sobota 27. dubna, 07:34 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.06.2023 10:48
     

    Ani mi nemluv. Tajím mamce, že z 10 okurek a patizónů, které mi předala k nasázení, jsem zachránila tři, a i ty jsou zralé na JIPku... kolem nich bylo asi 60 slimáků, a to jsem to kolem obsypala Ferramolem, ale je fakt, že u chlapa na zahradě je to šílené. Nikdo kolem neseká, po dešti je na trávníků hnědo, z toho mi je úplně blbě, tam se skoro nedá projít! Nikdo to tam nelikviduje, to je vesnice, paradoxně tam nikdo v okolí žádnou zeleninu nepěstuje, tak jim to je šumák a korunu by do toho neinvestovali. Já nasypu Ferramol hned v březnu a nenajdu za sezónu slimáka!

    V některých kelímcích nezbylo vůbec, ale vůbec nic!!! Sežrali to dokonale, a to už byly opravdu velké sazenice. Chtělo se mi brečet.



    Pinka napsal(a):

    Koukám eye popping smiley jak už sklízíte, já se v tom mokru bojím zasadit cukety, protože po nich vyjedou slimáci angry smiley. Včera jsem dala 6 nakládaček, přiklopila 5ti litrovými petkami a do jedné se dostali angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.06.2023 10:49
     

    nakladačky u mě teprve vystrčily děložní lístky winking smiley

    bosk napsal(a):

    Pinko,nakladačky nic moc ,nějak nerostou,asi je na ně v noci zima.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 09.06.2023 11:03
     

    U nás slimáci mininálně, žadnou škodu nepůsoběj. Nakladačky mám malé. Seju je rovnou na místo a trochu dýl, tak aby vyšla největší sklizeň po dovolené. Už to mám tak roky zaběhnuté.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.06.2023 12:49
     

    Taky seju napřímo, osvědčilo se mi to. thumbs down

    S těmi slimáky. U nás nejsou, protože okolo jsou samé ty thujové háje a krátce střižené anglické trávníky, hnojené, sekané do zblbnutí, takže tam slimák asi nemá moc životní prostor. U chlapa je pravá venkovská zahrada, kde nechybí ani proslulé Stalinovy pomníky grinning smiley (cihly, prkna, sbírka všeho, co se "někdy může hodit" eye rolling smiley stydlin smiley ), takže to je naopak pro ně ráj.

    Ale občas zaznamenám na netu i sdílenou zkušenost lidí z takto velkých zahrad, že opravdu nemají. To je už skoro na našem území zázrak.Toho hajzla nám byl čert dlužen. eye rolling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (09.06.2023 12:52)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 10:54
     

    Holky, máte prosím nějakou "babskou radu" na mandelinku?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 11:38
     

    Anavi, i když v tomhletom žiju celý svůj život, mandelinky jsou nezničitelné .... chodím a sbírám, po vylíhnutí larev postříkám - i když mne tohle nebaví. Pár let jsme brambory vůbec nepěstovali, právě kvůli těmhle páskatejm bestijím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 12:32
     

    Sbírala jsem, ale připadá mi, že je to nad moje síly. eye rolling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 12:38
     

    Ivčo, nechodím do práce, sbírala jsem 2x denně, nemáme zas tak lán, jen 50 kg zasázených, stejně zvládly naklást vajíčka a vylíhnout se žrací larvy angry smiley ... tady rada od Agrobio [agrobio.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 12:44
     

    Přemýšlela jsem, že bych dneska zkusila jar + olej... aby je to udusilo. Myslíš, že to na ně nezabere?

    No my už máme samo ty larvy hnědé všude, a to jsem tolik nakladených vajíček rozmačkala... eye rolling smiley

    Neumím odhadnout, jak moc to ovlivní úrodu, ale jak tak čtu, tak jsou schopné úplně sežrat natě... už kvetou a byly to fakt nádherné silné sazenice.

    Sypala jsem Hnojíkem, ale jednom jednou a to je asi málo. Nebo by to možná chtělo kombinovat i se zálivkou.

    Loni s nimi problém nebyl. Takže na podzim dám na tohle místo jahody a s bramborama půjdeme asi "o dům dál", udělám políčko jinde.

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Anavi (16.06.2023 12:49)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 13:05
     

    Anavi, jar+olej na mandelinky je málo. Sbíráme, kupodivu jich moc nemáme,nesmím zakřiknout. Dovolila jsem si podhrabat a brambůrky byly. Pochopitelně špatně grinning smiley , taková škoda, podhrabovat..... grinning smiley zítra budou znovu, budu rychlá. grinning smiley

    Hnojík zatím rozdíly nevidím, myslím, že to chce pravidelnost a hojnost. Nemám u toho trpělivost, nepravidelnost....chystám se už týden na skleník....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.06.2023 14:05
     

    Asi to chce hlavně kombinaci všeho - sypat, zalévat a postřik. A na to nemám stále dostatek času.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.06.2023 15:22
     
    352428698_564529099164562_4037475452912983217_n.jpg
    Další fotografie:

    Jak vás tady čtu, jsem ráda, že mně se zatím mandelinka vyhýbá (asi je to tím, že se tu zrovna v okolí brambory nepěstují).

     

    Dnes jsem sklidila další okurku, cuketu a salát. Máme o stravu příštích týdnů postaráno (tedy pokud okurky nenapadne plíseň)..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.06.2023 16:12
     

    Zkusila jsem jednu bramboru podhrábnout a už bylo na oběd. Ale na každé sazenici 20 těch potvor.

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.06.2023 18:02
     

    Anavi, ze zkušeností z let dávněji munulých, sáhla bych po nějaké chemii. Ztratila jsem vždycky spousty času a mandelinku jsem stejně nikdy neporazila. Někdy byly i roky příznivé, hlavně v dobách, kdy se přestalo pěstovat žrací a na vesnici začalo okrasné zahradničení.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.06.2023 10:35
     

    Vytahala jsem z kompostu sazeničky a přesadila, domnívala jsem se, že mi ze semen vydlabané cukety vylezly semenáče. No a te´d čím dál víc váhám, zda se jedná o cuketu nebo spíš o dýni. Ale dýni jsem tam nevyhazovala, tak jsem z toho blázen.. jedině prošlá dýňová semínka, která jsem měla na jídlo, ale ta by nejspíš už nevzešla, ne? confused smiley

    Na netu jsem našla i druh cukety, která má podobné listy, ale pěstuji obvykle Nefertiti a ta má listy víc vykrojené a ještě s bílou žilnatinou.

    Co myslíte? confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.