiling smiley. Myslím, že preferuje spíše kyselejší půdy a to kůra poskytuje, takže se tam tváří nadmíru spokojeně winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:41
     

    tak ji tam dneska přestěhuju kuswinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 14.08.2011 11:43
     

    Myslím, že jim to ukrajování prospívá, hezky se pak rozrůstají thumbs down

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 07.01.2012 21:02
     

    Saginu nemám, ale líbí se mi a chtěla bych se po ní letos kouknout. Moc se mi líbí, když obroste schody, jako třeba tady [gardening.about.com]

    Chtěla bych se zeptat pěstitelek, které ji mají, jak ta rostlinka snáší chůzi a používání hrabiček (uvažuji o jejím umístění na schody pod dubem, kde se často odhrabují padající žaludy a na podzim i dost listí).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 08.01.2012 09:55
     

    Chůzi snáší bez problémů, ale na vyčištění doporučuji spíš koště, než hrábě, to bys ji vytrhala.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 08.01.2012 13:05
     

    Anavi, díky flower smiley , vyzkouším ji, snad ji v nějakém zahradnictví v okolí seženu. A na jaře dej, prosím, fotku, jak se ti v zahradě rozrůstá.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 08.01.2012 14:52
     

    peefko, hodně záleží na tom, jaká je zima. Třeba loni jsem si myslela, že jsem o ni úplně přišla. Musela jsem se hodně snažit, abych ji zase probudila k životu. Letos je zatím pořád stejně zelená. Ale jako na obrázcích se mi zatím nerozrůstala nikdy. Dělám to tak, že sem tam někde kousek uškubnu a přidám na holé místo, které chci zazelenit. A ona se tak postupně rozrůstá.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 20.03.2012 17:55
     

    nějak se mi po zimě nelíbísad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.