úterý 30. dubna, 10:37 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

Datum: 15.05.2007 21:00
 

Máte někdo tuto vrbu na kmínku? Dneska jsem v jedné zahradě viděla jeden úplně nádherný exemplář a rozhodla se, že si ji vysadím na ostrůvek v trávě jako solitéru, maximálně doplněnou něčím u "paty" kmínku. Měla už silný kmen a hustou korunu, no, jak říkám - nádhera!

Uvítám fotky vašich exemplářů + zkušenosti s tím, jak rychle narůstá a jak se udržuje tvar koruny a tak.

[www.zahrady-rostliny.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.03.2009 10:43)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 19:13
     

    Ty hosty nevypadají zle, já mám zatím uložené Phlox paniculata ´Orange Perfection´ a Saxifraga arendsii Higlander Red. Ale tápuuu eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

     
     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 19:25
     
    dsc_1016.jpg
    Další fotografie:

    Missi vložila jsem ti, jak zídka pokračuje. Za ní je kousek rovné hlíny, kde mám bylinky a pak svah dolů, ve kterém jsme zasadily živý plot. Udělali jsme to kvůli soukromí na terase, nyní je tam z na můj vkus příliš vidět z cesty. Tam jak je vrbička už živý plot nemůže být, tak jsme jí tam dali, aby korunou stínila a taky na okrasu. Jelikož já jsem z ní unesená. Za tím kruhem s vrbičkou jsou schody dolů a naproti ještě jedna zídka (vidět to je na té poslední fotce, co jsem dávala za dne).

    Dole pod živým plotem a plotem bude cestička do sklípku, který je pod stávající úrovní terasy vzadu na duhém konci zídky od vrbičky. Snad jsem to pochopitelně popsala. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 19:29
     

    Joo a moc pěkný řez a kmínek vrby smiling smiley Už si jí letos šmikla? eye popping smiley Takže myslíš, že o víkendu už budu taky moct?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 21:33
     
    dsc03434 (2).jpg

    A jde ti tam hodně nebo málo sluníčka? Mně by se pod ní líbily vřesovce nebo petrklíče. Obojí ale kvete na jaře.

    A ty petrklíče nesnesou moc velký úpal. I když já je mám taky na jižní straně. Jen musím víc zalejvat.

    Nebo jak radí Iriska hosty, heuchery....

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 22:06
     
    dsc_1008.jpg

    Jahevik, já jí sice již střihla, ale jsemv Praze (teplá oblast), většinou se vrby střihají v první půli března. Moje je vzatá hodně, střih takzvaně "na hlavu", ale je už v zemi pár let, takže by to měla zvládat.

    Koukla jsem na tu tvoji a naznačila střih - ty pahejlky nech max 5 cm dlouhé, musí se založit ta koulička (hlava). Zeleně jsem ti označila místo, kde mám pocit že je špatně srostlý roub - je tam skulina, kam ti bude zatékat voda a mohl by vyhnít kmen. Vem stromový balzám a v době kdy bude místo vyschlé to zatři. A pak dej nový úvazek.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Missi (01.03.2017 22:09)
     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 22:07
     

    Sluníčko tam jde téměř celý den.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 22:27
     

    No pokud ti tam jde celý den slunce, tak budeš muset dost zalívat. Na okraj té zídky dát nějaký převislý kytky.

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 22:50
     

    Missi mooooooooc děkuji. Máš pravdu. Byla jsem se kouknout a je tam skulinka. Se zaléváním počítám. Bude tam i kapénková závlaha.

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 22:51
     

    Jsem kousek od Prahy. Ale asi mám raději počkat do příštího víkendu, co?

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 01.03.2017 23:17
     

    Počkej, času je dost.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 02.03.2017 10:49
     

    Já bych pod ní nasázela něco, co bude pěkné v létě, když se na terase sedí ( zjara ten efekt dělá vrba sama o sobě, případně přidat nějaké cibulky). Takže buď krásnoočko v kombinaci s něčím modrým ( rozrazil - veroniva cpicata třeba Royal Candle - ta kvete celé léto) nebo červeným ( kokarda třeba). Vycházím z toho, že vrbu bude třeba zalévat, jinak by tam byly vhodnější suhomilnější kytky.

    A nebo tam každoročně sázet letničky, ty budou kvést celé léto. Pak by se dalo každý rok experimentovat a měnit to podle chuti a nálady winking smiley . Ostatně, s tím bych asi letos začla, aby byl ten efekt hned ( páč tý vrby bude letos "pár chlupů").

    Pojmout to jako čistě sezonní záhonek. Zjara tam šoupnout nějaké primulky, macešky, narcisky, pak je vyměnit za letničky a napodzim tam dát nějaké chryzantémy, dopnit nejakým chvojím, na vánoce se tam šoupne nějaká vánoční dekorace a na vrbu světýlka winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 03.03.2017 22:28
     

    Já osobně bych do toho místa dala, jak píše Missi, ten převislý libanonský cedr. Líp by se mi hodil k tomu, co tam vidím. Anebo jiný jhličnan s nepravidelným růstem.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 03.03.2017 23:27
     
    cedr.jpg

    Regino také z toho mám takový pocit, úplně ho tam vidím. Nebo pokud tam nechce jehličňan, tak aspoň převislou břízu. Ta vrbička mi tam nepasuje.

     
  • Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 03.03.2017 23:52
     

    Missi, mně tak taky nejde.A byla bych i pro ten jehličnan. Je to takové docela významné místo nebo jak to říct správně. A vlastně skoro půl roku to budou jen klacky v betonu. A možná bych šla ještě do většího kultivaru než máš ty. Fotky samozřejmě můžou klamat.Ale přijde mi ta zeleň k mase betonu nevyvážená.

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 04.03.2017 09:28
     

    Holky mě se ty cedry teda vůbec nelíbí ani převislá vrba. confused smiley Ono to na těch fotkách moc nevinikne, ale právě při pohledu z terasy na vrbičku, je za ní zelené prostranství. A až naroste tak tam bude ten živý plot, který tu zeleň taky podpoří. A pod ní taky něco. No uvidím, třeba vám dám za pár let za pravdu winking smiley Každopádně díky za názory flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.