pondělí 29. dubna, 15:43 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vřesoviště

Datum: 18.04.2007 14:17
 
p1010693.jpg

Máte některá?

Dám sem foto nově založeného z loňska a pak přidám letošní fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 20
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.08.2021 21:41
     

    Krása. Ale pro mě jen na podívání. Mám to tu na vřesy zakleté. Po zimě mi přežily asi tři z truhlíků. Tak jsem je zasadila. Říkala jsem si, že to budou silní jedinci. Ani náhodou.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vřesoviště

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 28.08.2021 21:49
     

    Gabi kraaasa velika! flower smiley flower smiley U me vsechno divny, jeste mi nerozkvetly ani letni vresovce eye rolling smiley Chtela jsem letos delat vetsi rekonstrukci vresoviste a vubec jsem se k tomu nedostala a asi ani nedostanu.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 29.08.2021 09:06
     

    Gábi thumbs downmáš už pěkný obříky.Já mám 2 na chatě,byly v míse na hřbitově,pak jsem je zasadila do země.Zatím žijí.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 05.10.2021 19:16
     
    dsc02929.jpg
    Další fotografie:

    Pár aktuálních fotek z vřesoviště. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 06.10.2021 08:24
     

    Já už to nové taky chci mít takto srostlé! winking smiley

    Ten jehličnan mě zaujal už na FB, asi jsi ho někde zmiňovala - napadá mě pajehličník?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 06.10.2021 15:12
     

    Jj, je to pajehličník. Už docela hezky vyrostl, viď Betas? 🤣

    Ale nevím, nevím, v Novém Boru ho měli sousedi u ségry už krásnej,velikej a už není....Asi vymrznul. Škoda ho, byl už hodně vzrostlý.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 08.10.2021 07:51
     

    Gabco, ach ne grinning smiley grinning smiley Ale jinak krasa velika opet love smiley

    Anavi a ty mas nejake nove vresoviste..?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 11.10.2021 09:15
     

    Obrovské!!! winking smiley grinning smiley Ale zatím je to nefotitelné, protože jak je to velké, tak to je jak když plivne, a to jich tam je opravdu hodně.

    Měli jsme u chlapa takovou nevzhlednou předzahrádku - jeden několikametrový smrk, poléhavý jalovec a vypelichanou thuji, pod tím "trávník" = samý pýr. Tak jsem rok naznačovala... až to k mé spokojenosti konečně lehlo ... winking smiley nikoliv popelem, ale prohnal to štěpkovačem, byla z toho Tatra štěpky. Všichni kroutili hlavama, co s tím jako hodláme dělat... ještě bylo té štěpky málo! winking smiley

     

    Na půlce je teď jedlá zahrada - borůvky, rybíz, aronie, muchovník, jahody normální i lesní, brusinky, převislá moruše, na druhé půlce vřesoviště - tisy, vřesy, vřesovce, sagina, rododendrony, azalky, okrasné trávy, dlužichy.

    Pak je tam takový pás kolem lavičky, tam jsou hortenzie Anabelle, hosty a stálezelené keříky. Doufám, že to přežije bez velkých ztrát zimu.

    Vše jsem se rozhodla udělat v zeleno-bílé. Ale nevěřily byste, kolik "odstínů" bílé existuje!!! eye popping smiley Zelenobílá, žlutobílá, krémově bílá, bílá s růžovým nádechem... no prostě se tam ty barvy stejně protlačily, byť v nádechu. winking smiley grinning smiley

    To samé listí... je to sice "jen" zelené, ale něco je svěží zelená, něco tmavá, něco spíš do žluta... a podzim tím zamíchal úplně, borůvky jsou teď skoro rudé. winking smiley grinning smiley A to čekám, až zčervená brslen křídlatý ve vřesovišti, to má být nějaká novinka a má být opravdu zářivě červený. love smiley

    Ta příroda si prostě dělá, co chce... grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.10.2021 09:18)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 15.10.2021 21:46
     

