pátek 26. dubna, 19:27 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: nováček

Dělenná strava dle Mudr. Haye

Datum: 12.01.2014 14:30
 

Dobrý den dělenky nedělenky,

přišla jsem na tyto stránky za dělenou stravou, ale bohužel vše se točí většinou olem Lenky Kořínkové. Tímto bych chtěla přispět jinou formou dělenné stravy a to podle doktora Haye. Nejsem žádný expert a Kořínkovou jsem taky držela ale po čase jsem ji nemohla ani cítit natož jíst... Narazila jsem na toto jné uspořádnání a je mi opět zase fajn i když zatím jedu tyhle jídelníčky jen krátce.

Doufám, že budete rády i za tuto diskuzi a časem se tu můžeme scházet a podporovat častěji.Ráda bych zde uváděla nejen recepty pro začínající, ale i jídelníčky pro představu ostatních ...

Děkuji za pozornost a ještě přikládám rozdělení této dělenky:

Dělená strava - dle dr. Haye

Skupina BÍLKOVINY
1. TEPELNĚ UPRAVENÉ MASO -

drůbež, hovězí, jehněčí, skopové, zvěřina, ryby, plody moře.

občas kvalitní šunka s vysokým podílem masa a pod.

 

2. SOJOVÉ PRODUKTY -

sojové boby, soj.mléko, sojová mouka, tofu a veškeré výrobky ze soji

3. OVOCE, ZELENINA

CITRUSY - pomeranč, grep, pomelo, kiwi, mandarinka, citron

EXOTIKA - mango, papája, maracuja

OSTATNÍ - jablka, hrušky, meruňky, broskve, hroznové víno, ananas, třešně, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt
vařená rajčata

4. SÝRY

sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry - eidam, feta, balkán a pod. typy

5. NÁPOJE

neperlivá voda, ovocný čaj, ovocné šťávy, vodou ředěné šťávy,

bílé a červené víno, suché šampaňské.

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA! PREFERUJEME BÍLÉ MASO A RYBY

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny, reveň, brusinky, nakládané produkty
========================================

Skupina ŠKROBY A SACHARIDY

1. PŠENIČNÉ VÝROBKY
pšenice, žito, ječmen,špalda, oves

kukuřice, proso, jáhly, natural rýže, pohanka,

obilné vločky, celozrnná mouka, celozrnný chléb a pečivo

OSTATNÍ -

celozrnné nebo bezvaječné těstoviny ,luštěniny kromě soji, kuskus, polenta

 

2. OVOCE, ZELENINA
banány, sušené ovoce-kromě rozinek (ty jsou neutrál), datle, fíky

brambory, kapusta, cukrová kukuřice, sušená rajčata, hrášek, černý kořen-řepa

 

3. SLADIDLA

med, javorový sirup, třtinový cukr, fruktoza

 

4. OSTATNÍ

Pivo
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo

Bramborový škrob, prášek do pečiva, pudinkový prášek

NEDOPORUČUJE SE
bílá mouka, hotovky, instantní polévky, bílý rafinovaný cukr, marmelády, želé, instantní jídla, šlehačka ve spreji

- marmeládu jsem si v létě udělala domácí s ovocným cukrem pro diabetiky a myslím že mi to nevadí...
----------------------------------------

 

Skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

1. TUKY

rostlinné oleje za studena, neztužené margaríny, máslo

 

2. KYSANÉ MLÉČNÉ VÝROBKY

SÝRY s min. 60% t.v.s

TVAROHOVÉ SÝRY

- tvaroh, jogurt, kefír, podmáslí, zakysaná smetana,

- niva,rokfor, brie, horácký sýr, smetanová gouda, camembert, hermelín, jadel, tvarůžky

- ovčí, kozí, mozzarella, cottage


3. OVOCE, ZELENINA, HOUBY

- borůvky, melouny, rozinky (nesířené), avokádo
- lilek, brokolice, květák, fazolky, okurky, kedlubna, r. kapusta, červené bílé zelí, špenát, rajčata, cibule, česnek, cuketa,

saláty, čínské zelí

- hlíva, žampiony, lišky, hříbky a pod.

