|
|
neděle 14. června, 11:57 Svátek má Roland
|
|
Vyhledávání
Co se kde šustne
Zajímavé foto
|
Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Diskutujte!
Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
Diskuze
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení
Nejste registrovaní? zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
|
Re: Amarylis - hvězdník
No teda damy!
Ted?

Ja ty svoje postupne prestanu zalivat a stehovat do tmy a napnute v zime vyckavat, co z nich vyleze
Nektere cibule se mi letos vubec nelibily - byly mekke, taky asi spatna hlina a nejaka houba
Re: Amarylis - hvězdník
Re: Amarylis - hvězdník
Kiko, Irisko, nádherné, na podzim zvlášt´ potěší
Re: Amarylis - hvězdník
No, tak mam jednu nejakou neukaznenou amarylku
prestala jsem zalivat a asi tak koncem rijna jsem je chtela dat do krabic a do tmy a zimy na zaslouzeny odpocinek. No a dnes jsem uplne nahodne zjistila, ze jedna ma asi 10cm stvol!
Kazdou zimu vytahuju kvetni puky ocima z cibule a ted to ani nevim, ze se neco chysta..
Jenom teda nevim, co s touhle jednou ted.. Jestli teda presunout do tepla a zacit zas zalevat..
Re: Amarylis - hvězdník
Jo, normálně na okno a zalivat. Taky mi to jedna dělá. Čekám až shodí listy, že ji i s druhou suchou strčím do sklepa. Když se k ničemu nemá, chtěla jsem ji strčit do tmy i s listím, tak nic. Ale poupě je zatím téměř neviditelné, možná ji dám na pár dní ven.
Re: Amarylis - hvězdník
Na okně krásně září a leze druhý stvol
Re: Amarylis - hvězdník
Je krásný Irisko.
Re: Amarylis - hvězdník
Krasny Irisko
novy nebo letity? Ja dnes mela v ruce asi 15min cibuli ve skle se svetylky - ve sleve v lidlu za 119,-.. nakonec jsem ji nevzala s tim, ze nebudu porizovat 153. v poradi!
Ale kdyz ja uz bych tak chtela nejaky kvet ted a ne cekat s nejistym vysledkem az nekdy na jaro.. 
Pristi rok zkusim zazimovavat postupne, nebo nektere cibule i do lednicky ( vcera jsem videla video). Abych pak to kveteni mela trosku postupne a ne vse najednou, pak jsem tu byla jak v kvetnarstvi
Re: Amarylis - hvězdník
Betas, dostala jsem v říjnu od kamarádky cibuli v dárkový krabičce.
Re: Amarylis - hvězdník
Se zasněženým pozadím krásný kontrast.
Re: Amarylis - hvězdník
Taky mi vykvetl, koupený v Lidlu.
Re: Amarylis - hvězdník
Gábi, v kombinaci s tou vánoční hvězdou je to naprostá paráda
Re: Amarylis - hvězdník
Gábi
, stejný mi kvetl v září 
Re: Amarylis - hvězdník
Gabi krasa!
Ja jsem dnes nasilim vyrvala prvnich 6 ze zimniho spanku 
Re: Amarylis - hvězdník
Jak se to dělá? Mám cibule v kamrlíku s kompotama.
Re: Amarylis - hvězdník
Prostě se přinese do tepla a trochu zaleje. Já jsem jednu cibuli neuklidila, protože tam bylo vidět rašící poupě. Po dvou měsících vyrostlo asi o 2 cm, zato spousta listů. Měla jsem ji strčit do sklepa taky.
Edit: přidala jsem fotku poupěte, které takhle ,,roste" už 2 měsíce