sobota 27. dubna, 16:54 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.07.2023 14:44
     

    Já pórky v půlce střihnu při sázení. Kdysi mi to poradila zahradnice, aby stály a že to kořeny neutáhnou.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.07.2023 14:50
     

    Jo a rajčata mám v 30l květináčích po dvou. Dala jsem letos kompost jen do půlky a dosypávám. Taky vždycky narostlo spoustu zeleného a pak jim rychle došel dech když začly plodit, tak doufám, že prodloužím sklizeň. Přidávala jsem i skořápky a popel, ale velká žebernatá rajčata stejně vyhazuju, mají hnědé plody. Tak aspoň cherry, ta bývají dobrá vždycky.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.07.2023 15:46
     

    Manco, nejen vrch zastřihnout, musí se i kořeny střihnout. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.07.2023 19:47
     



    Anavi napsal(a):

    jájo, nehnojím je nono smiley, jsou v kompostu a v tom nasekané kopřivy, tak možná moc dusíku... tak naopak nevím, zda nepohnojit hnojivem na květ a plod.

    jaja99 napsal(a):

    Anavi to je přehnojení, moc rostou a nemají potřebu plodit. Přestaň hnojit a budou ok

    JJ moc dusíku, když je to v substrátu netuším čím dusík umírnit. Ale 100% to je jeden rok kdysi dávno jsme díky přehnojení dusíkem neměli ani rajče, proto to vím.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.07.2023 20:55
     



    Manca napsal(a):

    Já pórky v půlce střihnu při sázení. Kdysi mi to poradila zahradnice, aby stály a že to kořeny neutáhnou.

     

     

    Dík za radu, válejí se mi na záhonku, střih jim prospěje.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.07.2023 14:29
     

    Pořád se chystám, že dám něco na sklizené záhonky, ale chtělo by to zapršet nejdřív. Zkoušela jsem vytrhat hrách a nelze, je to jak beton. Mám mezi tím napíchané větvičky jako oporu a nevytahnu je. Jsou silné jako můj malíček, nezatloukala jsem, jen zapíchla. A zas to šlo dnes jihem, včera severem, jen fouká.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.07.2023 14:36
     

    To samé mám já....po prvním hrachu jsem dala pár brambor.....moc jich nevylezlo, po druhým hrachu nedám nic, je to beton angry smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.07.2023 13:01
     
    img_20230723_123407.jpg

    Letos mám tyhle dlouhé řepy a jsou dobré, líp se krájí než dělové koule

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.07.2023 21:31
     

    Repu máš thumbs down, mě tahle podlouhlá vůbec nevzešla, tak jsem dala kulatou, ale vuubec mi neroste. Jestli z ní něco bude, tak asi až v prosinci sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.07.2023 22:25
     

    Mančo, jsi thumbs down . Já červenou řepu ještě nazasela, už ani nezaseju, no co už.

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.07.2023 09:28
     

    Já letos taky nemám zrovna dvakrát úspěšný zeleninový rok. Není to moje hobby ani normálně, natož letos. Chválená nakoupená rajčata ze Světí, vypadala výborně, se ovšem ukázala jako taková směska a jak se povedlo dědkovi, to nechápu, místo okurek vysel nějaký dýně nebo co to je. Takže okurky už taky tady nebudou. Něco má na chalupě, tam to snad jsou okurky. eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.07.2023 19:43
     
    img_20230724_193257.jpg

    Jdu ukázat že nekecám , sklízet budu v prosinci eye rolling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.07.2023 22:05
     

    Ale vypadá líp než ,,trávník"

    Já zalívala hrášek vedle dětem, ten musí být, takže párkrát taky dostala. Přišlo mi, že z ní nic nebude, tak mě teď překvapila. Za červenec u nás napršelo 20 mm. Nedaleko se dodělává kanalizace u pár domů. Kopou 4m hluboko a je to celé suché.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.07.2023 22:14
     

    Ob 2-3 dny dostane kropáč vody, ale je to málo sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.07.2023 23:15
     

    Nebudu fotit ani ukazovat zahradu - Sahara - co neuschlo, sežrali dřepčíci. Hrášek se nechával Tondě, co jsem jí nenatrhala, zůstalo tam, ve 12ti letech si je snad schopna natrhat sama - vykašlala jsem se na to. Ze 40ti sazenic nových jahod zůstalo snad 10 - zalévám, kořeny mají vody dost, ale vršky slunce spálilo, zrovna tak celer ... nějak mne to přestává bavit.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.