neděle 28. dubna, 20:19 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 18.06.2008 14:13
     
    2007-07-29 005.jpg
    Další fotografie:

    Vcera som sa v predzahradke trochu venovala aj saginelove smiley ...lebo mi urobila naramnu radost - ta vlanajsia vyschnuta plocha je uz takmer zase zarastena a dokonca to zvladla uplne samaaaaaaa - ani som nic nerozsadzovala a takto sa krasne plocha potiahla..Ostava len pas v hornej casti, tam som vcera uz par kuskov napichala a nocny a dnesny dazd to poriadne zalial!!

    Na obr.1 je vlanajsia julova "katastrofa" a na obr.2 - vcerajsi pohladsmoking smiley

    ------------------------------------------

    Uz minule som ospevovala saginu, ze t.r. mi neskutocne bujne rastie....moc tomu pomohlo asi zasypanie kokosovou drtou- namiesto raseliny, ktoru som prave nemala - asi v tom este lepsie zakorenuje..AAAAA...uvedomila som si, este ze som jej hodila aj par hrsti NPK , ked som hnojila travnik!!...asi to vsetko napomohlo tomu, ze sa zrazu tak rychlo rozrastla..

    Len pri hnojeni granulami opatrne, treba ich rozhodit pravidelne aby neboli niekde hromadky, lebo v tom pripade sa vypalia kolecka - aj to mam uz odskusane winking smiley ..Ale prihnojenie vrele odporucam coffe smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sagina subulata

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 18.06.2008 23:19
     
    Paráda thumbs down A koukám, že ti krásně pokvete juka!!!!eye popping smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 03.07.2008 15:40
     
    kopie - img_0555.jpg

    Taky se pochlubím svou saginou, Keria ty to přeskoč winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 03.07.2008 15:50
     

    Hanelo, spinning smiley sticking its tongue out ...hihi...

    Teraz som pred nedavnom prihnojila aj tu saginu, co ...mi zrovna nijak extra nerasla...mali by ste vidiet, ako sa rozbehla eye popping smiley - taaaaaaaaaak, myslim, ze som prisla na to, ako na nu! HNOJ!!!smiling smiley

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 03.07.2008 16:01
     

    Ještě jsem ji nikdy nehnojila, nenapadlo mě, že by mohla být ještě hezčí grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 03.07.2008 16:09
     

    Hanelo, noooo...vsak ani ja som ju doteraz nikdy nehonojila..hihi ..a to ju pestujem od r.. OPRAVA!!! 1987 a nie 1997....!!!

    ..ale clovek sa stale uci, len nahodou som na jar tej mojej vyschnutej hodila par hrsti granjul NPK .. a myslim, ze .ked sa k tomu prida ten substrat z drteneho kokosu( v pripade, ze mate tazku ilovitu podu ako ja..)...tak potom sagina ide ako blesk!!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (04.07.2008 11:05)
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 03.07.2008 16:13
     

    Já ji mám od r. 2001, tak já to taky zkusím flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 04.07.2008 08:29
     

    hanelo, tak víš, že tu tvou jsem obdivovala už kdysi. Je fakt úžasná!!! thumbs down Hlavně mě fascinuje, že ti roste do těch bochánků!!! Nějak ji kolem dokola otrháváš? Mám ji pěknou, to zase jo, ale pořád takovou plazivou confused smiley

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 07.07.2008 14:36
     

    Anavi, bochánkování lze udělat jak píšeš, okolo ořezat a ona pak vyroste nakopeček winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 07.07.2008 14:40
     

    hanela, řežeš to normálka nožem? Já zatím jen otrhávala, když jsem ji dělila.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 07.07.2008 14:47
     

    Dělám to takovou tou malou lopatkou, kterou vyrypuji plevel, ale klidně i nožem, to je šuma fuk. Ale ty bochánky na fotce se tak udělaly samy, předpokládám, že až zaroste celá plocha, bochánky nebudou grinning smiley.

    Při chvilce vyfotím okraje saginy ve skalce, tam ji ořezávám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 07.07.2008 14:50
     

    hanelo,já doposud spíš na radu kerie zašlapávala, aby se ty kraje hezky chytaly země a rozrůstala se do šířky. Ale teď už narostla slušně, tak bych začala "bochánkovat". A třeba bych spíš umenšila ty původní bochánky a otrhávala je a dala jich víc k sobě. Píšu to srozumitelně?? Prostě, kde mám teď jeden, tak ten bych rozdělila třeba na pět dílů a dala je vedle sebe. že místo jedné roztažené by tam bylo pět bochánků smiling smiley. To je ale slovní zásoba eye rolling smiley thumbs up winking smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 07.07.2008 14:58
     

    Chápu, vyzkoušej winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 13.07.2008 12:50
     
    p1110437.jpg

    tak dávám foto té své: (škoda, má zrovna zavřené květy)

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 21.07.2008 06:50
     

    Máš ji krásnou, měla jsem v plánu si ji taky koupit, ale v rozmachu a pobíhání po zahradnictví jsem na ní zapomněla.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.