sobota 27. dubna, 05:25 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 20
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 21:24
     

    Maco...a já si dělám nervy z toho, že jsem byla na krakonošově a koukám, že nejsem sama eye rolling smiley Moc hezky tmnožíš...to jsem teda docela při zdi winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 27.08.2008 00:09
     

    Simsimo,flower smiley Vítám tě mezi námiflower smiley .

    Moje rada je, nespěchat. Nemusíš mít celou zahrádku hned zaplněnou. Další věc je ten živý plot. Nevíme, jak je široká ta tvoje zahrádka. Kolik vlastně máš metrů od plotu k domu. Pak tím pádem, bacha na hodně rozrůstavé keře, které jdou do šířky a nedaly by se zastřihnout. Koukej zatím po zahrádkách cizích, jak je mají řešené a jak se ti to líbí. Lepší něco neuspěchat, než to pracně a třeba i ze ztrátama předělávat.

    Neboj, kytičky a všechno kolem zahrádky se naučíš. grinning smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 27.08.2008 06:46
     

    To já jen chtěla vyzkoušet jestli se mi podaří něco namnožit. A ono se to povedlo, teď jen aby to rostlo i dál.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 27.08.2008 07:52
     

    simsima: můžeš se porozhlédnout taky tady winking smiley

    [www.week.cz]

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 29.08.2008 21:01
     

    Hespo, taky děkuji za přivítání. A hlavně díky za připomenutí thumbs down ...já to vůbec nebrala v potaz, ale plot je na boční straně od domu ( zrovna té, o kterou mi nejvíc jde) vzdálen jen 3,5m...

    Anavi...ty mě těmi odkazy chceš naštvat, že jo??? winking smiley A nebudu si fotky od Vás ode všech prohlížet a nebudu a basta grinning smiley tolika krásy...chjo...

    Maco, neboj, poroste a když se nebude dařit, tak to zalij Jupíkem grinning smiley grinning smiley grinning smiley, to pomůže fakt thumbs down

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.09.2008 10:52
     
    img_5330.jpg
    Další fotografie:

    simsimo - vítej vítej! flower smiley jsem z Brna - venkova, ale srdcem a původem jsem z jižní Moravy - od Bzence....

    my jsme se nastěhovali do baráku, kolem binec a stavební suť, další celý rok jsme byli bez trávníku - to byla deprese jak hrom! problém máme stejný - rohový pozemek, ale ten váš by se dal dle rozměrů i zametattongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley , ale pro povzbuzení zasílám fotky jak to vypadalo bez trávníku a jak s trávníkem, a i když se mi osobně ekluje tën rákos tak teď se mi moc zalíbil - zahradě a soukromí to hodně pomohlo, navíc to trošku zbrzdí náletový plevel zvenku. rostliny za rok co jsou tu vysázené značně poskočily. ujalo se až na pár finančně nenáročných keříků všechno. zahradnice mi řekla že jak to přežije rok, tak už to vydrží a poroste nafurt - narozeniny má naše zahrada posledního října, hehe.ale podotýkám, že jen trávník udělá hoooodně moc a moc, takže držím pěsti.

     

    jo a dnes tu teda leje ale nedalo mi to a vyběhla jsem nafotit ořechoplodec,o kterém tam v diskuzi byla řeč, je teď u nás v plné parádě - bacha na včeličky!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.09.2008 16:58
     

    ilko, moc hezké. Obzvlášť se mi líbí, jak je to lehce do svahu thumbs down 

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.09.2008 18:59
     

    to mě samozřejmě těší, že se to líbí, ale ono to tady ani jinak nešlo. ale hlavně chci podpořit nováčky, a dopřát jim trochu optimismu, že i rákos dokáže v mnohém pomoct...

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.09.2008 23:12
     

    Ilko jste šikulky thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 01.02.2009 13:23
     
     
  • Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 09.02.2009 22:19
     

    No my jsme naposledy tvořili skalku vloni v říjnu . [skalnickar.blog.cz].

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.03.2009 12:54
     

    Ahoj všem. Jsem klasik coffe smiley - tedy klasický panelákový odchovanec. Musím podotknout, že až do loňského léta jsem byla kytkama nepolíbená. Změna nastala, když dospělý syn mi oznámil, že si nechá udělat u svého dřevěného baráčku skalku a jezírka s potůčkem a ode mě!!! se očekává osázení přilehlého prostoruconfused smiley . Zpanikařila jsem hlavně poté, co se ukázalo, že skalka není skalka, ale ohromná hromada hlíny a kamení a jezírka nejsou jezírka, ale Bajkaly popř. Gabčíkovo.

