pátek 26. dubna, 11:24 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Co vše obalujete v trojobalu?

Datum: 21.11.2007 12:35
 

Nedávno jsem se nad tím zamyslela, že toho je u nás opravdu dost, co "potká" hladkou mouku, vajíčko a strouhanku winking smiley

Vezmu to popořadě:

vepřový řízek - dělám z kotlety i krkovice

kuřecí řízek - prsní i stehenní

krůtí řízek

uzená kýta (nakrájím na tenké plátky, obalím a chutná mi to víc, než když to jen opeču samotné)

vinná klobása

aljašská treska

kapr

krabí tyčinky

sýr eidam

Hermelín

Niva

olomoucké tvarůžky - nelze smažit doma!!! winking smiley

žampiony

bedly

květák

lehce předvařenou mrkev nakrájenou na plátky - fakt dobré!

cuketu

patizon

 

Většinou vše jen posolím, u žampionů přidám do vajíčka někdy trochu rozemletého pepře.

Když obaluji masové řízky, tak do vajíčka občas nastrouhám eidam.

Jak to vylepšujete vy, aby to pořád nebylo stejné?

Vím, že někdo třeba vepřové řízky před obalením lehce potírá hořčicí, křenem, nebo do strouhanky přidá trochu sladké mleté papriky.

mls smiley mls smiley mls smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.11.2007 12:37)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 13:47
     

    Ja castejsie ako trojobal pouzivam na obalovanie cesticko.....vyprazam vsak len obcas - obidvom nam to s manzelom uz moc nesedi... okrem kuracieho a bravcoveho masa je to tiez zelenina, syr a sampinony (ale tu robim castejsie karbonatky...)

    U masa poslednych 5r. vsak rezne - v trojobale i cesticku - len kratko a zlahka opeciem do zlatova a potom pomaly dodusim naraz vo velkom pekaci vystlanom papierom pod poklickou v rure ( bez dalsieho tuku a podlievania) - rizky aj z kuracich, ci morcacich prs, bravcoveho stehna, kare....su uplne makkucke a stavnate..(vyhoda aj casova, najma ak mame doma nejaku "seslost" a robievam aj 20 -25 reznov..)

    ...a co je fantasticke su jablcka v zupane - teda vyprazane kolecka jablk v cesticku ...tie ked som bola mala mi robievala babicka od susedov ( vraj ked ona bola mlada, tak pracovala v kuchyni u Wericha)flower smiley..pozdrav pre nu tam hore do nebicka - krasna spomienka

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

     
     
  • Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:02
     

    Kdysi jsem smažila docela dost a taky na to dojela. Operace žlučníku ! thumbs up

     

    Od té doby nesmažím vůbec nic a nějak nám to ani nechybí. Ruku v ruce se smaženými potravinami vypadla z našeho jídelníčku i tatarka.thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:13
     

    Kofilo, je fakt, že se stoupajícím věkem sad smiley to trávím taky čím dál delší dobu eye rolling smiley , takže rovněž omezuji, tu tatarku s tím. Ono by se podle toho soupisu mohlo zdát, že to máme obden - to nééé!

    Keria: napiš, jak děláš těstíčko - ty jablka v županu dělá kamarádka pořád, děti se prý po tom mohou utlouct. ONa ovšem udělá těstíčko jako hustší těsto na palačinky, v tom namáčí a hází na pánev.

     

    Jak děláš těstíčko třeba na ty slané věci?

     

    Řízky, hlavně vepřové, dělám taky tak, že lehce osmahnu na pánvi, naskládám do pekáče, přikryju a nechám dodělat v troubě - asi 20 minut na 160 stupňů. Ale někdy nejsou tak křupavé jako přímo z pánve, to je jediná nevýhoda, ale zase jsou o mnoho měkčí.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:33
     
    já obaluji vše výše zmíněné krom vinné klobásy a mrkve.navíc králičí stehna,kuřecí játra a někdy děláme řízky z velkých hub.kuřecí prsa občas před obalením posypu grilovacím kořením.moc dobré je ,místo strouhanky ,použít kukuřičné lupínky,nebo do strouhanky přidat najemno nasekané mandle.moje kamarádka obaluje a smaží mírně povařený a osolený celer.tak dobrou chutgrinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:38
     

    Taky obaluju výše zmíněné (teda tu mrkev jsem ještě nezkoušela). Ale vzhledem k tomu, že mne to v našem počtu nebaví (a za druhé to není zas až tak zdravé, že grinning smiley), smažím obalované čím dál méně. Raději zapékám. winking smiley

    Jo ještě obalujeme játra. mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:39
     
    Na játra jsem zapomněla, ty obaluju taky, jenže ty míváme opravdu tak dvakrát do roka smiling smiley.
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:49
     
    můj žlučník trpí jen to čtusad smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 16:53
     

    Anavi...tie cesticka robim od oka..jedno i druhe..

    Na slano robim hustejsie ako palacinkove, tak aby primerane obalilo porcie ( tie sa obaluju najskor v muke) - napr. priblizne na jednu tacku kuracich prs 1 vajicko, trochu mlieka- pripadne davam cast piva, hladka muka, trochu soli..( da sa to odskusat ako to drzi pripadne obcas este pridavam muky, alebo naopak mlieka)

    Na jablka - vyslaham sneh, do mlieka dam zltky, trochu cukoru, hladkej muky a zamiesam ten vyslahany sneh - pripadne pridam trochu rumu...zase je cesto take hustejsie - ako pena !!( tam na vajickach nesetrim, skor na mlieku...)..Jablcka sa nakrajaju na 1cm kolecka, posypu skoricou a obaluju v cesticku....

    V takom istom cesticku pripravujem aj tensie platky kysnutej knedle ak sa zvysi- je to na nerozoznanie od lievancov.mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 17:26
     
    no jo, ale CO JE kysnutý knedl ???? grinning smiley grinning smiley confused smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 17:29
     
    spinning smiley sticking its tongue out nooo..normalny knedlik ...noooo, vies... taky co sa je pri knedlo-vepro- zelo...smoking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 17:30
     
    Keria, u nás tedy houskový smiling smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 21.11.2007 17:38
     

    Nosmoking smiley...tak ja kupujem len cisty - teda z kynuteho cesta bez housek ( taky sa u nas nepredava)..

    "Houskovy "som robievala ja - zo zemiakoveho cesta, alebo z muky bez kvasnic...obidva boli moc dobre, len pohodlnejsi je ten kupovany - ale zase naozaj aj ten kupovany nema chybu - je nadherne nadychany..

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 22.11.2007 07:19
     
    evčo,když to zazdíš vánočním rumem,tak se ti nemůže nic statdrinking smiley
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Co vše obalujete v trojobalu?

    Datum: 24.11.2007 16:20
     

    vinou klobasu jsem ještě nezkoušela jinak asi vše uvedené ,někdy taky obaluju celer

    je to dobrý,ale musí se nejdříve uvařit ve vodě se solí a trchu octa a nechat vystydnout

    vařím si jej den předem a vždy se těšíme na oběd na další denmls smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.