 

4. MARINOVANÉ A UZENÉ RYBY

 

5. OSTATNÍ

výhonky a klíčky, olivy, ořechy (ne arašídy!), semínka, mák,

želatina, agar-agar, droždí,
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miskulka2010 (05.02.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 16:26
     

    Milcino díky,tak to snad najdu,řeknu dcerce,aby mš tam dovezla,ona se v Centrálu vyzná,je tam každou chvíli. grinning smiley Rebi,takže tentokrát jsem to "podělala"já,kapusta je fakt sacharid,měla jsi pravdu.No nedá se nic dělat,karbanátek byl moc dobrý. nono smiley Už dělenku od dr.Haye držím nějakou chvíli,a jak je vidět,tak to někdy pěkně ořu.Zezačátku se mi to motalo s Kořínkovou pořád.Pro dnešek se loučím,právě odjíždím. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

     
     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 04.04.2014 16:28
     

    Miris, no snad se ručička neotočila grinning smiley . Ale nevím, už 2 roky jsem se nevážila. O tom hřešení jsem nedávno četla, že je u diety občas potřeba, že metabolizmus pak funguje líp, či co. Nevím přesně, jak to tam psali. A dělení žloutku od bílku - to je jasný, že se to neoddělí úplně. Ono se to dělení nesmí brát úplně doslova, nikdy nebudem dělit přesně. Takže když tam maličko bílku zbude, tak to tolik nevadí.

    Rebeko, kapusta je sacharid a růžičková kapusta je neutrál, jak píše Reba.

    Rebo, pořád se musíme učit, viď grinning smiley . Jeden kiks nevadí, příště už budeš vědět smiling smiley

    Jdu si dát něco k jídlu, neměla bych to sem psát, ale je to párek s chlebem a hořčicí eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 16:41
     

    Ahoj holky flower smiley

    Tak jak pěkně jsem minulý týden najela na Haye, tak hned v sobotu jsem skončila sad smiley , nějak se do toho nemůžu vpravit.

    Ráno se snažím a do večera to zasejc sprasim, ach jo.

    Ale občas sëm na vás kouknu,snad mi to časem v tý palici nějak naskočí grinning smiley grinning smiley grinning smiley ,nebo časem puknu. stydlin smiley

    Trino párek s chlebem grinning smiley grinning smiley no to já právě taky mls smiley eye rolling smiley

    Rebeko co ty tvoje procházky s kamarádkou? Pořád šlapete?

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 18:40
     

    Rebo, cítím s Tebou flower smiley flower smiley flower smiley . Já jsem se zařekla, že od tohoto pondělí se umravním a dnes jsem si po obědě dala půlku studentský pečeti angry smiley . To mi to moc dlouho nevydrželo thumbs up grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 18:56
     

    Ahoj holky,omlouvám se,že jsem dlouho nepsala,ale mám v počítači program Windows XP a k mojí smůle skončila jeho podpora od Windows,jako že je to zastaralé,a hroozně mě ten počítač zlobí. sad smiley sad smiley sad smiley thumbs up Jde to moc pomalu a někdy nejde ani psát.Prostě mě to přinutí koupit novější program,o což jim určitě jde. confused smiley Takže:Rebi,tři měsíce jsme měly přestávku,protože kámoška chodila jako zástup za kolegu do práce a měla směny.Ale už jsme zase začaly chodit,sice pomaleji,protože si zase musím na ten pohyb zvykat,jinak bych byla k.o. nono smiley Byla jsem překvapená,když se mi hned druhý den podařilo ujít 8 km,ale ten další jsem odpadla a byli jsme až zase dneska. thumbs down Jinak holky u mně s tím stravováním je to podobné,ráno velké předsevzetí a odpoledne už je to horší.Začala jsem zase tak pomaličku uvažovat o tom stylu,co jsem měla předtím,psát co jím a zadávat do kalorických tabulek.To mi šlo nejlépe.Ale zatím jen uvažuji,ne že se z tohoto vlákna stane vlákno spící. nono smiley Pořád mám tendenci dělit podle Kořínkové,protože to je přehledné.Tady mě pořád mate to,že je soja v bílkovinách a to ovoce a zelenina že se dělí mezi sacharidy a bílkoviny.Viděly jste to na tý kapustě.No necháme se překvapit. confused smiley Myslím ale,že i když to někdy zmotáme,tak to stojí za to,že jen nesedíme a nepřibýváme,ale aspoň trochu něco děláme. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 19:33
     

    Děvčata a co si lijeme do kávy, když máme sacharidový den? eye popping smiley Protože jestli to dobře chápu, zajíc soj. je bílkovina? No to jsem z toho jelen grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 20:31
     