    Spadla mi brada, ale vzhledem k synově finančnímu vyčerpání z uvedeného díla jsem chtěla alespoň nějak pomoci (aby nemusel platit zahradnické služby) a pokusila se vyčíst kde se co dalo (bohužel tohle forum jsem v té době neznala), abych neudělala ostudu. Nakoupila jsem spoustu konifer, trav, skalniček, leknínů. V tom ohromném prostoru to bylo ale stejně bylo jako když dá volu višni. Navíc jsem se dopustila spousty chyb - mimo jiné i osázení krásných konifer podél hradby, kudy probíhá naše milovaná fenka bernského salašnického psa - navíc v pubertě. Takže cca do 3 měsíců nezbylo podél hradby nic na čem by oko mohlo spočinout..... Tolik k mým začátkům. Jenže práce na zahradě u syna nás tolik chytla, že jsme svorně s manželem začali schánět zahrádku vlastní. Povedlo se a na podzim jsme si pořídili zahrádku se zahradním domkem. Teď už jsme oba natěšení, jak si vše budeme utvářet k obrazu svému a za 11 let, kdy odkráčíme (snad ve zdraví) do důchodu, si budeme tuhle oázu klidu užívat (prchat z paneláku).

    No, díky objevení tohoto skvělého fóra a rad vás všech a taky vložených fotek jsem získala spoustu inspirace. Vím, jak bych chtěla, aby vypadala zahrádka,.....ale zrealizovat to, to bude oříšek. Nakreslila jsem si plánek a v blízkém zahradnictví se informovala na možnost zakoupení mých vysněných rostlin.

    V zahradě je dost přetůjováno, jediné 2 strany plotu byly bez osázení a tam jsme v listopadu vysázeli habry. Před habry bychom chtěli "předsadit" konifery, keře, trvalky a do rohu zasadit červenolistý buk pendula, který by měl být takovou dominantou této části zahrádky.

    Buk jsem v zahradnictví objevila za 3.200,- Kč!!! Včera dostali nové zboží - stejný druh - o stejné výšce - cca 2 m, za poloviční cenu, ale není to roubovanec a musí se vyvazovat. Vůbec netuším, co to obnáší a jestli se do toho máme pustit. Jde o to, že vyšši strom nechceme. Bojím se, aby vzhled po vyvazování byl ve výsledku takový, jaký jsme si vysnili. Máte s tím někdo prosím zkušenosti? Máme do toho jít? Prosím o radu a držte prosím palce.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.03.2009 08:38
     

    555: Kdyžtak dávej dotazy sem, případně ti dáme odkaz na nějakou zdejší diskuzi, ať nemusíš prohledávat všechno winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.03.2009 10:10
     

    [www.richardvacula.com]

     

    nějaká inspirace winking smiley

     

    sem chodím hrozně ráda nakukovat, ale ty ceny!! eye popping smiley sad smiley

    [havlis.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2009 10:12)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 11.03.2009 10:31
     
    p1010636.jpg

    Anavi, díky moc za ty odkazy. U toho prvního odkazu jsem viděla i ten můj vysněný červený převislý buk a najednou mám bobky, že se mi nevejde tam, kde pro něj chystám místo - v rohu zahrady. Jedině brutálně odstřihovat nové větve, aby nešel tak do šířky. Ještě se v tom zahradnictví na všechno vyptám.

    Jsem počítačový antitalent a tak nevím, jestli se mi podaří vložit nějaká fotka na ukázku, jaký prostor se vlastně chystám osázet.p1010636.jpg............Zatím. Na zahradě je koutů k osázení víc, ale napřed chci řešit ty strany do cesty. V tom rohu, kde je Darenka ještě coby štěně, by měl být ten buk. Je to focené po zakoupení zahrádky vloni na podzim poté, co jsme odstranili 2 ovocné nemocné stromy. Před zimou jsme ještě udělali podél plotů, (které jsou na fotce vidět) záhonky a zasadili jsme malé habříky. No a před ty chci právě něco osázetflower smiley .

    Jo a taky chystáme opatření (jestli k něčemu budelove smiley ) proti řádění Darenky - zkusíme nějaký nižší plůtek, aby to neměla s vyhrabáváním a okusováním vysázených rostlinek tak snadné....... Jak bude zlobit, tak jí s sebou nebudeme brát - (je synovo)angry smiley . Ale my jí tak milujeme, že bysme asi radší oželeli ty kytky než Darenku. To jsem se nějak rozkecala...........

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.