sobota 27. dubna, 20:13 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.08.2017 18:12
     

    Dneska jen sprcha, co nejméně pohybu, víc nejde. Ale ani se mi nechce winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.08.2017 18:44
     

    Tak jsem u toho šmírování ptáků usnula v houpací síti grinning smiley . Takže jsem odpoledne celé prolelkovala eye rolling smiley

    Pravda, koupat se nepřišli, jeden se byl akorát napít.

    Odpoledne kosice zasedla na břečťan pod jabloní jen tak seděla a dýchala otevřným zobákem eye rolling smiley , je jim taky vedro.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.08.2017 22:14
     

    ......blázníte? Copak se dá venku něco dělat? angry smiley Ani to zalévání nemá smysl. Vše mi tu schne. angry smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 01.08.2017 23:38
     

    Unás v neděli navečír důkladně zalilo, tak ani dnešní vedro zahrádku nevysušilo...už jsem nezalejvala ani nepamatuju, jen do fóliáku obden naleju půl sudu..Vyběhla jsem asi o půL osmé vybrala dva řádky brambor a jak mi to šlo pěkně od ruky, tak jsem ještě zryla záhon po cibuli..šlo to jak po másle, jak to bylo pěkně akorát vlhké. Obrala jsem rajčata a už se sušej, ráno než půjdu do práce, tak hodím do hrnce pár skleniček na lečo. Jojo, jak je srpen, tak je podzim coby dup, hlavně se už rychle začíná zkracovat den..co tejden deset minut.. sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 13:33
     

    Laduš neser winking smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 16:32
     

    Dneska jsem ostřihala odkvetlíky a vyhlížím, kdy z těch mraků co jdou kolem, konečně spadne kapka ......... eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 19:23
     

    večer jsem vyházela na záhonku u potoka nemilosrdně všechno , mimo denivek, ty jsem ostříhala, ... nadělala jsem si s tím bordelu v potůčku a spoustu práce navíc, myslela jsem , že chcípnu thumbs up

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 20:22
     

    Kordul a proč eye popping smiley ?

     

    Kromě toho, co tvoje záda eye rolling smiley ?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 21:32
     
    dsc_0686[2].jpg



    vimrova napsal(a):

    Kordul a proč eye popping smiley ?

     

    Kromě toho, co tvoje záda eye rolling smiley ?

    ......záda se zklidnily, tak jsem si vzala prášek a pás,.....přesadila jsem hortenzie, jela na šišky a hrabanku, u potoka vyhodila bergerie, péráka, kokořík a kůpu různýho plevelů stydlin smiley... ještě nevím co s tím místem dál, jsou tam pěkné denivky,... v 11 hod jsem ještě nespala a ve 4 jsem už zase byla vzhůru, tak jsem nedobrovolně viděla nádherný východ slunce.....celá Kordula je bolavá, ale spokojená a vrátil se mě soused

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 22:00
     

    Kordulko, ty jsi ďábel spinning smiley sticking its tongue out love smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 22:16
     

    dnešní krásná průtrž mi hezky zalila zahrádku,tak nemusím konečně zalívat smiling smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 03.08.2017 22:27
     

    Kordul, koukám, že ta nevybitá energie musela ven grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 04.08.2017 09:06
     



    vimrova napsal(a):

    Kordul, koukám, že ta nevybitá energie musela ven grinning smiley grinning smiley

    ......Jano, asi té energie nebylo zase tolik, jdu se lehnout a načerpat ji,....... PS zatím co tady s váma breptám, děda byl 2x na nákupu,... ale mám připravený oběd, abych nevypadala zase jak moc velký lenoch winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 08:43
     

    Včera bylo slušně, noc měla být ( a i byla) docela chladná, tak jsem ještě večer rozmíchala Polyversum a šla to postříkat. Mám zkušenost, že to výborně zabírá na padlí. Už bylo vidět na jiřinkách a na těch kontejnerovaných hortenziích ( macrophylách) a mělo by to zabrat jako prevence na surfinkách, begonkách a milionkách.

    Na ČS mi to loni už nezabralo, ale růže střižené zjara k zemi jsou O.K., tam by to mohlo působit preventivně. Ty, co už jsou flekaté, už to asi nezachrání, jen snad ty nové listy by mohly být zdravější winking smiley . Nejdřív jsem se bála, aby mi to vystačilo, nakonec jsem postříkala plošně celou zahradu ( vč. rajčat a okurek) a ještě jsem to musela vzít podruhé eye rolling smiley , než jsem těch 5g (10l) vystříkala.

    Mám tu v záloze ještě Dithane, kdyby se ČS začínala vymykat kontrole.

     

    Jinak jsem včera musela přesadit některé begonie, už jim prostě byly ty květináče malé eye rolling smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 09:15
     

    Já hlavně zavlažuji. U nás je veliké sucho a leccos mám zvadlé.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.