pátek 29. března, 08:34 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Otazka
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

O všem a o ničem, ale ne o kytkách

Datum: 01.12.2007 22:54
 

Zkrátka jen tak si popovídat smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Otazka (01.08.2014 11:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 22
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.11.2023 08:45
     

    Taky jsem dostala mejl. Dá se diskutovat, co se koupit musí co ne. Určitě cizokrajné ovoce není potřeba. Ale jablka domácí produkce je cena značná. Myslím, že daleko horší než jídlo je energiie, topení. Tam je průser. Energie ovlivní výrobu, dopravu. S tím se nic nedělá a tahají z nás zmetci peníze v rámci různých daní, DPH, spotřební apod, které jsou hned vyšší. Vidím doma, nárůst topení plynu o 300%, dlouhodobě si vzít svetr, jak doporučuje Pekarka nejde. Obzvlášť, když jste staří a nemocní. Je to fracek, nejen ona. Jakmile zvýšují cenu energie, zvyšují tím daně a mají peníze na rozhazování a zbrojení. Když jsem poslouchala včera v rádiu PP projev v rádiu, ani nevím odkud, bylo to jak před 89, pouze pár slov vyměněných, hrozný. Vymývání mozků. Měla jsem blbý pocit. Asi jak člověšk stárne, vidí to jinýma očima. Kdejaké velké město ve světě, např. Ankara má 15 mil. obyvatel, má více obyvatel než naše země, tak nevím na co si tu vyvolení hrají a kam nás stahují. Škoda, že není uzákoněná trestní zodpovědnost, to nikdo neodsouhlasí, to by byl průlom v jejich chování, možná. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

     
     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.11.2023 09:05
     

    Aleno, trpím naprosto stejnými pocity a mírou rozhořčení. Ale vše souvisí se vším. To, co se zase chystá s energiemi se samozřejmě podepíše na cenách potravin a vůbec všeho.Je to nekonečný začarovaný kruh inflace, který tahle vláda rozhodně nemá v úmyslu zastavit.Má z toho prachy.O PP bych ti jen připomněla, co jsem před volbou říkala. grinning smiley A kdyby to šlo, tak už nás poslal na bojiště. Naštěstí se situace pro tyto kruhy nevyvíjí úplně příznivě. Tak aspoň třeba ty poválečné dekrety prezidenta Beneše.K blití.

    Bojkot krámů beru spíše jako takovou symbolickou věc, že nejsme snad úplné ovce, které aspoň takhle můžou projevit názor. Zboží stejně nakonec člověk koupí, třeba jindy ale dle vývoje tržeb začíná výt jasné, že se kupuje stále více jen to nezbytné.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.11.2023 09:34
     

    Regino, PP vím grinning smiley , bohužel výběr nebyl. Tak to brala spousta lidí, proto vyhrál. Ale Andrej, tam je to horší, jiné. Nemůžu zapomenout za kovidu na hlídání se zbraní proti lidem, zda překročí okres, očkování atd. Nehledě další věci. Proto se volilo, proti němu, ne pro krásu PP a jeho madam. grinning smiley Dáma, která vystuduje takovouto školu a pracovní život v tomto prostředí, nemůže být jiná. grinning smiley Na dámu si hrát můžeš, pouze můžeš. winking smiley Horší je, že nevidím schopné mládí, lepší střední věk, co by se více angažovali. Mladí mají energii, ale nemají zkušenosti, otřískanost životem. Nadělají více chyb, někdo si poradit dá, někdo ne. Zajímavé je, co má poradců premier, ale je to k prdu. Jsou to samí filozofové, chybí praxe. Peníze a hrabivost taky dost lidí změní, bohužel k horšímu. Přitom stále platí, s holou prdelí se narodíš a s holou umřeš., je to drsné, ale pravdivé. Snad ta změna k lepšímu vedení přijde. Příklad je zahrada. Nj. zkušenosti, stejně se udělají chyby, ale už né tolik. grinning smiley Papír a tužka snese hodně plánů, praxe už je horší. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.11.2023 10:32
     
    20231109_094520318_ios (2).jpg

    Aleno, covid nezmiňuj. Tahle parta, kdyby u toho byla od začátku, jsem přesvědčená, že byla horší než Babiš. Stačilo jen v době, kdy už bylo zcela jasné, jak se věci mají, když Rakušan nutil povinně očkovat policisty. A podívej se na Válka. Ten se ještě dneska nestydí doporučovat postarším pacientům souběžné očkování proti chřipce a covidu, v jeden den. To už i ten Prymula řekne, že jsou studie, které to zrovna nechválí. K neuvěření. Když už si někdo myslí, že se chce očkovat, tak snad je logičtější a šetrnější s odstupem. Nakonec stačí analogicky zmínit odpor k očkování dětí, kdy se začaly zavádět hexavakciny a zmatlalo se všechno dohromady. Ostatně nikdo z téhle party se nehrne do zjišťování a trestání viníků z dob covidu, kdy už i soudy zrušily některé věci. Logicky, prachy od farmaceutických lobby nesmrdí ani těmhle.A stačí si pustit, jak tahle parta vyřvávala, ať Babiš platí v době covidu mnohem vyšší odškodné podnikatelům, umělcům a teď vykřikuje, jak Babiš zničil ekonomiku. To je nakonec stejné i s řadou výroků těhle výtečníků stran daní a dalších věcí, které se během několika měsíců otočily o 180 stupňů.

