neděle 28. dubna, 08:13 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

Datum: 02.02.2014 10:47
 

Zakládám tuhle diskuzi, abychom poznatky o škodlivinách ve stravě, nebo naopak nápady, jak vařit zdravěji, měli pěkně na jednom místě

 

 

CÍLEM POTRAVINÁŘSKÉHO PRŮMYSLU JE ZISK, NIKOLI ZDRAVÍ ČLOVĚKA.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (10.04.2014 00:26)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 11
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 12:44
     

    Věrko, ta piva, to je, koukám, taky lahůdka. Ještěže krom rajčat skoro nic ze zmiňovaného nepřekročí náš práh nono smiley . Nugetky v Mekáči absolvujeme tak maximálně dvakrát do roka a to se asi přežít dá. Nechápu studentíky, kteří to mají jako běžnou každodenní stravu. Ble thumbs up angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

     
     
  • Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:05
     

    Ta rajčata asi částečně budou HOAX, já je tedy nekupuju nebo minimálně (jen když voní) ale nemají se jíst v zimě:-)

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:12
     

    Tak jsem se právě nasrala winking smiley a budu dejchat jenom vzduch, přestanu jíst. Tak se s Vámi moje milé weekařky jdu rozloučit, protože vzduch je taky otrávenej, takže asi brzo umřu. grinning smiley grinning smiley

    S tím Radlerem jste mě vážně neudělali radost. Piju to skoro celé léto, mám ho moc ráda, i teď mám doma asi 10 kousků. angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:31
     

    jájo, nevíš proč? My bychom bez rajčat asi nepřežili smiling smiley. Osobně je večeřím skoro každý den. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:37
     

    Měla by se jíst sezonní zelenina, asi taky právě proto aby se nejedlo tohle uměle dozrávané svinstvo. Já teď jedu v mrkvi, celeru a červené řepě(v té ve velkém). Samo, že sen tam rajče koupím, ale třeba okurky ne, ty shnijou snad dřív než si je člověk donese domů.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:43
     

    Jáji, mně přijde, že i mrkev je u nás z dovozu ... confused smiley Ale je pravda, že tu trhat nezralou nemůžou ... ale víme prd, kdo ji čím hnojil ... že ?

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:44
     



    Amee napsal(a):

    Tak jsem se právě nasrala winking smiley a budu dejchat jenom vzduch, přestanu jíst. Tak se s Vámi moje milé weekařky jdu rozloučit, protože vzduch je taky otrávenej, takže asi brzo umřu. grinning smiley grinning smiley

    S tím Radlerem jste mě vážně neudělali radost. Piju to skoro celé léto, mám ho moc ráda, i teď mám doma asi 10 kousků. angry smiley

    Amee ... no asi tak ... grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 13:55
     

    dago nevím, je na ní zelenina z polabí, víc už dělat nemůžem než trochu věřit. Já fakt zeleninu pěstovat nebudu. Je hrůza když už nemůžeme věřit ničemu :-(

    To je jak ta mnou několikrát zmiňovaná kuřecí játra z Brazílie, ale nejsem jediná kdo nad nimi vrtí hlavou a v mrazáku je nechává bez povšimnutí. Co to může být za kvalitu, přes půl světa dovážená, přes to nejlevnější, a u nás s nimi asi dělají co?

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 14:20
     

    Prosím Vás, ČÍM si jako pomůžeme TOUTO diskuzí. Způsobíme si sami sobě akorát hysterii. Já nevím jak vy.

