pátek 26. dubna, 09:57 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: jezirko

Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

Datum: 18.04.2007 07:39
 

Tak ve vašich skalkách už šmíruji,co by se mi mohlo hodit.Prosím ještě o ukázku vašich jezírek.Mám ho v pořadí,i když realizace asi nebude tak brzy.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Status: nováček

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 05.02.2014 13:01
     
    brno6 005.jpg

    Voda pohledově

    08.11.2013 21:24

    VODA POHLEDOVĚ

    -Voda tmavá

    Tmavá voda - já říkám voda roste. Nefunkční UVC ,ale počátek po 3 dnech to není tmavá voda ,ale zelená (sinice)

    -Hnědý nádech

    Hnědý nádech , případně šedá řasa - můžou se tvořit bublinky na povrchu řasy. Pravděpodobně kompletní nabourání systému. Proces nápravy - dopouštět čerstvou vodu - odstranění příčiny.

    -Zelená voda

    Zelená voda - nefunguje delší dobu UVC, malý průtok přes UVC anebo velký .Pozor účinnost UVC lamp 12 měsíců.

    -Voda mlhavá

    Mlhavá voda pravděpodobně přebytek živin. Pozor na překrmování ryb. Ryba má enormně vydatný trus , 50% trusu je znovu použitelná.

    -Voda znečištěná částicemi

    Špatná funkce filtrace jako celku , bude znatelná jen na počátku . Po cca 4 dnech začne rozklad částic a voda se začne chovat dle okolního prostředí , teplota nad 10 C - bude špinavá , celé dílo bude nefunkční.

    ČISTÁ VODA Z MÉHO POHLEDU ZNAMENÁ ,ŽE HOZENÁ 5 KORUNA DO 2 METROVÉ HLOUBKY NA KAČÍREK , NIJAK NEBUDE DEFORMOVAT JEJÍ BAREVNOST A PROSTĚ TAM BUDE ZAVAZET.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 05.02.2014 13:03
     

    dobře založené přírodní jezírko nepotřebuje všechno výše uvedené technické a chemické a biologické příslušenství a funguje "sama od sebe"

     
  • Status: nováček

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 05.02.2014 13:20
     
    strojovna 002.jpg
    Náhled do systému BIOTOPU v zahradě
    Začátek všeho je spouštěč ,snaha chránit přírodu.
    Ochrana přírody násilně vnucována do prostředí moderního pojetí člověka nemůže a nebude fungovat.
    Pokud sedlák vlastní hektarový pozemek a má v úvahu vybudovat vodní dílo ,bude to určitě rybníček a ne koupací jezírko.Tento logický náhled podporuji a je pro přírodu ideál,ale ne spásný.
    Pokud uvažujete o vybudován...í novostavby v městské zástavbě ,cena pozemku vám nedovolí náhled sedláka.
    V takovém případě se bez použití technických systémů neobejdete (pokud vám projektant řekne že ano,chytněte ho za ruku zavezte k nejblžiší čističce a jednoduchým dotazem-proč to tu stojí, ho uvedete do obrazu).Potom by měl následovat dotaz na reference vodních prvků, které projektoval (není myšleno koupelny a vířivky-tam vládne savo).Po obměně projektanta celou anabázi zrychlete a dejte jako požadavek, že použité vodní rostliny tam nechcete,odejde sám.
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 13.06.2014 14:15
     
    p6120097.jpg

    ...... winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 09.03.2016 16:48
     

    Nápad pro šikovné kutily - jezírka ze starých plastových nádrží. thumbs down

    [dechberouci.cz]

     

    0001140058

    0009140059

    0002140058

    0012140059

    0005140059

    0004140059

    0006140059

    0010140059
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.03.2016 16:48)
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 10.03.2016 07:38
     

    eye popping smiley thumbs down love smiley

     
  • Autor: Danysek
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.08.2017 11:56
     
    p1120107.jpg
    Další fotografie:

    Zdravím, nabízím mladé rostliny vodního hyacintu ( eichhornie). Krásně se množí, rozrůstá. Cena se pohybuje od 15 kč do 50 kč, podle velikosti rostlin ( zaslala bych fotografie) . Osobní předání v Břeclavi, Hodoníně, případně poštou ( už jsem zasílala, rostliny dorazily v pořádku)... U nás se mu daří, opravdu krásně roste a vytváří plno mladých odnoží...Pro více info prosím pište do soukromých zpráv, časově moc nestíhám diskuze sledovat, tak by mi mohl váš příspěvek uniknout...

