pondělí 29. dubna, 08:51 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Traged
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Vaření v papiňáku

Datum: 05.12.2007 11:16
 
Kashika si napsala Ježíškovi o papiňák, prý kvůli úspoře energie, máme el. varnou desku. Já jsem v něm nikdy nevařila, takže se ho trošku bojím. Můžete mi napsat, jaké s ním máte zkušenosti, co všechno v něm vaříte, a jestli už někomu bouchnul? eye popping smiley nono smiley grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 17:58
     
    Vladano, začínám se ale fakt těšit na Ježíška grinning smiley mls smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vaření v papiňáku

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 17:58
     
    Taky v něm vařím,ale bojím se pokaždé.Mámě jednou bouchnul a když si vzpomenu na tu spoušť je mi zleangry smiley angry smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 18:28
     
    máma v něm vaří neustále a pravidelně, já fakt jen výjimečně (rajskou s hovězím, houbový guláš s masem a moc dalšího toho už není), ale bojím se festovně - jednou jsem ho blbě otevřela, guláš ohodil zeď, ale popálil i mě (naštěstí to domácí ošetření zajistilo), ale něvím jestlimám blbej nebo to v něm neumím, ale i když ho nemám plný omáčky, tak mi při upouštění páry lítá omáčka ven, nechávala jsem to chvíli odstát, ale i tak, tak si na to od té doby volám přítele - no nemusím to chytit jenom já ne grinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 19:00
    Hodnocení fotografie "Vaření v papiňáku": 5
     
    Ženský, nestrašte!!! eye popping smiley Já v něm vařila několik let, a nikdy nic, pohoda. Sakra, se budu bát víc než Zuzka grinning smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 19:27
     

    Tak vida, Lostris a Evča mají bouchací zkušenosti sad smiley eye popping smiley

    Ovárek mám taky ráda, o gulášku ani nemluvím grinning smiley

    Ale jestli ještě někdo napíše, že bouchnul, nevím, nevím.... eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 19:37
     

    Důležité je důkladně čistit ventil, kór když někdy "prská" i obsah a nepouští jen páru...To se pak může zanést a může fakt bouchnout...Asi záleží i na typu..už jsem slyšela,že byly na trhu nějaké vadné...Proběhlo to i v televizi...,nepamatuju se co to bylo zač...Proto jsem volila tescomu...navíc se dá koupit každá drobnost samostatně, pokud se něco porouchá...Já si například ulomila packu u ventilu a páčku uvnitř, když jsem hrnec sundavala z horního regálu a poklička mi žuchla dolů... grinning smiley

    Já se s nějakým problémem zatím nesetkala.Mamka ho měla hned jak přišel na trh....,sestry a široké příbuzenstvo ho používá také věčnost...A to otevítání...to chce počkat ...i když se vypustí pára,tak to v hrnci stále bublá...Proto se vypíná dřív..(nejen že šetří energii)..., ještě se dováří pomocí vnitřního tlaku...

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 19:55
     

    Budu referovat, až do něj prvně naložím maso grinning smiley

    To bude vaření v přímém přenosu, budu vám hlásit každý zasyčení grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 05.12.2007 20:11
     
    Jasně...,ale nahlas předem kdy to bude jo? Abysme tady seděli... grinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 06.12.2007 10:36
     
    Doufám, že to nebude zrovna ve chvíli, kdy se u Missi bude rodit, to byste v tom měly, holky, guláš! grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 06.12.2007 15:26
     

    Zuzko, nic se toho neboj. Když před otevřením odstraníš ze zdroje tepla a necháš páru úplně vy syčet tak se nemůže nic stát. Důležité je podle mne dohlídnout na první zasyčení a hned stáhnout plotýnku na minimum , ono to pak udržute ten tlak a to je všechno. Netuším jak jsou dneska řešeny uzávěry ale já mám starý (maďarský) kde se poklička zasune pod okraj

    hrnce a tlak ji zespoda drží - takže dokud je uvnitř nějaký tlak tak víko nejde odklopit.

    Přeju příjemné vaření a když bude potřeba rada, taky se ráda přidám do přímého přenosuwinking smiley

     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 06.12.2007 16:18
     
    Dáší, díky za nabídku, jistě využiju, pro mě je papiňák novota a já jsem starej konzervativec grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 06.12.2007 19:46
     
    Ale papinův hrníček stojí za vyzkoušení - rozhodně se v něm vaří o moc rychleji. Hodně ho používám když vařím držkovou polívečku .
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 06.12.2007 21:44
     
    tragedku, vyzkoušet se má všechno a když ten čertův kastrol přinese ježíšek ,tak se nemůže nic státflower smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 06.12.2007 21:58
     
    Ježišmarjá, čertův kastrol !!!!!!!!!!!!!!!!!!! eye popping smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vaření v papiňáku

    Datum: 10.12.2007 23:50
     

    Včera jsme měli k večeři uzené vepřové koleno - z papiňáku se jen rozpadalo mls smiley thumbs down

     

    Libi, mě taky někdy lítá pára bočním otvorem ve víku, asi už mám blbou gumu, ale novou jsem kupovala za tři stovky!!! a nepřipadá mi to dýl, jakpár měsíců, tak to mě docela štve angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.