neděle 28. dubna, 17:08 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v dubnu

Datum: 02.04.2011 19:39
 
p4020032m.jpg
Další fotografie:

Diskuse zmizla, tak jsem udělala novou. Bohužel jsem fotila před pár minutami a je už tma, zítra se polepším stydlin smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.04.2011 20:52)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 17.04.2024 21:35
     
    436297098_404236115706289_5584467330654282468_n.jpg
    Další fotografie:

    Trávnička a pryšec myrtovitý

    Tařice skalní, plazivý flox, štěničník

    Plicník lékařský

    Měsíčnice roční, trojpuk (zatím jen s poupátky), kalina (taky ve fázi poupat)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v dubnu

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 21.04.2024 13:12
     
    dsc08896.jpg
    Další fotografie:

    Kvetení navzdory mrazíkům pokračuje. Co je na chráněnějším místě, tam problémy nejsou. Nejhůř to asi odnesly lilie, z kytek.

    Pryšec, kuklíky s pryšcem a pomněnkami, rozrazil, ještě pozdní tulipány.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 22.04.2024 08:13
     



    alenak napsal(a):

    Kvetení navzdory mrazíkům pokračuje. Co je na chráněnějším místě, tam problémy nejsou. Nejhůř to asi odnesly lilie, z kytek.

    Pryšec, kuklíky s pryšcem a pomněnkami, rozrazil, ještě pozdní tulipány.

    Ten pryšec vypadá moc hezky, pokud je také bordový, tak ho mám taky🫣 na zahradu plánujeme, že pojedeme dnes, to jsem zvědavá, jak to tam vypadá.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 23.04.2024 07:49
     

    Hmmm, tak dosud to docela slo, dokonce i beze snehu jsme se obesli, ale dnes minus 6st a uz z okna vidim, jak tam vse lezi, zmarlicnik cely spaleny, uz vcera i kapradi durch sezehle... 😩 Ani snad nechci videt, jak to dopadlo na chate v horach..

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 23.04.2024 09:40
     

    Betas, to kapradí mám taky spálené a ve skleniku jsem měla asi 3 týdny pár rajčat na zkoušku a je taky po nich. Kvetení např. dřevité pivońky se naštěstí zastavilo v poupatech, ale jinak bída.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 23.04.2024 10:11
     

    Nebudu dělat závěry v polovině, když další nášup hnusného počasí ještě přijde. Některé lilie to odnesly, na jiném místě stojí. Je to záhada, jak ten mráz po zahradě jde. Azalka a pivoňky čekají na teplo. Teď kvete medvědí česnek a konvAlinky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 23.04.2024 10:42
     

    u nás dnes ráno -1st. co je spálené ani nevím - ven nelezu . krásně kvetly jabloně, jak to dopadne nevím .už byly odkvetlé , taky švestka. růže - myslím listoví je ok , krásně narostlé .takže snad thumbs down spinning smiley sticking its tongue out .

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 23.04.2024 11:18
     
    2aa935e4-ae9a-49f8-a181-aca74fd7cc4a.jpeg

    Orech - cely cerny, seskvareny sad smiley

    Mam obsypane boruvky jak nikdy, tak jsem je bezela zkontrolovat. O ty jsem se moc nebala, ale jsou hodne povadle. Mela jsem je vcera jeste hodne zalit, ach jooo

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 11:51
     
    dc60cb58-79df-48aa-a7aa-e4d85ea4ee7e.jpeg
    Další fotografie:

    Jakou sanci ma zmarlicnik, ktery je komplet spaleny?? Nasla jsem asi 2 zive listecky.

     

    Vsechny hortenzie jak velkoliste tak latnate vypadaji stejne. Ted uz je mi opravdu do breku. Z hontenzaria nebude nic. Neumim si predstavit, kde ty kere najdou silu zacit od znova. Hortenzie nejsou omrzle jen na klaccich, ale i cela zakladna ze zeme komplet...

    Same hnede visici hadry. Jit tam je jak navstivit zahradu hruzy. Clovek se tak nadre a pak tohle 😩😩😩

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 16:04
     

    Betas já to vítám, měla jsem obří keře, a nebyla už jsem schopna je regulovat, takže je vezmu u země a zase budou hezké úhledné.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 16:19
     

    Jajo mluvis o hortenziich, nebo i jinych kerich ci stromech? Co vsechno mas poskozene? Ja jsem nahore radsi jeste ani nebyla..

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 17:32
     

    Betas, hortenzie obrostou. Myslím, že i zmarličník. Tohle zmrznutí není vlastně klasický případ jako když je třicet pod nulou a odejdou kořeny. Ale bude to nějaký čas trvat. A člověk by brečel nad tím vším, jak se těšil na kvetení.

    Azalky jsou s kvetením v háji. Divně mi připadají i rhododendrony. Většina lilií je sežehnuté. Pár zatím vypadá normálně.Ale jak jsem se dočetla, není všemu konec. Tak nevím. Překvapila mě magnolie, ta odkvetla a listí už má dlouho a to má teď totálně spálené mrazem. sad smiley angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 18:28
     

    Holky zatím nic nestříham, neřeším, zahradu mám zanedbanou jak moc nemůžu. Jestli to pomrzlo ostříhám a zas to bude hezké .

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 19:10
     

    Regi, co ses docetla, cemu neni konec? Prijdou mi vtipne vystrahy na dalsi dve noci. Koho zajima nejakych 1-2st pod nulou??Vsechno uz je poskozene tak jako tak. Taky uz muzu oddelat vsechny prikryte hortenzie - promrzlo to i pres dvojitou bezovou netkanku a to nejom klacky, ale i vsechny nove vyhony u zeme.

    Do zadneho strihani se nehrnu, momentalne jsem ve stavu, ze tam ani nemuzu chodit, vsechno bych to tam vzteky rozkopala. Vubec me nezajimaji poskozene trvalky nebo cibuloviny, ale resim jen ty kere a stromky a tam je skoda 90%, jako fakt 😭 Vcera to nebylo jeste tak negativni, protoze se to tvarilo "jen uvadle" a clovek mohl mit nadeji, ze se to treba vzchopi, tak jako polozene tulipany treba. Dneska uz to susti mezi prsty.

    Jedine kvetinacove hortenzie schovane v garazi jsou netknute, tak aspon na balkone mi to snad pokvete 😭 Opravdu zkaza, kam se clovek podiva.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v dubnu

    Datum: 24.04.2024 20:31
     



    jaja99 napsal(a):

    Holky zatím nic nestříham, neřeším, zahradu mám zanedbanou jak moc nemůžu. Jestli to pomrzlo ostříhám a zas to bude hezké .

    Jájo, jak kdybys mulvila za mne ... ani neprocházím, nechce se mi a momentálně jaksi nejde ... co nepřežilo, škoda, ale jsou daleko horší věci mezi nebem a zemí a stejně s nimi moc nenaděláme. Brečet nad rozlitým mlíkem stejně nemá cenu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (24.04.2024 20:52)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.