sobota 27. dubna, 08:41 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: mr.pork
Status:

Těšíte se na Velikonoce?

Datum: 20.03.2024 20:37
 

Máte rády Velikonoce? Já rozhodně ano. Mám prodloužený víkend. Taky chodím mrskat. A sám si pletu tatar. Mám vytipovaných pár míst s vrbama v okolí, kde si vždycky nařežu pruty, přes noc je namočím do vody adruhý den upletu tatar. Obvykle pletu z šesti prutů, ale zkoušel jsem dělat tatary i ze čtyř a ze sedmi prutů a povedlo se.

A co mě nedávno dostalo, že Američani nemrskají (světe div se), ale jejich děti hledají vajíčka. Tolik roků jsem žil v přesvědčení, že taky o Velikonocích mrskají.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 23.03.2024 09:41
     

    Gabi, slepička je moc pěkná, mě taky každý rok něco přibyde, ale většinou si dáváme s kamarádkama, no a letos jsem si koupila foukané skleněné vajíčko. 2x týdně jsou tady skláři a přímo vyrábějí a hned prodávají. Tak jsem neodolala už i loni. Modrý ptáček a těžítko.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 23.03.2024 09:42
     
    20240323_094032.jpg

    winking smiley

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 24.03.2024 19:39
     
    img_20220421_154846.jpg

    Takové tatary jsem si upletl minulý rok. Jeden jsem kdysi zasadil u rybníka. Dva roky rostl, ale potom uschl. Bohužel.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 24.03.2024 20:30
     
    dsc08497.jpg

    Porku, bohužel, tatary jaksi na trvalo růst nebudou ... letos mi odešel 30ti letý splétaný fikus benjamina, asi měl mýtní věk.

    Ale zpět k tatarům, mrskačkám nebo spíše pomlázkám - od slova pomlazovati bo to je význam pravěký tohohle velikonočního mrskání či čeho ... kdo chce, dohledá ....

    Tady jen malá ukázka toho, jak každý rok na pomlazení mne a svojí neteře ... nikoho jiného ... není synátorovi zatěžko uplést ... a já vždycky schovám, pověsím, nechám seschnout ... zrovna předevčírem obdivoval kluk (pro mne, on už byl chlap dospělák), který přijel vyměnit vodoměr ... úplně praštěná věc, že si všimnul, ale potěšilo mne to ... jsou to střípky, které rozjasní den, stárnu asi stydlin smiley

    Fotka nic moc, při zářivce, ta s těmi mašlemi je z 32 prutů (spočítal vodař), má asi 1,5 m ... no kdysi v pradávnu dělal pro Globus 3 metrovou.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 24.03.2024 20:53
     

    Upeču nějakou buchtu s krémem. A pokud bude hezky, tak budu na zahradě. Pokud mě nezradí koleno.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 24.03.2024 21:15
     

    No, mlátit manželku nebudu, bo si to nezasoulouží. Max pohladit, aby neuschla winking smiley. Ve čtvrtek vyrazíme pro ní na neznámé místo. Počasí má být pěkné, tak to snad vyjde... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 24.03.2024 21:19
     

    Eli, to je zcela profesionální práce. thumbs down Po pomlazení takovým výtvorem z tebe bude třicítka. grinning smiley

    Otec pocházel z vesničky kousek od lázní Teplice nad Bečvou. Tam jsem jezdila jako dítě a omladina i na Velikonoce. Koledníci nosili velké pomlázky ozdobené mašlemi. V každém domě nějaká přibyla.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 25.03.2024 11:00
     

    Sousedovic holčině dám koledu a jinak nejsem pro nikoho doma. Ne ,že bych byla lakomá, ale nesnáším to. Máme plný barák namazaných cizích nejen dětí.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 25.03.2024 14:48
     

    Muž plete z 8, každý rok ho to učím. Teď už si asi pamatuje, ale jako mladý ve městě nechodil, tak se mu to ke stáru hůř ukládá. Co bydlíme na vesnici, chodí rád, ale jen po sousedkách. Jo a plete z červené svídy, někdy napůl s vrbou.