    Rebi,já používám rýžovýho nebo pohankovýho Zajíce,nebo tekuté rýžové mléko z DM,to je ale dost drahý a je ho litr. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 21:35
     

    Hlavně né ovesnýho zajíce, ten je hnusnej tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: zaba
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 22:05
     

    REbo,jestli máš sacharidový den.Do kávy si klidně lej 33% šlehačku.Mléko vysokého tuku a mléčné výrobky jsou neutrál flower smiley flower smiley

     
  • Autor: reba
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 10.04.2014 22:23
     

    Děvčata děkuji, děkuji, tak mám pocit, že vyhrává Zaba grinning smiley grinning smiley . Bane, dělám si srandu, kouknu na ty zajíce.Ale šlehajdu mám tuze ráda mls smiley

    Zabo vítej, taky jsi se tady dlouho neukázala winking smiley dělíš, nebo počítáš KJ?

    Trino a pochutnala sis grinning smiley ? Já jsem skoro 7 měsíců počítala KJ a teď se nemůžu chytit. Ale jak jsem na to sama, tak se neudržím. Tak trošku doufám, že když budu tady s vámi, že se snad nějak usměrnim, ať Hayem, nebo počítáním KJ.

    Rebeko já ti závidím tu kamarádku, kurňa, že nejsme sousedky, hned bych s vámi vyrazila. Sama se v lese bojím a k tomu jsem líná jako veš.....Prosím tě, kolik jsi už od začátku sundala kilíček?

    Zatím dobrou, zase nakouknu....

     
  • Autor: Miris
    Status: začátečník

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 11.04.2014 09:56
     

    Tak já jsem si koupila zeleného zajíce-no ve vodě rozmícháné mi to nechutná, ale na sucho je to mňam.

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 11.04.2014 15:00
     

    Ahoj,

     

    pořád su v práci jak trubka ... ale od zítra mě čeká 7 dní kásného volna ... tak se těším, jak udělám velikonoční úklid, pěkně uvařím, něco upeču ... pověnuji se hlavně pejskům, vyrrazím snima na nějakou prochajdu ... pokud nám počasí bude přát, ale moc se těším.

     

    Já to mám stejně dopoledne su v pohodě, odpoledne katastrofeeren stydlin smiley ale já už to mám jen na udžovačku ... a hlavně mi je dobře....

     

    Nemeso, kup si mléko 3,5% já ho třeba používám když si dělám noky, špenát, česnek, tak to zaleju tímto mlékem protože to je neutrál.

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 15.04.2014 15:48
     
    15042014715.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj holky,

     

    vkládám pro inspiraci smiling smiley

     

    1) SNÁDANĚ: celozrnný chleba fit, tvarohovo-česneková pomazánka, lovecký salám, 1 červená paprika, zelený čaj

    2) OBĚD: rýže, kukuřice na másle, cherry rajčátka

     
  • Autor: robi
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 15.04.2014 17:42
     

    Ahoj holky, tuto stravu již dodržuji delší dobu a jsem s ní spokojena, protože se cítím dobře. Dnes k jídlu jsem měla :

     

    snídaně: celozrnný chléb, máslo, med, obilná káva s mlékem

    oběd : plněné kuřecí prso s nivou + salát z červené řepy ( řepa, česnek, kyselá okurka, pepř, sůl )

    svačina : bílý jogurt se skořicí a mandlemi

    večeře : celozrnný chléb s máslem a pažitkou + zelenina

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 15.04.2014 19:09
     

    Ahoj,tak se konečně taky hlásím,robi,jídelníček máš pěknej,je to dobrá inspirace,když nevím,co vařit.Můžeš je sem dávat klidně každý den,určitě už to máš vymakaný,když dělíš podle dr.Haye dlouho. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Jo a taky tě tady vítám. flower smiley Já jsem snídala celozrnný rohlík s pomaz,máslem,k tomu vodu,protože kafe mi nechutná. thumbs up Ke svačině Lučinu a kedluben(doufám,že jsem to zase nezkazila)k obědu pomalené kuřecí prso na zelenině a žampionech,ke svačině sojový jogurt(mléko moc nesnáším,jen něco) a k večeři celozrnný chléb s máslem a kedluben.Koalo,ten lovecký salám mám taky napsaný jako neutrál,ale už jsem váhala,když nešla ta vysočina. eye popping smiley Tak příště,no. stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.