sobota 27. dubna, 21:34 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: remoska

Používáte remosku?

Datum: 16.08.2007 16:49
 

Používate na něco remosku? Já se přiznám, že by mi dost chyběla. Dělám v ní pravidelně žemlovku, zapečené těstoviny, francouzské brambory. Mamka v ní peče třeba kuřecí stehna nebo dokonce některé buchty.

 

Pokud máte recept na nějaké rychlé "remoskové" jídlo, sem s ním. Děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 9
  • Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 13.12.2010 14:50
     


    drahus napsal(a):

    A to pak pečeš v té pánvi, jo? To je bezva. Já jí spíš používám na vaření, či smažení, ale na klasické pečení ne smiling smiley

    Drahuško, v pánvi ne, ve stařičké remosce, hezky na hliníku, to je zdravý. Ještě za bolševika jsme točili ve výrobně remosek, je to někde u Kolína, nebo u Českého Brodu, už nevím. Ale pamatuj se, že nám ředitel říkal, že prakticky celá produkce jde do západního Německa. Dost zajímavý. No a od té doby mám remosku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Používáte remosku?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 13.12.2010 15:18
     

    Aha, tak to jo.

    Po českých remoskách šíleli taky angličani, pokud vím winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 13.12.2010 15:20
     

    Poslední díl pořadu Pod pokličkou byl právě o remosce, jedna paní co emigrovala do Velké Británie je tam začala propagovat a česká firma měla hned další veliký odbyt, v Anglii to byl velký hit!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 13.12.2010 16:10
     

    Tak to ani nevím smiling smiley

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.12.2010 23:28
     

    U nás se používá na všechno. Máme ji už hodně starou, jednou prodávali tu mísu na pečení potaženou teflonem, ale za ty roky dostal teflon taky zabrat.

    Koupíme si novou v nějakým obchodě kde je asi o 700,- Kč levnější než na stránkách výrobce.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 04.01.2011 16:41
     

    Já v Remosce dělám nejraději zemlbábu a jsem spokojená. Někdy v ní peču maso.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 10.01.2011 15:15
     

    V remocce dělám všechno, byl bych bez ní jak bezruký.Mám tu velkou a tam se vejde krásně 16 kuřecích křídel .

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 12.01.2011 23:49
     

    Anavi, mamina také používá remesku - tu krásně historickou, ale novější, s teflonovým povrchem, vyndávácí přívodní šňůrou, se prazvláštním zapínáním, kde nejde poznat, kdy je zaplá a kdy vypnutá. Peče v ní maso, zapíká. Prasknulo jí sklo, ale pořád je funkční. Kuře z remosky je "eňo - ňuňo" mls smiley 

    Dostali jsme od Ježíška také remosku. Novou. Grand Teflon. Průměr 32cm. Manžel asi plánuje velikánskou rodinu a neví, jak mi to má sdělit. Když jsem krabici s remoskou rozbalila, tak jsem se až lekla. Kam s ní? Je OBROVSKÁ. Zatím tak velkou ani nepotřebujeme.

    Anavi, prosím tě please smiley mohla bys mi také poslat ty recepty na pečení v remosce? Dřív byly nějaké recepty součástí nákupu remosky. Dnes nic.

     
  • Autor: martiline
    Status: nováček

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.03.2011 12:35
     

    Dostala jsem remosku jako vánoční dárek od rodičů. Máme 3 děti, takže - tu největší. Nejdřív jsem si říkala "panejo, co s ní ?" ... ale nakonec v ní dělám několikrát týdně - peču kuře, brambory, různá zapečená masa, ryby ... a sladké také. Nedám na ni dopustit. thumbs down

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.03.2011 15:44
     

    Martiline, pokud máš tři děti, tak velikost tvé remosky je ideální. Peču v remosce maso. Nejčastěji kuřecí nožky. Část pak zamrazím. Ale nezkoušela jsem ještě nikdy litou či piškotovou buchtu, ani kynuté věci. Vůbec nevím, jak na to. Už jsem si říkala, že bych mohla zkusit udělat kynuté těsto a našoulet z nich malinké buchtičky. Buchtičky se šodou mls smiley Ale chybí mi ta odvaha a hlavně know-how. Navíc na zapečené těstoviny nebo rybu je pro 3 lidi remoska Grand zbytečně velká. Možná ještě je dobrá na žemlovku. To mi chutná ta křupavá vrchní vrstva rohlíků a bylo by jich víc winking smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 30.04.2011 15:16
     

    Tak se musím "chlubnout" se svým pečením sladkého litého těsta v remosce sad smiley Bylo to FIASKO eye rolling smiley Vzala jsem si recept na jogurtovou buchtu. Je patřičně mastná. Remosku jsem vymazala tukem. Nalila smíchané těsto. Dala péct. Neměla jsem vůbec představu, jak dlouho se bude péct. Odběhla jsem pověsit prádlo a.... thumbs up Vršek buchty okolo topného tělesa naprosto černý. Uprostřed to bylo až moc vlahé. Při vyndávání mi tam prostředek zůstal. Připeklé části jsem odřízla a zbytek dala dopéct do trouby, aby byla poživatelná.

    Chybu jsem udělala v množství těsta a ve velikosti mísy. Příště (bude-li nějaké příště) méně těsta a nebo hlubší remoskovou misku. Nevím, zda na vrch buchty nepřiložit po nějaké době pečení pečící papír, aby se to nepřipalovalo přímo pod tobnou spirálou.

    Každou radu, jak na sladké v remosce uvítám. To by bylo, abych se to také nenaučila stydlin smiley 

     
  • Autor: HanyBany
    Status: nováček

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.07.2012 07:20
     

    Už nepoužívám......

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.07.2012 16:20
     

    Používám ji velice ráda.Skoro pořád.I buchty dělám v remosce když jich dělám jen pár. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.07.2012 18:35
     

    Zrovna se mi v ní dělá rizoto :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.07.2012 22:49
     

    Mamka si ji vyžádala zrovna dneska - že si udělají zítra žemlovku.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.