pondělí 29. dubna, 10:11 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

Datum: 15.05.2007 21:00
 

Máte někdo tuto vrbu na kmínku? Dneska jsem v jedné zahradě viděla jeden úplně nádherný exemplář a rozhodla se, že si ji vysadím na ostrůvek v trávě jako solitéru, maximálně doplněnou něčím u "paty" kmínku. Měla už silný kmen a hustou korunu, no, jak říkám - nádhera!

Uvítám fotky vašich exemplářů + zkušenosti s tím, jak rychle narůstá a jak se udržuje tvar koruny a tak.

[www.zahrady-rostliny.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.03.2009 10:43)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 10:27
     



    REN napsal(a):

    Zdravím,mám prosim dotaz.Min.tyden ( pondělí) jsem si v zahradnictví koupila vrbicku na kmínku,ale vypadá že je asi vyschlá=mrtvá?! (Viz.Foto)Co myslíte podle fotky please smiley Nebo to ještě může rozchodil a lístky začít rašit?!Ted i furt prší,tak podmínky dobry.Jednu už doma mám a ta je už obalená lístky.( Viz foto)Tak jestli ji mám nejak reklamovat,co myslíte .diky flower smiley

    REN bude to sázka do loterie, reklamaci asi neuznají. Tak pokud nestála mnoho, na reklamaci se vyprdni a ostříhej ji podobně jako tu druhou (co raší). Zatři řezné rány! Na té korunce je vidět, že některé větvičky jsou mrtvé, ale ty silnější mi připadají živé.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

     
     
  • Autor: Luuuuuu
    Status: nováček

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 11:12
     

    Máme jí 2 roky, nejdřív jsme jí stříhali na 10cm, pak na 20 cm...na podzim jí manžel taky trochu ostříhal. Bohužel nejsem žádná zahradnice, tak nevím co jsme udělali špatně. sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 12:22
     



    tak63 napsal(a):



    Missi napsal(a):

    Taku, vypadá to hrozně .....promiň. Pro ten stromek by bylo lepší vzít to na "hlavu" - takže ořezat ty pahýly winking smiley .

    Tak jsem ji ořezal ..... vypadá jak kyj (neplést si s pyj) winking smiley

    Takhle na palici jsem ostříhala tu mou japonskou a i převislou u jezírka.

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 15:14
     



    Missi napsal(a):



    REN napsal(a):

    Zdravím,mám prosim dotaz.Min.tyden ( pondělí) jsem si v zahradnictví koupila vrbicku na kmínku,ale vypadá že je asi vyschlá=mrtvá?! (Viz.Foto)Co myslíte podle fotky please smiley Nebo to ještě může rozchodil a lístky začít rašit?!Ted i furt prší,tak podmínky dobry.Jednu už doma mám a ta je už obalená lístky.( Viz foto)Tak jestli ji mám nejak reklamovat,co myslíte .diky flower smiley

    REN bude to sázka do loterie, reklamaci asi neuznají. Tak pokud nestála mnoho, na reklamaci se vyprdni a ostříhej ji podobně jako tu druhou (co raší). Zatři řezné rány! Na té korunce je vidět, že některé větvičky jsou mrtvé, ale ty silnější mi připadají živé.

    Stala 230 Kč , bolet to nebude,ale kdyby třeba vyměnili ,nezlobila bych se ;-) zkusím víc ostříhat a začít se MODLIT smiling smiley díky flower smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 19:42
     



    Missi napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Taku, konečně jsi to vzal pořádně !!!

    Bude pochvala od Missi. winking smiley

     

    Taku - asi by bylo vhodné ty velké rány něčím zatřít. Přeci jenom je již pokročilá doba na takto razantní střih, tak aby se tam něco nedostalo či to nevyschlo.

    Missi, takhle jsem ji proříznul někdy po 20. březnu a zatřel štěpařským voskem. Teď už je narašená.

    Regino, vnitřní bonsaje nemám, protože je nemám kam dát. Topení, málo světla, ... .

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 13.04.2017 21:14
     

    Luuu, tak opravdu ořežat nakrátko a nové větvičky tvarovat na všechny strany, aby se vytvořila pravidelná korunka.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 14.04.2017 01:59
     



    Luuuuuu napsal(a):

    Máme jí 2 roky, nejdřív jsme jí stříhali na 10cm, pak na 20 cm...na podzim jí manžel taky trochu ostříhal. Bohužel nejsem žádná zahradnice, tak nevím co jsme udělali špatně. sad smiley

    Luuuu - a to je právě ta chyba, ponechávali jste dlouhý obrost a korunka houstla. Koukni se na str. 62 této diskuze, tam jsem zakreslovala ostříhání vrbičky. Ta tvoje potřebuje střih - tak ostříhej vše mrtvé (hnědé co neobrazilo) pokud možno až u kmene či až do živého dřeva. To co je narašené ostříhej tak, aby ti od "hlavy vrbičky zůstaly cca 5-8 cm dlouhé kousky větve. Z fota není poznat, zda to že je část korunky suchá je vinou poranění roubu, či vymrzlé, či napadené nějakou houbou confused smiley . Každopádně řezné rány zatři voskem, ať to nevysychá.

    A neboj se toho, i z jedné narašené větvičky jde správným střihem s trochou péče vypěstovat nová korunka. flower smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 14.04.2017 02:00
     



    tak63 napsa

     

    Taku - asi by bylo vhodné ty velké rány něčím zatřít. Přeci jenom je již pokročilá doba na takto razantní střih, tak aby se tam něco nedostalo či to nevyschlo.

    Missi, takhle jsem ji proříznul někdy po 20. březnu a zatřel štěpařským voskem. Teď už je narašená.

    Regino, vnitřní bonsaje nemám, protože je nemám kam dát. Topení, málo světla, ... .

    Tak to jo, chválím thumbs down love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 14.04.2017 12:21
     
    img_4620.jpg
    Další fotografie:

    První je japonka, která mi docela živoří, protože nemá dost vláhu, druhá je převislá, u rybníčka. Té se daří velmi dobře

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 28.05.2017 18:43
     
    dsc_0557.jpg

    Prosim poradte. Na vrbicce mi usychaji konce listecku. Nevite, cim by to mohlo byt? Zalevam podle me dost esa confused smiley Diky

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 28.05.2017 18:54
     

    Jestli myslíš ty růžové konce, tak buď v klidu. Ty růžový lístečky zhnědnou. Já to vždycky ostříhám.

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 28.05.2017 22:22
     

    Aha děkuji. Takže mám větvičky střihnout pod těma růžovýma lístkama?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 28.05.2017 22:36
     

    já bych ještě nestříhala, až to víc oschne

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 29.05.2017 11:14
     

    Počkej až ty konce celé opelichají.

     
  • Autor: jahevik
    Status: začátečník

    Re: Vrba japonská - Salix integra "Hakuro Nishiki"

    Datum: 29.05.2017 11:16
     

    Děkuji moc holky flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.