pátek 26. dubna, 07:28 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678
    Aktuální stránka: 8 z 8
  • Status: nováček

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 14:42
     

    Já jsem dostala konečně vytoužené elektrické nůžky na plot, konkrétně tyto [www.maxtechnika.cz] - takže o víkendu je vyzkouším. Sice prakticky po sezóně, ale lepší než nikdy winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 14:50
     

    Mně el. plotostřih leží už pár let v garáži thumbs up . Nejdřív jsem ho hrozně chtěla, pak jsme se s ním docela vyblbli při střihání buxusů - kvůli tomu pak chytly tu box blight a začaly opadávat angry smiley . Musela jsem celý plůtek vykopat a spálit. Teď trnu, aby to nechytly ostatní buxusy, takže je stříhám jen v zimě a jen obyčejnýma nůžkama eye rolling smiley ( to je poranění nejmenší a houba je v nízkých teplotách málo aktivní ).

    Poslední, na co se dal použít je thůje, ale jednu jsem kvůli houbě zrušila v zimě a druhá půjde teď napodzim. Tak je mi teď v tý gaáži dost na nic eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 15:42
     

    Jano, nůžky neřeš. Stejně je to zase reklama nováčka grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 16:56
     

    Já vim, ale nůžky nejsou jediný. Zrovna tak mi tam postává drtič eye rolling smiley - tolik let jsem ho chtěla a teď mi přijde jednodušší to naházet na vozejk a odvézt do sběrného dvora ( dělá to kravál a blbě se to čistí). Člověk se vždycky pro něco nadchne a pak to někde jen zabírá místo eye rolling smiley ...

    Teď třeba pokukuju po tom vysavači listí v Lidlu a zakázala jsem si to, páč by to nejspíš dopadlo stejně thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (01.09.2017 16:57)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 17:04
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley vysavač listí leží v garáži zase u mně spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 20:08
     

    Vysavač listí bych ti také mohla věnovat, je nepoužitý, vlastně jel 1x, když jsme ho zkoušeli angry smiley grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 20:18
     

    Iviku winking smiley , to jsem potřebovala slyšet, byla by to úplně vyhozená tisícovka eye rolling smiley ( a garáž není nafukovací nono smiley grinning smiley )

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 20:52
     

    Vysavač jsem darovala jedné Weekařce. U nás ležel ladem.

    Buxus stříhám plotostřihem. Snad to bude zvládat

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 21:45
     

    O vysavači listí uvažujeme a teď, jak čtu, jsem přestal uvažovat smiling smiley .

    A co děláme v srpnu ? No, asi nic. Čekám až vyroste tráva - tu posekám (1x -2x týdně). Nějaký to listí shrábneme. Zalejvám a zavlažuju. Postříkám papriky proti mšicím. Nejdřív je otrhám a k tomu rajčata. Manželka udělá lečo mls smiley mls smiley , večer něco ugrilujeme. Dělali jsme žampiony plněné nivou, hermelíny, oštiepok, špízy, ... .

    Léto je fajn. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.09.2017 22:46
     

    S vysavačem vidím naprosto stejná zkušenost všude. grinning smiley Drtič je využívaný. Nůžky na živý plot minimálně ale to hlavně z důvodů, že žádný není. Jediné co se ukázalo jako velice praktické, je akumulační pilčička. Už mám konečně svou druhou. love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 02.09.2017 07:53
     

    Já mám živých plotů lány , mám už víc jak 10 let plotostřih jen do ruky, habry jsou vysoké nedalo se je krotit zhora. Tenhle plotostřih z Lidlu má dlouhou násadu, takže se ploty zvládnou ze země bez štaflí. Sejmeme s tím i traviny a podobné, tuhé rostliny:-). Vysavač mi přijde k ničemu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 02.09.2017 12:26
     

    vysavač jsem koupila už asi před deseti roky . je to pro mně těžké / možná jsou teď lehčí/. dále se nemá vysávat mokré - a na podzim je většinou mokré všechno . potom se nesmí dostat dovnitř kámen . je tam šmelcovací zažízení . jedině foukat obráceně , někam do rohu na hromadu . . má poměrně malý sbírací vak a je na něm umělohmotný zip . takže jak se do něj dostane smetí - je konec. takže fakt užitečná věc.... sad smiley angry smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.09.2017 15:37
     
    dsc_1059[1].jpg
    Další fotografie:

    ZÁŘÍ jsem už našla, díky Gábi

    angry smiley

    Uložit

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (13.09.2017 20:13)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.09.2017 19:39
     

    Kordulko, snad se umoudří počasí, chtělo by to trochu oteplení. Ale rostou houby.

    Jinak září je tady :

    [www.week.cz]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 14.09.2017 17:24
     

    a co děláte v září grinning smiley

    Uložit

    Uložit

    Uložit

    Uložit

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (14.09.2017 17:47)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.