pondělí 29. dubna, 02:06 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Josefina
Status: začátečník

Zimní pneumatiky

Datum: 13.09.2011 12:58
 

Ahoj, sháním nové obutí pro autíčko a absolutně nevím, kde je mám koupit? Máte nějaký osědčený eshop? Dívala sem se třeba na nejlevnější pneu, ale cenově mi až tak dobře nevychází oproti jiným - spíš jen mají všude reklamu.

Dívala sem se třeba na pneu Peterka, axa-pneu a tak - zas měli celkem dobré recenze na heuréce

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 18.10.2011 19:28
     

    Bude mi přezuto ve čtvrtek...za Margotku. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimní pneumatiky

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 20.10.2011 09:00
     

    Tak já jsem letos vzorňas, mám přezuto thumbs down .

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 20.10.2011 12:47
     

    Já ještě ne a podle toho,jak se mi do toho chce,ještě dlouho mít nebudueye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 20.10.2011 12:53
     

    Ráda bych o víkendu, než bude velká kosa...

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 20.10.2011 18:26
     

    Mám!

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 20.10.2011 19:51
     

    Dneska jsem taky přehazovala, manžel opavuje druhý auto, tak jsem mu ani neříkala, aby se postaral a dojela jsem si do servisu sama spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 15:50
     

    Tak už mám taky kola přehozená a jen tak uvažuju nevyplatilo by se nám málo jezdícím jezdi furt na zimních? Když se to sečte Disky . gumy, 2x ročně přehazování......ono to asi vyjde levněji jezdit furt na zimákách :-) obzvlášť u nás.....

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 15:57
     

    Já v pondělí...bude hromadná výměna.. winking smiley

    Jájo, myslím že Hanule to tak praktikuje..zeptej se jí..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (21.10.2011 15:59)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 16:28
     

    U lehkých aut s malým krouťákem, kde se gumy sjíždí nula nula prd, dle mého jo, jaji. Za slabinu mám ten fakt, že nedochází k prohlídce gumy a kontrole vyvážení, když se vlastně "nikdy nesundavá". Co dělá léto s gumami na silných a těžkých, z vlastní praxe nevím, jako jakým fofrem jdou vniveč.

    Výhoda toho, když máš dvoje disky, že máš vždy po ruce dostatek náhradních pro případ poškození. Navíc časová amortizace vhodně skladovaného disku je minimální, že jo. To u zimních gum smolík. letní jsou na tom lépe, ale i tak, jak dlouho vlastně můžou být k použití? Až do expiračky?

    Rezerva musí být potom ale v letní, protože zimní jsou směrové, takže nemůžeme dát na levou stranu ty, co jsou na disk nasazeny pro pravou a obráceně (bylo mi řečeno, sama jsem nekoumala). Tedy pokud máš rezervu jako plnohodnotné kolo..

    I když Amélka na tom zdatně jezdila, že jo, když jí to umělci nasadili opráceně,ehm. smoking smiley Tak by to možná chvilku vydrželo, zvlášť na suchu.

    Pravá str. se sice píchá častěji, ale náhoda je blbec.

    Popravdě v posledních letech najedu za rok, jako leckdo, koho auto aspoň trochu živí, za přechodné období, tudíž jsem přezouvací obštrukce vzdala.

     

    A i kdyby ty zimní pak při větším počtu km vydržely jen tři sezóny, no a co. Osvědčené zimní, co mi vyhovují, mám navíc levnější než letní..

    Pokud si dobře vykládám zákon o silničním provozu, ten klade omezení jen pro použití letních. Hele, já už kdysi dumala, jestli jako od 1. listopadu nesmíš s motorkou na vyznačené úseky, když na ně (až na speciály) zimní ani neexistují.. Né že bych osobně měla nějaké ambice, jen ten princip mě zajímá.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (21.10.2011 16:30)
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 16:52
     

    Hanulko, já vážně vždy zůstávám v úžasu a s otevřenou papulí, jakou ty máš mega paměť. Ty někde v mozku zálohuješ boco? grinning smileygrinning smiley

    Jak si můžeš pamatovat, to že jsem měla otočené pneu. eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 17:08
     

    Protože to je banalita mezi řečí.. kdyby to bylo něco, co jsem měla v termínu zařídit, dávno bych to zapomněla, vsaď se. Přezuli ti je pak správně za kafe, kdo by si tohle nepamotoval? smoking smiley Ne, vážně, zřejmě jsem to vyhodnotila jako zajímavou info, to pro tu jízdní zkušenost, cos "díky" tomu udělala.

    Mám za svědka Majku, že v poslední době si už nepamutuju nic, brzy to bude dobrý, uvidíš. grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 17:18
     

    Amee, jak se na tom jezdilo? Nebo jak jsi na to přišla? eye popping smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 17:33
     

    Hele já ti ani nevím, takže asi dobře winking smiley grinning smiley a přišlo se na to zase až při výměně v pneuservisu, myslím, že jsem píchla. Ale na rozdíl od Hanulky, já si takovýhle věci nepamatuju. Vypouštím je z hlavy.

     
  • Status: expert

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 18:08
     

    Hanul takže mi dáváš za pravdu, že? Nevšimla jsem si že ba dávali nějak obzvlášť pozor na to jakým směrem jje vorek , ale ty šipečky jdou jakoby dopředu špičkou všechny :-) takže vodu jakoby odvádějí pryč. Hmm jinak máš pravdu dost mi je museli dovažovat, asi jsem s nimi nezacházela moc šetrně. Tak nevím, příští rok musím mít nové, čili s nimi odjezdím i léto, ale zase mám zánovní letní a ty budou ležet doma,takže babo raď :-)

    Hanul obdivuju jak to máš nastudované, ještě mi řekni jakou značku používáš?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zimní pneumatiky

    Datum: 21.10.2011 21:02
     

    Náš akurátní soused jezdil loni na obrácených snad celou zimu eye popping smiley

    Co se týče vyvážení, synek si takhle nechal vyvážit kola v autorizovaném servise a vyrazol na dálnici směr rodné město. Volant mu to trhalo zdatně a cestou zpátky málem boural, jak to s ním mlátilo. Prej to měl rozštelovaný děsuplně, nechli to dělat snad nějakého brigádníka, či co. angry smiley Takže tím pádem má můj choť argument, když jen přehazuje, maje kompletní sady, když se ptám, jestli by to nechtělo už taky vyvážit.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.