neděle 28. dubna, 05:22 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vyhazujete jídlo?

Datum: 02.03.2007 14:35
 

Moje mamka je hodně šetrný člověk a umí hospodařit jak nikdo. Takže já mám někdy výčitky, když jen tak vyhodím brambory (mamka by z toho udělala určitě francouzské), nebo zbytek rýže (to by udělala rizoto) nebo chleba (ten by dojedli jako topinky). Jenže někdy se to takhle prostě nedá - buď mám už k jídlu něco jiného nebo mi připadá, že bych pořád jen dojídala zbytky. Jak to praktikujete (zužitkujete) vy? Nebo vyhazujete s klidem a neřešíte to?

Chleba a rohlíky mi nevaděj, to dávám dál pro králíky nebo na strouhanku. Ale ostatní fakt nerada sad smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 05.03.2007 00:30
     

    Já taky nerada vyhazuju. Snažím se vše spotřebovat a když náhodou ztvrdne chleba tak že už bychom si poničili chrup, nakrájím honem na kostičky a usuším v otevřené troubě. Pak dělám nejraději kmínovou polévku s vejcem a do ní si buď trošku opeču kostičky na tuku nebo vložím jen tak usušené a pošušňávám si. Každému to ale nemusí chutnat.  Když se chleba "chystá ztvrdnout" ráda dělám vaječné topinky ( namočím do rozšlehaného vejce a osmažím). Potřu hořčicí, dle chuti posypu cibulkou a jídlo jako lusk. Vyhazuju-dávám sousedům pro slepice- pouze když v igeliťáku chytne chleba takovou nefajn připlesnivělou příchuť.  Jinak přílohy zužitkovávám podobně jako předchozí autorky. "Hospodyňky" z paneláků toho vyhodí dost tak nechci s jídlem taky šeredit. Oni pak lidi naříkají, že je jim zle, ale podle odpadků v kontejnerech ( co se jídla týče) to tak zlé není. Tvrdím, že zle nám bude až polezeme do těch kontejnerů to jídlo hledat. Ovšem netvrdím, že se mi nikdy omylem nic nezkazilo. Občas nějaký kastrolek se zbytkem "uklidím " tak, že už to potom je jenom k vyhození. Ale to je málokdy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vyhazujete jídlo?

     
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 05.03.2007 13:04
     
    Já jsem zrovna spláchla do záchoda kuře na paprice, protože ho miláčkové, když jsem byla o víkendu pryč, samozřejmě nechali od oběda do druhého dne, dokud jsem nepřijela, na sporáku!!! Takže mi to při ohřívání skyslo, fuj. A tohle se mu stane každou chvíli angry smiley. Jinak se musím přiznat, že nejsem zdaleka tak šetrná, jako vy, a vadí mi to na mě, ale lepším se. Z tvrdnoucího chleba dělám taky topinky máčené ve vajíčku, říká se tomu snad smaženky, aspoň tady na severu, s cibulí a kečupem, nemá to chybu. Nejde se toho přejíst. Stejně zpracovávám i starý rohlíky. Jindy ovšem chodíme se synem krmit kačeny, to se taky musí grinning smiley. Jinak strouhanka je jasná a omelety z vařených brambor taky, ale stane se mi, že je vyhodim. Šetrná jsem na máslo a sýry - nechám v tom alobalu mikrogram sýra, zabalim ho, vrátím do krabičky, a když ho pak za týden manžel vyndá, že si ho namaže, a otevře krabičku s okoralým cuckem, může ho trefit šlak grinning smiley eye rolling smiley.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 05.03.2007 15:18
     
    Stano, já tomu říkám "chleba ve vajíčku" smiling smiley. Chleba obalím ve vajíčku, do kterého přidám malinko strouhanky nebo hladké mouky, aby to vejce víc chytlo, ale fakt jen trošku a základ prý je to co nejvíc nasáklé vajíčkem hodit na pánev. Pak na to dám hořčici (jen lehce pomazat), nějaký salám, plátkový sýr a na kolečka okurku! MŇma!!! Mohla bych to jíst furt!
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 05.03.2007 15:21
     
    My tomu vlastně taky řikáme chleba ve vajíčku... Vypečený název, co? Jojo, je to skvostný žrádlo. Teď jsem nebužírvala dva dny na svatbě, ale když tak o tom přemýšlím, tak bych to za ten chleba ve vajíčku klidně vyměnila... Ona domácí zvěřinová paštika je dobrá jen dokud nemusíš plivat nějaký chrupky z každýho druhýho sousta... confused smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 06.03.2007 09:38
     
    Taky nevyhazuju, ale ne, že bych byla tak šetřivá, ale jsme s manželem nechutně nenežraní a dojídáme zbytky a když ne my, jsou u nás dva strávníci, kteří milují "lidské" jídlo a dojedou všechno ostatní i zeleninu. Můj názor je, lépe někdy vyhodit, než dojídat za každou cenu. pak se to během let někde projeví - špíčky, špeky, pneumatiky....... a pak drahé diety, zdravotní potíže, úbytek ega...... thumbs up
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 06.03.2007 09:47
     
    drahus, nejhorší je tohle právě v rodině s malými dětmi. Navařím, oni do toho oba klovnou a už to nechtěj, tak my s manželem se do toho pustíme jako kobylky smiling smiley. Si někdy připadám, že se na to i těším, že něco nechaj! winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 06.03.2007 10:02
     