    Jee, tak to zni moc zajimave. Ale fotky preci nemusi byt jen dokonale, myslim, ze by ses klidne mohla pochlubit uz ted 😉

    Taky se chystam mit predni zahradu jen bilou, to jsou docela zajimave postrehy. thumbs down
    Jinak popisem "nevzhledna" jsi mi pripomnela jednu "oblibenou" moderatorku spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 17.10.2021 16:13
     
    dsc03040.jpg
    Další fotografie:

    Má ten podzim něco do sebe. flower smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 17.10.2021 19:53
     

    Červené listy jsou krásné. Já mám dvě borůvky a malou aronii, ale ovocné stromy to přebijí. Ještě to zachraňuje červená řepa na záhonku grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 18.10.2021 10:24
     

    Podzim kvůli barvám mám moc ráda. love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 19.10.2021 10:48
     
    received_888152535428593.jpeg
    Další fotografie:

    Přidávám něco z vřesovistě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 19.10.2021 10:50
     
    received_404479127939181.jpeg
    Další fotografie:

    Asi takhle...winking smiley

    Ještě je to hodně "v plenkách", makáme na tom od letošního března. Teď spíš já, kluci naváželi "valy", protože jsem tam chtěla terénní nerovnosti, které ale pomalu sedají, jak se postupně rozkládá štěpka.

    Práce tam vidím ještě hodně, ale mám radost, že to postupně vzniká přesně podle mých představ. winking smiley thumbs down

    Na půlce jedlá zahrada a v druhé půlce to vřesoviště. Chtěla jsem, aby u chodníku bylo něco neopadavého a nemuselo se pořád ve vjezdu zametat listí. Na druhé půlce to nevadí. Borůvky teď krásně zčervenaly. Stáleplodící jahody opravdu stále plodí. Měsíční jahody Rujana nepřetržitě češu snad od května. love smiley Lesní jahody mám u plotu,aby vytvořily souvislý porost a trochu zahlušily plevel.

    Těším se, až víc narostou stromy a keře a víc se to zaplní. Pod stromem (platan javorolistý) jsou bíle kvetoucí trvalky - levandule, echinacey, šuškarda a tráva hakonechloa.

    Trávník tam nechci nono smiley, čekám, že cestičky pak více zarostou okolní zelení a bude se tam v sezóně jen "tak tak" procházet grinning smiley . Buď doplním štěpkou nebo kůrou nebo to vysypu drobným štěrkem... to ještě čekám, jak se ta zeleň "rozjede" a jak to bude vypadat na jaře. flower smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (19.10.2021 11:05)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 19.10.2021 11:47
     
    received_428302115525146.jpeg
    Další fotografie:

    Ještě přidám foto, jak to vypadalo PŘED. Ta první fotka je současná, ale foceno z druhé strany. (Zorientujete se podle betonové zídky a dřevěného plotu winking smiley).

    Štěpkou z toho obřího smrku je to celé zamulčované. A taky to tvoří podklad, cca půl metrový. winking smiley grinning smileyTy smrky v této velikosti totiž byly 4. eye rolling smiley winking smiley Na štěpkový podklad jsme vyvezli dva komposty. Je to takový experiment, uvidíme, zda to bude fungovat. Byl tam hnusný jíl s navážkou, vyvezla jsem několik koleček suti, kamenů, cihel, skla, igelitů. eye rolling smiley Zřejmě, co se při stavbě nehodilo, to bylo zavezeno do tohoto záhonu. Do vzniklých děr a propadlišť jsme navezli štěpku a "prokládali" to kompostem. No a rostliny jsem sázela stylem, že jsem vyhloubila potřebnou jamku, dala koupený substrát odpovídající požadavkům dané rostliny a zasadila. A opět přihrnula štěpkou. Doufám, že nevyzrálý kompost postupně štěpku pomůže rozložit. Případně doplníme štěpku nebo kůru, ale spíš doufám,že to komplet sroste v kompaktní zeleň, která bude bránit plevelům a budu plet jen cestičky. winking smiley

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Anavi (19.10.2021 11:59)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.