neděle 28. dubna, 09:25 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 7 z 8
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:42
     

    Kordulko, grinning smiley. Ale kdyby byl po ruce, je to větší jistota, že se bal udrží hodně pohromadě a podaří se přesadit co největší. Pokud má trochu páru. Na tyhle akce ráda užívám synátora i když je jinak v zahradě spíš na obtíž. Kořeny jsou hodně křehké.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 10:17
     

    Já budu likvidovat moruši, je asi 4letá, ještě neplodila, poslední 2 roky ji na jaře šlehl mrazík takže rašila znovu. Kdyby ji někdo z Brna a okolí chtěl, je k dispozici. Myslím, že by už mohla zaplodit winking smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 10:32
     

    No, vy mi davate.. winking smiley Ale uz me to taky napadlo, ze tam jeste vyrazim, a trochu korenu vydoluju. Muz se zatim tvari tak, ze je ochoten mi tam s rycem prekazet. grinning smiley grinning smiley Ale musi to pockat to nedele vecer, ted jsem konecne na chalupe (a mam se skvele, koukam, co mi kde kvete, ostrihala jsem po ranu odkvetliky ruzi, k snidani sdlabla hroznove vino primo ze zahrady, proste super).

    Jen si ted pujdeme zahrat s manzelem na Sipkovou ruzenku, bohuzel oba v pozici rytiru snazicich se prosekat huste ostruzini (radeji bych roli spici Ruzenky winking smiley).

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 10:39
     

    Kiko, až na to dojde, nevím, jak jsou větve zachovalé, kde to půjde, zkus zachovat délku do prvního jakoby pupenu. Pokud tam bude.Ale obrážejí celkem ochotně i do kořenů. Zjara dlouho čekat. Nezoufat

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 11:38
     

    Já jsem na tom jak vimrova, mám to taky do 25 st. Tím pádem vznilk velký pracovní skluz thumbs up , takže doufám, že září mi umožní se zahradou pohnout. Mám v plánu docela dost přesazování.

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 28.08.2017 15:28
     

    Prosím, stíhate už napůl zelené listy Denivek, nebo je ještě brzo? děkuji

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 28.08.2017 15:52
     

    Bibino, klidně ostříhej to, co už není zelený, tam už fotosyntéza neprobíhá.

    To zelené bych nechala, ještě nabere sílu do ztluštělých kořenů na zimu winking smiley . Já ty moje stříhala cca 10cm nad zemí, hned jak odkvetly a už nahodily nové pěkné lupení. Letos jsem ale nemusela stříhat všechny, byly docela ve slušném stavu. Zato loni chytly nějakou houbu a co jsem neostříhala, stejně nakonec chcíplo samo a vyrašilo o to později eye rolling smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 29.08.2017 08:02
     

    Vimrová děkuji. Včerá jsem vyčetla že se nemusí stříhat, až najaře, že je to přirozené přikrytí na zimu, ale nevypadá to moc hezky, tak to asi nechám na jaro.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 29.08.2017 08:41
     

    hmm- tak to je pravda. chtěla jsem stříhat , ale pokud k tomu dojde - udělám to v polovici listů. něco tam na ten kryt nechám , ale zase ne celé . to by asi v zimě zahnívalo .

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 29.08.2017 18:52
     

    Bibino, když se to ostříhá hned po odkvětu ( cca konec července), tak ony stihnou do podzimu rychle vytvořit plnohodnotný nový lupení, které pak funguje jako ten kryt. Pokud stříháš až teď, vem to cca na půlku ( 10-15cm) a to flekatý ostříhat, aby se to nešířilo.

    Druhá věc je, že denivky jsou některé stálezelené, některé napůl a některé zcela zatahují, ale musela bys vědět přesný název a dohledat na internetu. U těch, co zatahují, se může lupení napodzim ( poté, co zhnědne a začne zahnívat) odstranit, nemá pak už žádnou funkci. U těch evergreen a semievergreen se nechává právě jako ochrana toho "sdríčka" winking smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 30.08.2017 07:09
     

    Děkuji , dneska nato kouknu

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 30.08.2017 19:30
     



    kaaj napsal(a):

    hmm- tak to je pravda. chtěla jsem stříhat , ale pokud k tomu dojde - udělám to v polovici listů. něco tam na ten kryt nechám , ale zase ne celé . to by asi v zimě zahnívalo .

    Já nikdy nestříhám, na jaře se snadno odstraní, nic nezahnívá smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 30.08.2017 20:02
     

    Ivik, mám to stejně, nic nestríhám a nic nehnije.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 30.08.2017 20:20
     

    já musím - některé jsou víc jak metr a válí se to tam do trávy. nešlo by ani sekat . -

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 31.08.2017 09:29
     

    Já denivky stříhám až na zimu, beru je tak dvacet čísel nad zemí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.