    No, nebýt příspěvku od Stano, připadala bych si tu vyloženě jako černá ovce. Bohužel jsem z těch panelákových a kdybych měla všechno ztvrdlé pečivo nastrouhat, mohla bych strouhanku prodávat. Ještě, že jezdím občas ke koním. Já nějak neumím vařit pro dva a půl, takže taky buď dojíždíme, nebo vyhodíme. Hospodyně jsem tedy fakt bídná. Ale chleba ve vajíčku mám taky ráda - i když to srší cholesterolem nadálku. A nebo právě proto?
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 06.03.2007 10:08
     
    Chleba ve vajíčku, na to nadroboučko nakrájenou cibulku, salám, zelenou papriku, na to na plátky nakrájená rajčata, posypat strouhaným sýrem a zakápnout tatarkou - my tomu říkáme převoznické topinky, jí se to příborem, protože je to 5 cm vysoké a všechno ti to různě padá pod stůl a do klína - ale je to moc dobré
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 06.03.2007 10:16
     
    luci...já vařím raději víc a pak porce zamrazím. Mám pak občas lenošivý den a jen rozmrazím a ohřeju. Trefit se přesně do porcí také nedokážu. winking smiley
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 06.03.2007 14:52
     
    Andoro, krásný název pro chleba a´la vejce, asi si ho půjčím a uvidím, třeba se to ujme. thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 07.03.2007 11:33
     
    Mono, jájsem to zamražování taky praktikovala, jenže já jsem pak taková "hlavička", že to tam zapomínám a  stejně to pak vyhodím sad smiley, když to objevím po delší době... Mamka má přesný seznam, co v mražáku má, připisuje nebo škrtá, na to já nejsem dost systematická, takže ztrácím přehled a výlet do mražáku je pro mě téměř objevitelská výprava. Snažím se být v tomto směru lepší, leč nedaří se. Ještě že psovi nevaděj párky, který jsou v mražáku rok - ta data tam ještě občas napsat zvládnu, kdy jsem to uložila "k ledu" eye rolling smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 07.03.2007 12:09
     
    Anavi...já si všechno, co dávám do mrazáku popisuju na nalepovací štítky. I maso. Jenže občas zapomenu, skrz námrazu není možno identifikovat, takže občas máme obědy ,,s překvapením´´.grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 07.03.2007 13:35
     

    I přesto, že občas doma vařím jako pro regiment, málokdy u nás z vařeného jídla něco zbyde. Neumím vařit málo, omáčky vařím v tom největším ZEPTER hrnci.

    Kolikrát si myslím, že bude ještě i na druhý den a je ještě málo, takže  já radši skoro neobědvám, jen aby se najedli všichni ostatní a já nemusela vařit.  A to vařím polévku i druhé jídlo.

    Chleba taky skoro nezbývá a jako všichni ostatní, pokud zbyde dělám chleba ve vajíčku. Jenže, když "zbyde" je toho většinou málo a zase nestačí, protože  oba kluci toho teda "sežerou"grinning smiley

    Co u nás v poslední době vyhazujeme, a to mně teda mrzí, je ovoce a zelenina. To snad jím jenom já. Děti ještě tak jablka a meloun a dcerka teda dokáže sníst 4 kiwi najednou.

    Pokud chci, aby se snědlo, musím naloupat, nakrájet a strčit pod rypáčky. 

    Takže na zamražování nic nezbývá a jedna porcička u nás nic neřeší.

     

    Někdy bych si přála, aspoň týden nevařit, zabírá mi to spoustu času. I přestože nevaříme žádná složitá jídla.

    Na mase mám v mrazáku také nalepené a popsané štítky co je to za druh masa, datum si nepoznamenávám, protože  dlouho  u nás v mrazáku určitě nic neleží. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 08.03.2007 14:17
     

    Amee, v tomto směru tě uklidním... Manžel i děti milují kiwi, ale pokud maminka neoloupe a nenakrájí, nedá na talířek a nepřiloží tři vidličky, tak tady kiwi shnije... sad smiley

    Stejně tak jablka, banány a ostatní... Když už vidím, že banán má to nejlepší za sebou, dělám banánový koktejl smiling smiley, máme ho často grinning smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Vyhazujete jídlo?

    Datum: 04.01.2009 15:45
     

    Obnovuji -měla jsem takových zbytků,že některé podlehly zkáze času.Prostě nevydržely.Někdy když jsem měla velkého psa ,tak jsem něco co nebylo zkažené dávala jemu a tak těch zbytků moc nebylo.Možná ,že si opět pořídím velkého psa.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.