neděle 28. dubna, 19:26 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Amarylis - hvězdník

Datum: 11.04.2008 14:29
 
amarylis.jpg

My ještě nemáme diskuzi o amarylkách?? eye popping smiley eye popping smiley

 

Tak tedy toto je můj. Loni mi poprvé vykvetl a letos hodil dvě poupata. Jsem zvědavá, až obě vykvetou. grinning smiley Jo a mám od něj spoustu miminek.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 15.12.2021 11:27
     

    Nezkousela jsem

     
  • Autor: Reklama

    Re: Amarylis - hvězdník

     
     
  • Autor: emilia
    Status: začátečník

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 15.12.2021 11:31
     

    Ja som to asi 5. rokov dozadu skúšala. Semienka treba nechať v nejakej nádobe vo vode plávať a keď pustia korienok zasadiť. Doteraz opatrujem niekoľko malých cibuliek, ale je to nadlho, doteraz nejavia snahu rásť alebo kvitnúť. Myslím že sa to neoplatí, ale skús.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 16.12.2021 14:08
     

    Mančo, já to kdysi zkoušela. Už ani nevím, co jsem s nimi dělala. Asi na pár dní namočila a pak zasadila. Vloni mi poprvé jeden z asi 5 cibulek kvetl. Uvidím, jestli letos pokvetou i ty další. Semena jsou takové černé placičky.

    Takže vzato, je to zábava na dlouhé roky, ale pokud máš místo, proč ne?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 16.12.2021 15:38
     

    Tak jsem si dnes v Penny koupila cibuli s dvěma poupaty. Už se těším winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 24.12.2021 22:13
     

    Dnes jsem si všimla, že mi semínka klíčí. Takže asi po týdnu v misce pod igelitem. Na okně.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 31.12.2021 14:08
     
    img_20211231_140421.jpg

    Šla bych ven vyhlížet jaro, ale čekám návštěvu, tak aspoň amarylis na okně.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 02.01.2022 16:27
     
    img_20220102_162329.jpg

    Koupeno v Penny. Jeden stvol jede jak o zavod, druhý zakrněl, ale pokvete smiling smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 22.01.2022 15:25
     
    20220122_152430.jpg

    Kvete amarylis, který jsem koupila ve výprodeji v Penny, nebylo jisté, jestli to bude ta správná barva, ale je a květ je obrovský.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 22.01.2022 16:23
     

    Kiko, ten se vydařil thumbs down .

    Kupovala jsem před vánoci v Lídlu dárkové balení amarylisů - cibule, květník, podmiska, zemina ... minulý týden mi naše dlouholetá známá hlásila (dostala jeden těsně před vánoci, řádně napučená cibule) .... vykvetl přesně na moje narozeniny (má je 4.1.) a obřími čtyřmi květy, měla radost a právě o tohle mi šlo ... O ostatních darovaných nic nevím, neptám se, dědek by vyvolával a ptal by se ....

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 26.01.2022 11:38
     
    img_20220126_091839.jpg

    Kupovaný v září jako rašící cibule a už má tolik semenáčků. Teď to budu roky piplat a jestli něco přežije, třeba se dočkám i květu.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 26.01.2022 20:11
     

    thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 28.01.2022 14:51
     

    Holky, musim se pochlubit ulovkem. Dnes v Kaufu jsem ulovila tri bile amarylky, ktere maji nasazene kazda tri puky!!! 👍👍👍

    Ted doma po rozbaleni mi navic prijde, ze na jedne je dokonce jeste i ctvrty puk! 😍

    Stalo me to trosku prehrabani a jinak 59,- za kus. Nejlepsi nakup, co kdy! Dve z nich jsem chtela darovat, ale ted teda nevim 😅

     

    Otazka jeste bude, jake nakonec budou... 2 roky zpet jsem si tam pod timhle stejnym obalem koupila tez bilou a nakonec to byla prenadherna plnokveta bila. Mamce jsem letos pred Vanocema koupila tez bilou a nakonec to byla luxusni tmave cerveno/vinova... tak je to vzdy napinave... Ale ja ted vylozene vybirala podle mnozstvi puku a nemohla jsem verit svym ocim. Zbytek byl po jednom, max dva.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 28.01.2022 14:56
     

    Betas, tak to je luxusní nákup! Gratuluju!

    A jsem zvědavá, co ti z toho vyroste. Takové čekání na Ježíška grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 28.01.2022 15:49
     

    Já na podzim koupila s dvěma puky a s odstupem vyrostl ještě třetí. Za tu cenu bych koupila i s jedním

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Amarylis - hvězdník

    Datum: 28.01.2022 16:02
     

    Jsem opravdu nadsena love smiley

    Jen si tak rikam, jak toho dosahnou... moje lonske cibule jsou skoro dvojnasobne, tak bych tez cekala vic puku, zatim max jeden... eye rolling smiley A to jsem po odkvetu i hnojila, dostaly cerstvou zeminu....

    Jestli to maji nejake extra nahnojene, nebo zkratka dokonale podminky, nevim...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.