pátek 26. dubna, 12:24 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

Datum: 18.06.2017 11:30
 

První diskuze je plná, tak pokračujeme, jako by se nic nestalo winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 20
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 21.12.2021 15:17
     

    Dceru Spike provázel celý její dospělý život. Pořídila si ho, když se odstěhovala do svého bydlení a pak už byl pořád s ní. Já ho hlídala celý rok, když byl ještě maličký, protože odjela do Austrálie. A samozřejmě u mě býval, když jela s rodinou někam na dovču, kam pes nemohl nebo by jim to tam moc komplikoval.

    Já už dlouho vlastního psa nemám, protože u nás pořád nějaký pes byl - s jedním se přivdala snacha, potom druhý syn s přítelkyní měli taky psa (a bydleli tehdy u nás)... Takže psů jsem měla kolem sebe pořád dost, tudíž touha pořídit si svého nebyla.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

     
     
  • Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 21.12.2021 19:14
     

    Spike, krásný věk. Skoro tolik bude mít Žofka. Ale nějak stále si neumím představit, že tu jednou nebude.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 21.12.2021 21:02
     

    Věro, to mě je líto sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 21.12.2021 22:24
     

    Věrko, dožil se krásného věku ... zůstanou vzpomínky ... mám jich takhle nasčítáno na svůj věk hoooooodně, kdysi jsem přehled našich psích kamarádů, kteří už s námi nejsou, dávala. Každý byl jedinečný, neopakovatelný love smiley . A ... tak jde život nejen lidé a stromy umírají, i zvířata, a ta jsou víc krátkověká sad smiley .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 07:25
     

    Spike , už ho nic netrápí .. pod stromek si naložte dalšího . náš Charli už tady taky dlouho nebude . 2x ho vezli na veterinu , že je konec - a zase se otřepal . sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 09:15
     

    Věrko, je to pěkný věk, ale samozřejmě je to smutné. sad smiley

    Pokud jsi i v tomto podobná jako já, bereš to, jak to přichází... Mně každý říká, že jsem studený čumák, protože jsem psa oplakala a tím to pro mě nějak skončilo. Často vzpomenu na všechny lumpárny, ale s úsměvem na rtech. Nejsem jako kolegyně, která každé výročí úmrtí psa propláče a zapaluje doma svíčku. To jitření smutku... to není pro mě. Radši vzpomínám na vše hezké, co jsem s těmi psy prožila a jak jsem si párkrát ponadávala. love smiley winking smiley 

     
  • Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 09:15
     

    Přátelé, odchod pejska či kočičky je vždy smutný Ale budiš nám útěchou, když zvíře dostane injekci a usne. Kéž bychom si tento luxus mohli dopřát my lidé, až se naše dny nachýlí. please smiley please smiley please smiley please smiley . j

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 10:03
     



    kaaj napsal(a):

    Spike , už ho nic netrápí .. pod stromek si naložte dalšího .

    Další asi nebude, zeťák psa nechce. Uvidíme, jak bude odolávat prosbám dětí.

    Já psa nemám a ani nechci. Věřím, že se doba vyjasní a já budu moct opět víc cestovat a to je každý živý tvor komplikací. Ono stačilo, že jsem tyhle komplikace vykrývala právě u Spika, takže jsem vlastně měla nějakého psa často, jen ne napořád a hlavní starost nebyla na mně. Přešla jsem teď na kočky.

    Anavi, taky jsem si poplakala (ale hlavně kvůli dceři, ji to zasáhlo dost, vždyť ho měla od 20 let), ale už vzpomínám na to pěkné a nakonec jsem ráda, že byl Spike až do včerejška relativně čiperný, jen občas na něj dolehly neduhy stáří. A včera odešel rychle, najednou kolaps s úplným bezvládím a ještě to trápení zkráceno injekcí. Co víc si přát, pěkný aktivní život a rychlý konec v krásném věku! Dcera mu včera udělala s dětmi krásné rozloučení, vypustili balónky-srdíčka s nápisem s přáním a vzpomínkou každého z rodiny. Na fcb má fotky od jeho miminkovských let až do stáří.