     

    V případě velkého zájmu bych mohla nabídnout i menší množství prustky obecné a stolítsku vodního, foto a cena případně do zpráv)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Danysek (30.08.2017 11:58)
     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.08.2017 13:43
     

    Jsou to krásné vodní rostliny, Taky jsem je měla, ale špatně se přezimují.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.08.2017 14:47
     

    Přesně tak. Jížní Morava, snad ano, ale jinde jsou to vyhozené peníze

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 09:26
     

    Majitelé jezírek, jak je na tom v současnosti voda v nich?

    Já mám zelený kačák, ač co týden dodávám jakési drahé bakterie, které mají vodu vyčistit. Drahé co do spotřeby od letošního jara. Dnes si přijede pán pro asi dvacet zlatých karásků, protože mám dojem, že i jejich vyměšování se hodně přičiňuje.

    Za chvíli chci jet pro UV lampu na jezírka. Ten pán, co si bere rybičky, mi právě říkal, že nemá díky UV lampě s vodou vůbec žádné problémy a vzhledem k cenám bakteriálních přípravků a jejich letošní spotřebě, se mi zdá toto řešení levnější, i když je to také ranec.

    Máte někdo zkušenost? Pokud ano, jak dlouho může trvat vyčištění vody UV lampou? please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 09:35
     

    Já a rozsáhlé. UV lampa není sama o sobě zárukou čisté vody. Mnohaletá zkušenost. Musím konstatovat, že letos selhal i výrobek Tetry.Ale zcela náhodnou metodou objevil dědek nějaký enzymatický přípravek a ten funguje. I v těhle vedrech. A není horentně drahý. Bio-P5 do jezírek.[www.bakterie-enzymy.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 09:41
     

    Pravděpodobně skutečně provádí to, co inzerují, rozkládá nečistoty. A tím likviduje živnou půdu pro růst řas. Přípravek od Tetry řasy jen zabíjí. Trvá to tak tři týdny. V počátečních stádiích byla UV lampa vypnutá. A při cirkulaci vody filtrem se tvořila taková zvláštní pěna. UV lampa je dobrá věc, určitě bych doporučovala pořídit ale sama o sobě není dostatečně účinná.

    A podotýkám, že máme teoreticky přerybováno. Tudíž živné látky dostatek. eye rolling smiley

    A ještě pozor. UV lampa funguje dlouho ale je třeba ménit žárovku. Naprosto spolehlivě funguje tak rok. Měníme po dvou letech.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (30.07.2018 10:13)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 12:26
     

    Tohle jsem měla tři krabice a od jara neustále co týden dávám a nic. Nyní jsem měla údajně jeětě lepší (tekutý) přípravek za bratru téměř tři stovky 2dcl a také nic. tak už jen ta lampa a denní čistění filtru angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 12:51
     

    Drahus, jaký máš filtr? Jezírka jsou dost složitá věc. Dědek s tím začal pomalu před osmnácti lety, na trhu toho nebylo zdaleka tolik jako je teď. Taky finanční prostředky nebyly neomezené. Mám samozřejmě ve větších rozměrech než ty. Filtr máme udělaný z kubíkové nádrže s několika čistícími komorami. Takové ty malé, jak se to tam prohání, jsou dost neúčinné pro větší plochy. Nějak se v nich těžko nastavuje rovnováha. Anebo musí voda cirkulovat hodně a hodně rychle, dostatečná kapacita čerpadla. To je pak zase problém, protože lampou nesmí voda protékat moc rychle, aby stačila být funkční.

    Zkusila bych lampu a pokud nebude účinné, zamyslela bych se nad filtrem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 30.07.2018 13:03
     

    Regi, máme jezírko patnáct let minimálně, jestli ne dýl. Je malé, opravdu. Nikdy jsme takové problémy neměli. Já vím, jsou extrémní tepla ale ta za tu dobu už byla a voda v pohodě. Když se zakalila, stačil jeden prudký déšť a sajrajt spadl na dlo a voda byla zase průzračná. Filtr máme dohromady s čerpadlem. Je to filtr na velikost jezírka asi 4 kubíky je nějaký s hrubým molitanem, mám dojem. Je pravda, že je čerpadlo už letité, ale na zimu jde do baráku a funguje myslím stále dobře. Spíš nemám rovnováhu v rostlinách. Dřív jsem měla na hladině tři lekníny, ty nepustily moc světla do vody a netvořila se řasa. také spoustu prustky apod. Loni mi prustku při čištění manža vyházel a mám tam jeden malý šlahounek, který se vůbec nerozrůstá. Leknín jen jeden a podle mne nemá z čeho žít. Teď už ho vyndavat nebudeme. Musí to vydržet a na jaře půjde do nového květníku a nové zeminy pro vodní rostliny. Všechno je tak nějak dohromady a na levačku thumbs up sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.