    Je to něco jak s naším Pupíkem. grinning smiley Mám ho teď na hlídání na 3 týdny. Omladina je v Austrálii. Bylo mi řečeno, že o postel nestojí, že tam nechce chodit. Po první docela krušné noci, kdy se nemohl zabydlet, mě napadlo tohle tvrzení ignorovat. Výsledek je na fotce.Teď je klid. Bohužel takhle jednoduše nejde reagovat a dát do pořádku všechny vládní kraviny a nesmysly odporující zdravému rozumu. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.11.2023 10:55
     

    grinning smiley grinning smileynic není černo - bílé. Ale ten vyrostl, co jsi dávala poslední foto. Je vidět, že se má dobře. Ať se nadále daří. thumbs down

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 00:42
     

    Regi včera jsem se teprve dostala udělat ten džem z mandarinek. Mandarinky jsem obrala od bílých blan, pak jsem je přejela tyčkovým mixerem a dala pomalu vařit. Přidala jsem želirovací cukr, ke konci vaření jsem přidala citronovou šťávu vymačkaného citronu. Po schlázení to bylo řídké, tak jsem dnes dokoupila želirovací směs, vše jsem znovu vylila do hrnce, přidala jsem tu želirovací směs a znovu jemně přivedla do varu, nakonec jsem znovu přidala vymačkanou šťávu z citronu a nalila do skleniček, až teď to vypadá skvěle spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (11.11.2023 00:45)
     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 08:09
     
    20231111_065930779_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Magusko, já už zexperimentovala oboje. Džem je jednodušší. Ten jsem dělala tak, že jsem vymačkala ovoce a neoodělovala jsem dužninu co zůstává v lisu. Pak už celkem podle receptu na gelfix 3:1. Přidala jsem kyselinu citronovou, trochu rumu. Určitě by šla trocha skořice, třeba hřebíček.

    Kompot mě víc potrápil. Využila jsem načtené a rozdělené dílky mandarinek jsem pomalu vařila ve vodě s jedlou sodou. Na litr vody větší půlka kávové lžičky sody. Musí se hlídat a pozorovat. Vzniká totiž zajímavá reakce. Mizí slupka a dílky vypadají jak je známe z kupovaných kompotů, jsou prakticky bez slupky. Ale když se přežene a to je hned, dílky se rozpadnou. Ale není problém použít do džemu. Pak se ovoce propláchne studenou vodou a namočí se aspoň na hodinu do hodně studené vody. Já nechala nádobu venku. V chladu ovoce ztuhne. Přecedit a nandat do skleniček. Pak už normální postup. Já vytvořila nálev na litr vody asi 400g cukru a půl lžičky kyseliny citronové a vylepšil jsem to 400ml džusu. Sehnala jsem mandarinka - pomeranč.

    Na jedničce kompot, dvojka džem. Přidáním džusu vypadá kompot barevně líp než jen zálivka voda, cukr. I líp chutná bych řekla.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 10:12
     
    20231111_100604.jpg
    Další fotografie:

    Regi nakonec jsem dělala jen džem, hodně se mandarinky pojedly. Uvažovala jsem že by pár ještě mandarinek koupila a naložila do rumu s cukrem, třeba na zmrzku spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 11:03
     
    398544438_7092182814139592_6611158118738111588_n.jpg
    Další fotografie:

    no jo -- vnuk Marek se zase dal do pečení .. včera jablečný mřížkový koláč. mřížky má nakřivo ,ale jinak dobrý winking smileya dědek dneska zase těsto na koláčky- bolí mně ruce a musela jsem piplat .- dva plechy. tongue sticking out smiley

     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 12:01
     

    Magusko, to by určitě taky šlo. Teď mají v Lidlu za dvacku. Taky Chorvatsko ale řekla bych, že lepší než byla ta várka před. Tahle cena nebude dlouho, jak zdraží už nemá prakticky cenu se s tím matlat.

    Kaaj, mřížky sem, mřížky tam. Šikovnej kluk a hrozně vyrostl. thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 12:25
     

    Káji Marek je šikula thumbs down,mřížky nakřivo nevadí.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 12:56
     

    Kaaj, super, spousta slečen by to nedokázala. Pěkný kluk, podobný Zuzce. thumbs down Mřížky se zacukrují. flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 13:19
     

    no jo - je to můj mazel - ale už na jaře měl 175 cm winking smiley mám z těch mých vnuků fakt radost . Vendy /15/ taky umí navařit . třeba celý oběd - když rodiče jedou někam vystupovat a je sama doma .to uvaří i pro ně. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 14:53
     

    thumbs down

    kaaj napsal(a):

    no jo -- vnuk Marek se zase dal do pečení .. včera jablečný mřížkový koláč. mřížky má nakřivo ,ale jinak dobrý winking smileya dědek dneska zase těsto na koláčky- bolí mně ruce a musela jsem piplat .- dva plechy. tongue sticking out smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.11.2023 21:24
     

    Kaaj, Marek mne překvapil - vyrost - velký kluk ašikovný - babiččina škola se nezapře love smiley thumbs down flower smiley . A mřížky nakřivo, že tě to trápí .... eye rolling smiley .

    Všechna tvoje vnoučata jsou love smiley love smiley love smiley . A doufám, že 1.12. budeš sedět v první řadě, to musíš.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.