    Alenko, taky mi v takových chvílích dochází, že ta zvířata mají luxus možnosti zkrácení utrpení. Člověk to musí vydržet až do konce (často jen násilím udržovaný napůl při životě a napůl mrtvý a hlavně s bolestmi a duševním utrpením).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 11:21
     

    Alenko, to já říkám pořád... kéž se dožiju doby, kdy bude možná eutanazie i pro nás, lidi, aby naše odcházení bylo lidské...

    Alenka napsal(a):

    Přátelé, odchod pejska či kočičky je vždy smutný Ale budiš nám útěchou, když zvíře dostane injekci a usne. Kéž bychom si tento luxus mohli dopřát my lidé, až se naše dny nachýlí. please smiley please smiley please smiley please smiley . j

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 11:25
     

    Věrko, mám to podobně... nechci, aby to vyznělo špatně, ale zvířata vnímám jako omezení.Také ráda cestuji a vím, co to bylo, když buď pejsek nemohl s námi, muselo se zařídit, kdo se kdy postará a jak, anebo ho brát s sebou a zase na nic nezapomenout a mít vše předem domluvené - zda může, nemůže, za jakých podmínek. A pak jednou provyl celou noc a to jsem zase měla výčitky... naštěstí všichni "obyvatelé" chalupy byli tenkrát naši známí nebo část rodiny, ale stejně mi to bylo nepříjemné. Takže komplikace to bývá a člověku přichází do života dost starostí na to, abych si přidělávala dobrovolně ještě další. O psovi jsem uvažovala do budoucna jen za situace, že bych zůstala zcela sama.. .že by mě to donutilo jít ven, mezi lidi... a doma bych nebyla úplně jako kůl v plotě. Ale spíš se obávám, že by na to nedošlo ani tak. stydlin smiley 

     
  • Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.12.2021 13:21
     

    Anavi, máš pravdu,že vlastnictvím pejska se stáváme jeho otrokem. V rodině většinou velí pes. Jsou to určitě další starosti, ale i radosti. A každý by si měl rozmyslet, co u něj převažuje. A vůbec bych nedoporučovala pořídit psa, když mám jednočlenou domácnost.

    Je to příliš starostí pro jednoho člověka. My máme nyní třetího pejska, bohužel dosti nemocného, to si nedovedu představit, že bych měla na starosti péči o něj a nesla náklady na veterinární péči. To všechno musí jeden zvážit. A pejskem je živ 10 - 15 let. Mám perspektivu ještě si užívat života takovou dobu. I na toto musí myslet senioři. nono smiley nono smiley nono smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 27.12.2021 15:02
     

    Z tohoto byl vždycky smutný kolega. Bylo mu 65 let a měl pejska, kterému bylo 15 let. Často říkal, že si uvědomuje, že je to poslední pes. Protože nový pes by tady mohl být zase dlouho a on už nemůže zaručit, že by byl schopen se mu do poslední chvíle věnovat. A nechce psa uvázat na krk potom třeba dětem nebo vnoučatům. confused smiley sad smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.01.2022 19:04
     
    20220122_132637.jpg
    Další fotografie:

    Tak už jsme komplet, dnes jsme pro něj jeli je to německý ovčák s PP, dali jsme mu jméno Baddy.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (22.01.2022 19:05)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.01.2022 19:47
     
    dsc07196.jpg

    Jůůůůůůů, to je pěknej vlkošeďák love smiley , ať se mu u vás líbí a přeju vám všem v jeho smečce spokojený a dlouhý život flower smiley .

    Naše demoliční potvora Lessy je stále ještě u nás, už by si zasloužila mít svého pána, který na ni bude mít víc času, ale jaksi se zatím nezadařilo (obávám se, že u nás zůstane na furt - začátkem února je přihlášená na výstavu).

    Jestli není tajemství, jaké je plné jméno Baddyho please smiley ? Díky flower smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (22.01.2022 21:51)
     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 23.01.2022 03:27
     

    Jantar Zulu z Martinické Staré školy,

    přejmenovali jsme ho, tak se jmenoval Německý boxer o kterého jsme přišli kvůli sarkomu na žebrech v necelých 2 letech. A to běhal s otcem v kruhu o CACIB na výstavě. coffe smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.