    Ale já budu jíst to co dosud, VŠECHNO a vše v rozumné míře, od kuřat, po zeleninu, po maso, po pečivo i toho pitomýho rádlera si prostě dám. Mlíko, sýry, ryby. Já nevím co už jinýho jako dělat. Přece se ze mě nestane farmářka, abych si všechno vypěstovala a zabila sama. A na zrní prostě nejsem.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 14:22
     

    Amee, já bych někdy i zabila, jen to bude nepoživatelné winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 14:41
     

    Amee, nesmí se nic brát až tak vážně, ale informovaný by člověk měl být. Aby věděl, že když mu nabízejí krásně červená rajčátka, že to je hlavně kulička naplněná chemií. Taky aby člověk věděl, že večeře typu párek nebo rybí prsty a br. kaší z prášku není pomoc ženským, aby rychle uvařily, ale že je to útok na naše zdraví. Ona právě ta opačná reklamní masáž maminy přesvědčí, že dělají pro své děti to nejlepší, ale ony zatím svým dětem maximálně ubližují. Já toho na zahradě moc nepěstuju, ale snad se k tomu časem vrátím. To víme asi všechny, že bychom měly jíst přirozeně, co naše příroda nabízí, ale ono se na to zapomíná. Jím všechno, tady ze surovin, polotovarové věci nekupuju, uzeniny minimálně, v Mekáči jsem byla jen na kafi a na WC, s vnučkami tam nejdu, ikdyž mě lámou (tam ať si je vezmou rodiče, když jim to nevadí, já to podporovat nebudu).... Málo i sádlo používám i v dobách redukční diety, umělé tuky nekupuju vůbec. Rádler mě tedy mrzí, piju ho docela s chutí, asi si budu míchat pivo s nějakou limčou (ale kde sehnat tu bez éček?)

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 14:43
     

    Je fakt, že tady můžem lamentovat, ale to zdravé jít shánět ( jako maminka za války, kdy riskovala život) někam, kde je statek a živí se přímým prodejem. Nevěřím ani farmářským trhům ( tedy některým prodejcům), že mají tuzemsky vypěstované potraviny nono smiley

    Jo,jo to jsme to dopracovali angry smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 14:48
     

    Spike, já mám ráda ještě radlera, jako pivo s fantou. No a jsme u toho Fanta je taky sladká sračka, že. Ale musím tedy říct, že nic osvěžující než vychlazený radler v parnu pro mě není thumbs down Pivo samotné nemusím, protože se po něm strašně rychle opiju

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 15:44
     



    Amee napsal(a):

    Způsobíme si sami sobě akorát hysterii. Já nevím jak vy. Ale já budu jíst to co dosud, VŠECHNO a vše v rozumné míře,

    Amee, proto jsem napsala to, co jsem napsala. Že se mi příčí jakýkoliv .... teď je nejhorší, teď je nejlepší, toto škodí nejvíc ... Ono pokaždé je to trošku jinak. A navíc, nedá se věřit úplně všem, co se kde objeví na netu,v novinách či jinde. Já tedy na zahradě vypěstuji poměrně dost a na dvorku vychováme, ale také občas koupím. Jíme většinou podle toho, čeho je zrovna sezona, příp. doma konzervované.

    Můj kamarád na podobné diskuze o škodlivosti potravin vždy říká : "Nejhorší smrt je z vyděšení." winking smiley

    Přesto ale pro ty, kdo se chtějí dozvědět o škodlivosti a prospěšnosti [knihy.doktorka.cz] . Nečetla jsem a asi ani nebudu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (03.02.2014 15:47)
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: VAŘENÍ - co nám ubližuje a co pomáhá

    Datum: 03.02.2014 15:52
     



    hespa napsal(a):

    Je fakt, že tady můžem lamentovat, ale to zdravé jít shánět ( jako maminka za války, kdy riskovala život) někam, kde je statek a živí se přímým prodejem. Nevěřím ani farmářským trhům ( tedy některým prodejcům), že mají tuzemsky vypěstované potraviny nono smiley

    Jo,jo to jsme to dopracovali angry smiley

    A myslíte, že by na to člověk měl?

    Všichni víme, že bio je mnohokrát dražší, čím nevidím ty statkáře, naopak, oni se nadřou , ale kupovat jen u nich by se asi nedalo nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.