pátek 26. dubna, 11:39 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2023 14:50
     

    My už snědli asi 4 rajčata, vše obalené a já s hrůzou čekám kdy přijdou černé skvrny a bude hotovo

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2023 14:59
     

    Já zbaběle před 14 dny postříkala Ortivou s vědomím, že v obchodě je to stříkané asi 10x, takže furt lepší, když udělám tu prevenci. Ochranná lhůta je 3 dny, my budeme sklízet tak za měsíc eye rolling smiley,takže jsem v klidu.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2023 15:40
     
    img_20230813_132203.jpg

    Jo, dnes dcery sklidily jedno první malinké a rozpůlily si ho. To bylo radosti. Nestříkala jsem nic. Pár těch malých dozrát stihne.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 18.08.2023 12:54
     

    No letos je to v té zahradě takové divoké.. Brambory málo a menší. Květák dlouho stagnoval měl 3 týdny zpoždění, tak se vyřezával malej, hrozilo že vykvete. Ředkvičky, kedlubny OK, okurky hadovky letos teda nic moc, papriky ve foliáku mizerné, venku výstavní, rajčata parádní, cuketa, pórek dobrý. Jako kudrnatá petržel bída, vylezla dobře jak má (někdy naopak nevzcházela), ale je malá , ničemná. Něco sežrali dřepčíci, zelí ,kapustu. ale to vylo asi jen 6 kousků. No podzimní kedlubny a květák ve foliáku OK, venku pod textilkou ještě zaúřadovali trochu dřepčíci, ale není to nic hrozného. Druhou várku okurek a saláty jsem sázela včera, něco ven, něco do foliáku, tak uvidíme.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 18.08.2023 14:49
     

    Včera jsem obdivovala cukety u ségry, má tři majestátní rostliny. A vždycky nějaký plod přehlédne, zas tam měla snad metrovou grinning smiley

    Udělala jsem honem cuketovou buchtu, čili mám snědeno. Kdyby nabízela...

    Konečně sklízíme rajčata, děti to stíhají jíst. Mamka má pěkné mrkve. Letos mám dokonce cibuli a česnek. A červenou řepu. Por jsem nenasela, zas příští rok.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2023 14:48
     
    368452637_265511826245386_8012418459929320139_n.jpg
    Další fotografie:

    Hadovky v zimní zahradě trhají rekordy. Mám tam jednu klasickou hadovku a jednu svačinku. Dnes jsem sklidla 7 kusů a další by ještě mohly být uznány za dostatečně velké. Rozdávám celé rodině a známým, přesto máme denně 1-2x okurkový salát nebo je jíme jen tak samotné posolené.

     

    Nakládačky jsou venku a pomalu končí. To hnusné jsem ostříhala, na zbytku se stále tvoří nové plody, tak to ještě nechávám.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2023 14:52
     
    368795409_265506926245876_3506305469022376619_n.jpg
    Další fotografie:

    Cuketa je jen jediná rostlina, ale naši potřebu bohatě uspokojovala. Listy s padlím jsem zlikvidovala, tak už roste pomaleji a některé plody asi nedostanou vodu až do špičky, tak jsou takové divně (až hambatě bych řekla) tvarované

     

    Chilli papričky mám zvonečkové a klasické dlouhé ze zemínek dovezených z Indie.

    Na poslední fotce jsou beraní rohy. Těch mám jen málo v jedné nádobě.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2023 14:55
     
    368426399_265507226245846_5113008982195267729_n.jpg
    Další fotografie:

    Papriky rostou dobře a je jich hodně (no mám jen 6 rostlin, tak on to zase žádný nadbytek nebude).

    Mrkev je taky pěkná, ale nejednotila jsem ji, tak tam je i dost menších.

    Rajčata nedozrávají moc překotně, stíháme je jíst a zkusila jsem jich pár zavařit.

