pátek 26. dubna, 15:05 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 23.05.2022 20:28
     
    283773202_10218546524208551_1238996032175150386_n.jpg

    Loni kvetl krvokvět před nasazením listů, proto jsem si myslela, že letos holt má pauzu a bude mít jen listy. Najednou jsem zjistila, že všechny 3 cibulky nasadily i poupata.

    Šel tedy z letního pobytu v zahradě zase domů, aby tu dělal parádu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 26.05.2022 17:20
     
    284026340_10218558420505951_3477859691913133922_n (1).jpg
    Další fotografie:

    Krvokvět jede. Rzkvetou všechny tři cibule najednou. Škoda, že je potom zase brzy po parádě.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 26.05.2022 17:36
     

    Krásná kytka thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 07.11.2022 12:19
     
    img_20221107_120437.jpg

    Miminka povyrostla, budou mít rok. Hledala jsem tady v diskuzi, kdy jsem je vlastně sadila. Budu je muset přesadit, ale kam... grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.11.2022 18:15
     

    Holky, mate zkusenost s objednavanim cibuli z netu a prip. odkud konkretne? Budu mit narozeniny, tak me napadlo nechat si darovat nejake neobvykle krasne kultivary...

     

    Zatim mam jen klasiku ze supermarketu... Je jich snad uz kolem 25ks. Dnes prvni dve bez listu schovavam do tmy, zbytek stale zeleny, nezalivam od zari.. Takze jestli budou kvety, tak zas az zjara..

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.11.2022 18:55
     

    Já to s nimi neumím. Když je bez listí, tak to mám dát do tmy? Jaká teplota? Díky.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.11.2022 20:07
     

    Ano, rikaji kolem 10st. A nechat ho byt, nez se zacne sam probouzet - mel by jako prvni vyhodit puk, az pak listy. Az se neco malo vyklube - presadit do noveho substratu, zalit, dat do pokojove teploty na svetlo (at se moc nevytahuje) a pak zalivat cca 1x tydne.. obcas pak i prihnojim..

     

    Letos mam nejake cibule hodne scvrkle, tak asi z nich nic nebude. Byly ale uz takhle spatne, kdyz jsem je kupovala - byly to ty se ctyrmi puky 😀 No uvidime.. Je to vzdycky napinave flower smiley Ale vynahrazuje mi to dobu, kdy se neda zahradnicit venku - ze to proste neni jako koupit si hotovou pokojovku a tu jen udrzovat, ale proste vypestovat si ji sama, jako to rostlinstvo venku 😀

     
  • Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 14.11.2022 22:41
     

    Betas, já objednávala, už je to taky nějaký pátek, nezdá se to, u prodejců nercisek a tulipánů. Třeba Lukon Glads, nebo [www]. narcisy.cz, míval je i Jošt. [www.narcisy.cz] Ale většinou je prodávají až po Vánocích. I když ne všichni.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 15.11.2022 15:42
     

    Regi diky. Tak z uvedenych jen u Lukon, vsude jinde vyprodano, coz je teda dost zvlastni, dyt teprve zacina sezona.. No nic, budu nekde cihat a treba na neco narazim.. diky

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 08.01.2023 21:31
     

    Jak jste na tom s amarylkama, probouzeji se vam uz letite? Ja uz mam vetsinu presazenou do cerstveho substratu a v teple, na zbytek se vrhnu zitra - ale tem se chystam macet koreny na 24h do vody grinning smiley Docetla jsem se na netu, ze jim to az o tri tydny urychli kveteni... tak to vyzkousim...

    Mne zatim skoro vubec neleze, a kdyz, tak jen naznak listu... tak jeste uvidim....

    Pres net jsem si pred vanocema objednala nakonec tri neobvykle druhy, tak tam uz se to chysta... a abych mela konecne uz nejaky kvet, koupila jsem si ve vyprodeji v Ikei alespon ctyrhlavou bilou plnokvetou... love smiley jinak letos v supermarketech kaufland a lidl slabota - max 1 stvol a velmi tenoucke a slaboucke...

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 11.01.2023 12:01
     

    Já je mám ještě ve sklepě, zatím nic. Ale dala jsem je do sklepa poměrně pozdě, tak ještě asi chvilku počkám.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 11.01.2023 16:10
     
    76f64c15-aad0-4892-af0d-ee17574ada1b.jpeg

    Vcera jsem presadila i ty posledni a musela jsem jim vyklidit cele okno v koupelne grinning smiley🙈

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 12.01.2023 22:40
     

    Betas, ty jich tedy máš! eye popping smiley

    Já je spolehlivě každý rok zahubím. Nevydržím a koupím si novou cibuli, ale ta místo aby u mě sílila, jde pomau do záhuby.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 13.01.2023 08:18
     

    Spike, mám ji celoročně na jižním okně, nepřesazená minimálně 5 let. Kvete každý rok, často dvakrát. Občas ji zapomenu zalít měsíc nebo dva i v době vegetace. Mám ji víc než 10 let, nedávno se rozdělila na 2. Možná jednou zajde, už se mi trochu omrzela, ale zatím nám to funguje.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 13.01.2023 10:05
     
    img_20210622_094947.jpg

    Já mám několik cibulí tohoto,ale nepěstuji je v květináčích,ale v zahradě v zemi.Zjara vysadím zároveň s mečíkama a pak zase zároveň s nimi sklidím.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.