    Já mám Velikonoce ráda, ale to pondělí už míň. Ale občas se zastaví milá návštěva, stáří známí, co se rozletěli do světa, spolužáci...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 26.03.2024 14:14
     


    máš to nádherné love smiley

    gabca napsal(a):

    Já miluju výzdobu. Pořídila jsem si letos novou slepičku. Mám z ní radost. love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 26.03.2024 14:17
     


    šikovný, málokdo už dneska umí... moji synové si pletou také každý rok sami, pod vedením mého chlapa winking smiley Jen to je přesně v duchu hesla Když dva dělají totéž, není to totéž, ale dost se u toho aspoň nasmějeme, jak to pak domotaj. grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out

    babkaela napsal(a):

    Porku, bohužel, tatary jaksi na trvalo růst nebudou ... letos mi odešel 30ti letý splétaný fikus benjamina, asi měl mýtní věk.

    Ale zpět k tatarům, mrskačkám nebo spíše pomlázkám - od slova pomlazovati bo to je význam pravěký tohohle velikonočního mrskání či čeho ... kdo chce, dohledá ....

    Tady jen malá ukázka toho, jak každý rok na pomlazení mne a svojí neteře ... nikoho jiného ... není synátorovi zatěžko uplést ... a já vždycky schovám, pověsím, nechám seschnout ... zrovna předevčírem obdivoval kluk (pro mne, on už byl chlap dospělák), který přijel vyměnit vodoměr ... úplně praštěná věc, že si všimnul, ale potěšilo mne to ... jsou to střípky, které rozjasní den, stárnu asi stydlin smiley

    Fotka nic moc, při zářivce, ta s těmi mašlemi je z 32 prutů (spočítal vodař), má asi 1,5 m ... no kdysi v pradávnu dělal pro Globus 3 metrovou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 26.03.2024 14:18
     

    Ale nemá to jenom jednosměrný výlet, že ne? grinning smiley winking smiley

    Mě totiž když někdo dovede na neznámé místo, tak by stačilo, kdyby se vzdálil, a už se nikdy neuvidíme. grinning smiley grinning smiley grinning smiley



    tak63 napsal(a):

    No, mlátit manželku nebudu, bo si to nezasoulouží. Max pohladit, aby neuschla winking smiley. Ve čtvrtek vyrazíme pro ní na neznámé místo. Počasí má být pěkné, tak to snad vyjde... winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 26.03.2024 18:58
     
    4be8f3ca-85cf-446e-b1fb-fdba9b8d2213.jpg
    Další fotografie:

    Já už ne... confused smiley

    První udělala kočka ( nevím která ) a druhý vítr. Dnes super den.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 26.03.2024 20:12
     



    Anavi napsal(a):

    Ale nemá to jenom jednosměrný výlet, že ne? grinning smiley winking smiley

    Mě totiž když někdo dovede na neznámé místo, tak by stačilo, kdyby se vzdálil, a už se nikdy neuvidíme. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Anavi, mám to taky tak .... i když ne úplně všude ... u nás v Brně stopro .

    Gančo, jsi šikovná, že i pečeš, já už peču na vše kolem velikonoc stydlin smiley .

    I když ... nakoukla jsem .... mazanec se mi vždy rozjede, popraská, prostě nevzhledný je vždy .... letos něco z tohohle vyzkouším [www.youtube.com]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Těšíte se na Velikonoce?

    Datum: 31.03.2024 14:08
     
    Další fotografie:

    mám bábovku od včera , buchtu s ananasem, košilku na vejcích, k obědu svíčkovou,... na to že jsem po včerejší " práci na zahradě " skoro mrtvá, tak dobrý výkon . ..... dop...le, futr ta reklama angry smiley , jo a děda nepoposunul hodiny, moje "chytré hodinky " , po půl roce jdou zase dobře a zbytek jdu posunout grinning smiley

    PS, buchta prý dobrá

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (31.03.2024 14:11)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.