    Pórek sice z těch nítěnek docela narostl, ale bůh ví, jestli to do zimy zvládne do nějaké slušné velikosti.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2023 23:00
     
    img_20230818_182827.jpg

    Spike zeleninu máš výstavní, okurky v zimní zahradě neskutečné. Musí se opylovat, nebo narostou i bez toho? Kdysi jsem dostala papriky od švagrové z dovolené v Maďarsku, sušené na niti. Tak jsem hned sela, byly krásné. Zvonečky byly spíš pálivá slupka, na chuť byly lepší masitější sladší obyčejného tvaru.

    Mně zůtulňují terasu rajčata.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.08.2023 09:53
     

    Spike,máš pěknou úrodu,ten porek máš letní,nebo zimní?My dáváme zimní a sklízíme ho celou zimu.

    Já mám letos už papriky zavařený,kečup pro celou rodinu-mám navařeny 4 dávky tj ze 16 kg a ještě asi dávka bude.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.08.2023 14:16
     

    Bosk, stydím se, ale netuším, jaký mám pórek, mrknu na sáček.

    Tak už vím, je to zimní pór, což je asi lepší, může zůstat na záhonku.

     

    Manco, nic neopylujeme ručně. Dokonce i citrony narostly, i když v zimě nebylo v zimní zahradě po hmyzu ani vidu (asi stačí nějaká zapomenutá muška). Citroník má asi 10 plodů a začínají se tvořit další z letního kvetení.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.08.2023 12:54
     

    bosk, ty máš kečup navařený a já mám doslova uvařený rajčata ve skleníku. Jsou z nich úplný bačkory na vyhození. Bohužel to vedro nepřezily. I když nejsou vedra, bývá tam až 45°c, ted jsem se ani nedívala. Z jedné strany je zakrytý, ale nepomáhá to. Na záhonu Stupické je v pohodě.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.08.2023 21:51
     

    Mé dámy, jste nesmírně šikovné, u nás letos je zahrada jeden velký propadák ... ani se mi nechce vše popisovat.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.08.2023 16:53
     

    Elo, já si tvoje zhodnocení situace vždycky ráda přečtu. Je v tom takový milý nadhled. A taky jsem byla doma vždycky cepovaná k výkonu. Jak mamka stárne, polevuje, ale na plnou hubu neřekne ,,však si dej nohy nahoru, ono se to nepoto"

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.08.2023 22:45
     

    Mančo, díky flower smiley .

    Víš, moje máma nikdy na zahradu moc nebyla, udělala nejnutnější - občas něco okopala, ale jinak i o kytky a vše ostatní se staral taťka (dokonce i o kytky na verandách a v bytě). Mamka ale měla vždy dokonale uklizeno, navařeno, zavařeno (ovoce i zeleninu nachystal táta, máma sklenice a nálev, táta naplnil, máma zalila, táta zavíčkoval, máma zavařila), napečeno, ušito, zašito, vždycky říkám že žehlila snad i ponožky a přitom chodila do práce, starala se o tátovu mámu a nás a ještě zvládla spoustu aktivit v dědině. Až už nemohla moc a já vařila i pro ně, chystala snídaně, obědy i večeře, uklízela tak nějak průběžně. Jenže, když měli přijet můj bráška nebo sestra s rodinami tak 4x do roka, většinou na střídačku (moc lidí je už unavovalo) měla jsem pocit, že musí být vždy vygruntováno, utřený prach i ze všech pikačovin v knihovně, které dostali v průběhu let - to už moc nedávali, obtěžovalo je to - to potom řekla: "Už se na to vykašli, přijedou za mnou nebo za barákem" . "Pojď si zapálit" - kouřila do svých 85 let a měla rozedmu plic dlouho, potom už dva roky bez cigaret, ale to víc ležela než seděla nebo chodila. "A víš co říkávala babička Jůli, na oknách se blechy nelíhnou."

    Zase nostalgie jako prase stydlin smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (23.08.2023 23:06)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.