úterý 30. dubna, 20:31 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

Datum: 15.05.2007 21:00
 

Máte někdo tuto vrbu na kmínku? Dneska jsem v jedné zahradě viděla jeden úplně nádherný exemplář a rozhodla se, že si ji vysadím na ostrůvek v trávě jako solitéru, maximálně doplněnou něčím u "paty" kmínku. Měla už silný kmen a hustou korunu, no, jak říkám - nádhera!

Uvítám fotky vašich exemplářů + zkušenosti s tím, jak rychle narůstá a jak se udržuje tvar koruny a tak.

[www.zahrady-rostliny.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.03.2009 10:43)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 20.03.2017 12:25
     

    asi bych taky pokrátila

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 20.03.2017 19:53
     



    Missi napsal(a):

    Taku, vypadá to hrozně .....promiň. Pro ten stromek by bylo lepší vzít to na "hlavu" - takže ořezat ty pahýly winking smiley .

    smiling smiley v pohodě. Já si myslel, jak jsem jí udělal dobře - ještě to přehodnotím thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 12:18
     
    received_1856284494397184.jpeg
    Další fotografie:

    Zdravím,mám prosim dotaz.Min.tyden ( pondělí) jsem si v zahradnictví koupila vrbicku na kmínku,ale vypadá že je asi vyschlá=mrtvá?! (Viz.Foto)Co myslíte podle fotky please smiley Nebo to ještě může rozchodil a lístky začít rašit?!Ted i furt prší,tak podmínky dobry.Jednu už doma mám a ta je už obalená lístky.( Viz foto)Tak jestli ji mám nejak reklamovat,co myslíte .diky flower smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 13:09
     

    Vydrž. Mně začal před měsícem zasazený stromek obrážet teprve teď. Vyhodit se to dá vždycky.

     
  • Autor: Luuuuuu
    Status: nováček

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 16:27
     

    Dobrý den, potřebovala bych radu, obrazila nám jen půlka japonské vrby co s tím? Děkuji za odpovědi.

     
  • Autor: Luuuuuu
    Status: nováček

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 16:48
     
    p1110834.jpg

    Tady je obrázek sad smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 17:15
     

    Luuu, ta druhá půlka vůbec nic? ani pidipupeny? Když škrábneš nehtem po kůře, mělo by být vidět zelené lýko ( zkus na té narašené a totéž bys měla vidět i na té nenarašené).

    Pokud nenajdeš ani minipupeny ani zelené lýko, vzala bych obě strany nakrátko a čekala, co se bude dít.

    Na vysvětlenou, s mízou je to podobně jako s vodou, dobře teče tam, kde jí nic nepřekáží. Tj., když může hezky volně proudit do té narašené strany, proč by se snažila do té druhé, kde má evidentně nějaký problém. Když jí sebereš většinu toho narašeného, budou na tom obě strany přibližně stejně. Pokud je ta druhá strana aspoň trochu živá, půjde do ní míza a objeví se pupeny.

    Pokud nezabere ani to, pak zřejmě odumřel celý roub na té jedné straně a těžko s tím něco dělat. Můžeš se pokusit natvarovat větve z toho funkčního roubu na tu druhou stranu. Zabere to nějaký čas ( pomohou nějaké klacíky a drátek, ze kterých uděláš konstrukci a ohneš k tomu ty nové větvičky, co vyraší hned u kmínku), ale mělo by to jít.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 20:14
     

    ale určitě bych jí ostříhala na krátko smiling smiley

     
  • Autor: Luuuuuu
    Status: nováček

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 20:24
     

    Děkuji, zkusíme a uvidíme.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 12.04.2017 21:03
     
    20170402_183621.jpg



    Missi napsal(a):

    Taku, vypadá to hrozně .....promiň. Pro ten stromek by bylo lepší vzít to na "hlavu" - takže ořezat ty pahýly winking smiley .

    Tak jsem ji ořezal ..... vypadá jak kyj (neplést si s pyj) winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 01:08
     

    Taku, k vrbě se necítím úplně povolána diskutovat ale vidím pozadí řádku bonsají. Zrovna včera jsem o nich diskutovala s našim veterinářem. Taky je pěstuje. Stěžoval si mi, že mu venkovní jdou celkem dobře ale ty domácí zase až tak moc ne. Jednu krásnou, kterou jsem u něj viděla před dvěma roky, zahubil. Jak jsi na tom ty?

     
  • Autor: Luuuuuu
    Status: nováček

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 08:48
     

    Škrábla do té narašené je vidět zelené lýko, na té nenarašené nejsou ani pidipupeny, když do ní škrábnu je to hnědé.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 09:02
     

    Tak to je divné. Jsou to dost odolné vrby.

    Ostříhala bych ji "na babku", jak je to vidět na obrázku o neco výš v této diskuzi a dala bych ji čas.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 09:03
     

    Taku, konečně jsi to vzal pořádně !!!

    Bude pochvala od Missi. winking smiley

    Ta moje vypada podobně. Sousedka se vždy chytá za hlavu, jak jsem ji zase zřídila.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 10:21
     



    Anavi napsal(a):

    Taku, konečně jsi to vzal pořádně !!!

    Bude pochvala od Missi. winking smiley

    Ta moje vypada podobně. Sousedka se vždy chytá za hlavu, jak jsem ji zase zřídila.

    grinning smiley Teda po pravdě...... Missi jen polkla stydlin smiley grinning smiley . Je to vzato opravdu z gruntu.

    Na druhé straně na vrbičce od Luuuuu je vidět jak to dopadá po špatném (tipuju tříletém) střihu - nestřihu eye rolling smiley . Přehuštěná, umírající korunka sad smiley .

     

    Taku - asi by bylo vhodné ty velké rány něčím zatřít. Přeci jenom je již pokročilá doba na takto razantní střih, tak aby se tam něco nedostalo či to nevyschlo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.