sobota 27. dubna, 09:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: vydraaa

zmíjovec

Datum: 21.08.2007 10:23
 
prosím o radu mám zmíjovce a zalévám ho 1jednou za čtrnáct dní a začínají mu osychat konečky listu prosím poradte me s pěstovaním děkujithumbs up

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 13
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 10.07.2017 21:18
     

    Je jiný, to zcela určitě. A květ mu sedí na zemi, asi by ho žádný stvol ani neunesl.

    V zimě jsem tam koukala na místo, kde měl brzy rašit. Říkala jsem si, že se na něj zajedu podívat, ale zas to nevyšlo. Překvapilo mě, že kvete tak krátce. No asi se nějaký čas ke kvetení chystá, ale i otevřený by mohl pár dní vydržet. Mně ten můj kvete asi týden, z čehož tak 2-3 dny je dost cítit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zmíjovec

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 11.07.2017 18:45
     

    Jasně, mi to došlo, podle délky kvetení a že klasický zmijovec nabízejí v každém větším zahradnictví winking smiley

     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 16.10.2017 10:53
     
    023.jpg

    Letošní výpěstek zmijovce.Ač se to podle fotky nezdá,hlíza vážila 1,600 kg. grinning smiley

     
  • Autor: Drood
    Status: nováček

    Re: zmíjovec

    Datum: 03.12.2017 19:44
     
    p1010322.jpg
    Další fotografie:

    Loni mi jeden narostl na 10kg. Letos, bohužel, jen 7,5kg. Příští rok se musím polepšit... stydlin smiley

     
  • Autor: Drood
    Status: nováček

    Re: zmíjovec

    Datum: 10.02.2018 10:10
     
    p1010258.jpg

    Zmijovců je pořád dost... Pokud se tedy nesnědí grinning smiley .Je to surovina na shirataki nudle. Očistit, uvařit, nechat vychladnou, dočistit, rozmixovat, přidat trošku hydroxidu vápenatého (hašené vápno) a přes něco dírkovaného (nebo ze sáčku s ustřiženým růžkem) vytlačit do vařící vody.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 14.06.2018 20:34
     
    35239683_10210040862292319_2879580395769167872_n.jpg
    Další fotografie:

    Zmijovců mám stále plný skleník. Některé jsou obří, ale většina jen stíní ostatním rostlinám, tak je vytrhávám a vyhazuji. Rozkvetla Arisaema, to je áron bez typického zápachu.

    Na poslední fotce je drakovec obecný (Dracunculus vulgaris), fotila jsem ho loni v rakovnické botanické zahradě. Právě tam zase kvete. Musím si vzpomenout někdy na podzim, abych se pokusila sehnat jeho hlízu.

     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.06.2018 12:09
     

    Drakovec měli na [www.osiva-semena.cz]. Ale asi až na podzim. winking smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.06.2018 12:30
     

    Dík. Doufám, že nenabízejí semínka, ale hlízy. Neměla bych trpělivost čekat, než vyroste ze semínka.

    Taky je mi jasný, že vzpomenout si v době květu je blbost, ale když nekvete, tak si nevzpomenu. smoking smiley

    Asi si to zapíšu do podzimních měsíců kalendáře.

     
  • Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.06.2018 19:31
     

    Věrko, zmijovce nevyhazuj, tedy aspoň jednu hlízu pro mě vyšetři. Nějakou menší, nejde mně o květ, ale mám ráda tu "pseudopalmu" grinning smiley Na podzim bych se připoměla, pokud by to nevadilo please smiley please smiley

     
  • Autor: kairam
    Status: nováček

    Re: zmíjovec

    Datum: 16.06.2018 17:13
     

    Dobrý den,potřebovala bych poradit. Mám doma Zmijovec,před pár týdny začal rašit a v 10cm přestal růst.Nevím jak často zalévat a co s ním.

    Nemáte na prodej hlízy Zmijovce? Díky moc všem

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 17.06.2018 14:35
     

    Iviku, připomeň se mi, až budou zmijovce zatahovat (myslím, že už jsem ti je někdy slíbila). Mně se taky líbí ta palma. Likvidovat je musím, když jsem je tak hloupě nechala růst volně ve skleníku. Jsou úplně všude. Občas se mi zdá, že vytahuji dost velkou palmu, ale hlíza moc velká není. Ta prťata trhám jako plevel, těch jsou snad stovky. Na tebe tedy určitě něco zbyde. Když pak dostane pořádně výživnou zeminu, poroste rychle.

     
  • Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 17.06.2018 14:49
     

    Věrko díky. Já ho(vlastně je) kdysi také měla. Jako ty i ve skleníku. Pak jsme se přestěhovali a já měla pouze květináčové a jeden dokonce dost vzácný, pašovaný z Thajska. O všechny jsem přišla, i o sbírku amarylek, když syn nechal do sklepa otevřené dveře v těch největších mrazech-tehdy praskla voda a bojler a my byli vytopení-několik dní tam nikdo nešel, proč také. Dole byla prádelna, protože bojler dohříval studenou, která tam pořád přitíkala, jako by byl normálně odběr. Ten thajský pro změnu zlikvidovali jeho kamarádi, jak ho zalévali vínem, pivem, tvrdým alkoholem po saunování grinning smiley

     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 18.06.2018 09:29
     

    Ahoj holky.Zmijovce mám 5 hlízek,narašených.Pokud by jste chtělymůžu poslat. smiling smiley

     
  • Autor: kairam
    Status: nováček

    Re: zmíjovec

    Datum: 18.06.2018 13:16
     

    Měla bych zájem o hlízy

     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 19.06.2018 09:40
     

    Kolik kusů?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.