středa 21. listopadu, 07:12 Svátek má Albert
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Anavi
Status: expert

Brouci na jehličnanu

Datum: 04.06.2007 15:13

p1060247x.jpg

Nevíte někdo, co je to za potvory??? Jsou docela velké a lezou mezi nimi i spousty mravenců sad smiley. Usídlily se jen v tomto jednom místě, ale je jich tam doslova černo... Nevím, co je ten velký brouk zač a čím to zlikvidovat sad smiley.

Komentáře a názory

Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Kveta

Re: Brouci na jehličnanu

Datum: 04.06.2007 19:08

Anavi, vypadá to na mšice - čili Mospilan

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi

Datum: 04.06.2007 19:10

Kveto, ono to z toho obrázku není asi dost dobře vidět, ale tihle brouci jsou asi třikrát větší než mravenci, to by musely být setsakramentsky přežrané mšice!!!! Na zahradě jsem narazila na dva tyto brouky "v dospělé verzi" a jsou větší než nehet na palci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Autor: Kveta

Datum: 04.06.2007 19:37

Anavi, hele

[zooex.baikal.ru]

a i kdyby to mšice nebyly. Mospilan je zahubí ( nebo cokoli na savý žravý hmyz, co máš doma )

• Autor: Amee

Datum: 04.06.2007 21:50

Anavi, ty musíš mít vždycky něco jinýho než ti ostatní viď. grinning smiley grinning smiley

Zítra mrknu na jeden přípravek, který taky spolehlivě zahubí všechno, ale mám ho v garáži a už jsem v noční róbě, tak se mi tam nechce.

Datum: 05.06.2007 09:25

Amee. si piš smiling smiley!!

Já je poleju prozatímně Mospilanem, ten zlikviduje případně mravence, které jsou těm broukům zřejmě potravou, tak třeba pak vychcípou tak jako tak, i kdyby jim ten Mospilan nevadil. Prostě je utrápím hlady!!! winking smiley grinning smiley

• Autor: Amee

Datum: 05.06.2007 10:35

Tak ten přípravek se jmenuje SUMITHION, stojí asi 50,-, stačilo jednou postříkat a všechny mšice i mravenci zlikvidováni.

Datum: 05.06.2007 13:34

Amee, jo, to používá taťka taky, já zkusím, co s nima udělá ten Mospilan, pak najedu na těžší kalibr smiling smiley

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 06.06.2007 05:48

Anavi, my měli asi to samé na jedli...Na kmenu bylo úplně černo. Narostla tomu křídla, spoustu jich zdechlo samo od sebe zbytek odletěl. Ničím jsme to nestříkali a byla to otázky asi dvou týdnů a po broukách ani památky.

Datum: 07.06.2007 21:50

Lado, no tak to budou nějací "jedloví" brouci smiling smiley. Já to teda nedočkavě už postříkala, ale ještě jsem se nedívala, co na to ta havěť...

• Autor: MajkaRos
    Status: nováček

Datum: 09.05.2009 09:23

100_0544.jpg
    Další fotografie:

Také se mi objevil na zahradě ze dne na den, pod smrkem a je jich tam celé mraveniště.Nikdy jsem to na zahradě neviděla,také bych ráda věděla co to je.Stříkala jsem ,posbírala i s hlínou, utopila ve vodě a druhý den, opět plno.Poradí někdo?Přikládám snímek.

• Autor: MajkaRos
    Status: nováček

Datum: 12.05.2009 08:30

Tak jsem zjistila, že brouk se jmenuje medovnice křivonohá.Děkuji tímto Entomologickému ústavu.Jinak o této potvůrce je toho na netu spousta. flower smiley

• Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Klara

Datum: 22.05.2009 08:26

Ahojky, také se u ás objevilo hejno medovnice křivonohé, díky Vaší zprávě jsem je identifikovali. Vůbec nemohu najít, jestli je neškodná a jak je hubit. Prosím o pomoc. Děkuji Klára

• Autor: ilka

Datum: 27.06.2009 15:07

img_4670.jpg
    Další fotografie:

... tak nevím kam to zařadit, ale HELP HELP!!!! loni jsem měla borovici kleč obsypanou, ale jen minimálně a tak jsem "napadené" větvičky ufikla. ale letos je to snad úplně všude a hlavně vůbec netuším o co jde a jak s "tím" bojovat! Holky, kluci poraďte než bude pozdě.... díky flower smiley 

Datum: 27.06.2009 16:39

Tak to vidím poprvé v životě!!! eye popping smiley

Asi bych kus ustřihla a zašla s tím někde do zahradnictví. Praktikuji to takhle dost často, většinou poradili a hned jsem odešla s příslušným "likvidátorem".

Stránky:  12 | další komentáře>>

Podobné příspěvky
Diskuze: co to je, poradte   

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.