sobota 27. dubna, 20:02 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Spoříte dětem (případně sobě)?

Datum: 06.03.2007 13:11
 

Ukládáte pravidelně vašim dětem nějakou částku? Jakou formou spoříte - stavební spoření, vkladní knížka...?

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.03.2009 11:00)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem?

    Datum: 07.03.2009 00:07
     

    Jani, jestli mohu poradit, penzijko založit určitě, protože je to po stavebku jedna z nejvýhodnějších investic, tady zatím v ČR . Vyplatí se nejvíce spořit 500,-, stát přidá 150,- a pohlídat, který penzijní fond dobře úročí ( i to udělá velké rozdíly v našetřených penězích) . Větší peníz samozřejmě můžete spořit také, ale pak už stát víc nedá. Na penzijko se dá pak udělat změna, třeba až kluk nastoupí do práce a bude ho chtít mít daňově odčitatelné.

    A co se týká životky. Když jí založíte dnes, kdy je klukovi 18 bude levnější, než když to udělá za pár let třeba, za prvé bude dražší (čím je člověk starší) a za druhé, dokud je zdravý a mladý, pojistí ho každá pojišťovna.

    Doporučuji životku v kombinaci s rizikovým pojištěním (tj. úraz a trvalé následky) a vyberte si takový produkt, který je variabilní a dá se měnit a aby se z životního pojištění dali vybírat peníze a třeba využít možnosti přerušit placení ( v případě finanční tísně) s tím, že co je pojištěné platí a pojistka nezaniká.

    Stavebka se prý stát stejně chce zbavit. A počítám, že za pár let nám všem nařídí zákonem mít životní pojištění. Už teď se to šeptá. A kdo má životko založené teď na tom vydělá, protože pak budou životní pojistky drahé.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Spoříte dětem?

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem?

    Datum: 07.03.2009 00:09
     

    A zapomněla jsem, spoříme všichni, protože nechci být jednou v zástupu hladovějících důchodců, kterým stát nic nemůže dát, protože na to nemá.

    Máme stavebko, životky a penzijka.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem?

    Datum: 07.03.2009 10:55
     

    Amee, já spíš očekávám "nařízení" toho penzijního, protože jinak z toho jednou bude fakt průser sad smiley. Naše "přemnožené ročníky", to bude pro státní pokladnu záhul sad smiley. Jestli teda nevymřem proto, že nebudeme mít na ošetření ve zdravotnických zařízeních!!! angry smiley thumbs up

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (07.03.2009 10:59)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem?

    Datum: 07.03.2009 11:00
     

    [www.duchodovepripojisteni.cz]


     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (07.03.2009 11:02)
     
  • Autor: JanaF

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 07.03.2009 15:44
     

    Amee, mám stejný názor jako ty, jen musíme nějak vybrat penzijní fond v současné době je jich přehršle, to samé i životní pojištění v kombinaci s úrazovým. Hodně kolem sebe slyším názory že je to zbytečné a proč kluka takhle podporovat. Loni měl manžel úraz a díky úrazovému pojištění ani nebylo znám že je na nemocenské. A stím věkem a zdravím máš pravdu, já mám diabetes a byl pro mě dost problém s pojištěním jak životním, tak úrazovým.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 07.03.2009 18:37
     

    V penzijních fondech je nastavení od státu všude stejné, tam můžeš porovnávat jen výsledky zhodnocení peněz. A to bych ti poradit mohla.Pojišťovnu Generali a jinak tady máš odkaz na tabulku zhodnocení ostatních fondů. Aby děvčata neřekli, že jí preferuji, protože tam pracuji. Dlouhodobě má jedno z nejlpších zhodnocení vložených prostředků. Lépe na tom byla ještě za rok 2007 jen Aegon. Ale abych pravdu řekla, to vůbec nevím co je za pojišťovnu, je nějaká nová.

    Sjeď trochu níž.

    [www.opojisteni.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 07.03.2009 18:53
     

    Jen krátce. Pracovala jsem mimo jiné, jako pojišťovák a jestli můžu doporučit, pokud chcete dítěti spořit s pojištěním, spořte sobě s tím, že když se vám něco stane, dostane celou částku určené dítě. Nedělejte spoření dítěti. Nebudete se mnou souhlasit nebo budete říkat, že se to vašich dítek netýká, ale velmi často se stává, že právě v 18. letech je v nejhorší pubertě. Peníze, protože je poijstka na jeho jméno, jsou automaticky jeho - je plnoletý - a může je rozfofrovat a neuděláte ani "Ň" i když jste mu celou částku naspořili vy.

    Když budete spořit na sebe, peníze mu dáte, až sami uznáte za vhodné a kdyby se vám něco stalo, bude automaticky dědit, je- li v pojistce napsaný. Dost často nám chodili rodiče na pojišťovnu plakat a co že prý mají dělat..... thumbs up

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Franta

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 08.03.2009 11:38
     

    Podle mě je nejlepší forma spoření pro děti Eventus.

    [www.zivotnizajisteni.cz]

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 08.03.2009 15:44
     

    Tady je takovejch rad ,že stejně nevím ,která je dobrá.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 08.03.2009 19:44
     

    Drahu, to je to, co píšu výše eye rolling smiley , že kamarádka-advokátka zastupuje syna proti vlastní matce... sad smiley, protože ta chuděra ví, že ty prachy rozfofruje s kamarády, ač ona celý život škudlila. Nicméně to má prostě prohraný a hotovo sad smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 27.03.2009 08:38
     

    [www.novinky.cz]

     

    Důsledky překročení cílové částky u stavebního spoření

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 28.03.2009 20:38
     

    Anavi, nedávno jsem překročení cílové částky u stavebka také řešili. Jednalo se o starou smlouvu uzavřenou před rokem 2003. Mamka omylem poslala peníze na konci roku i sem. Dopočtené úroky za celé roky spoření by překročily cílovku. Paní poradkyně od lišáka nám poradila, že si máme nechat převést určitou částku na další stavebko. Tím pádem nedojde k překroční cilové částky. Možná je to u jiných stavebních spořitelen jiné.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 28.03.2009 22:12
     

    slunino, naštěstí mi to poradkyně hlídá, takže vždy, když by k tomu náhodou mohlo dojít, tak cílovku včas zvýšíme. Ale zjistila jsem, že to hodně lidí neví, tak jsem to sem šoupla. Díky za tvoji zkušenost.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 29.03.2009 09:36
     

    Anavi, udělala jsi dobře, že si to sem dala. Opravdu spousta lidí o takových záležitostech nic neví. Pak je to na DOBRÉM poradci. A těch je jak šafránu. Někteří jsou schopni lidem nakukat, že po pěti letech spoření je nutné si založit nové stavebko a staré vypovědět, i když je naspořena jen půlka cílové částky. U starých smluv před rokem 2003 je nutno hlídat i to zvýšení cílové částky. Jakmile se zvýší, přejde se automaticky na jiné úročení. Pak by se přišlo o zvýhodněný úrok. U lišáka je to dopočet 1,5% tj. půlka všech připsaných úrkoků. Což jeza ta léta spoření dost peněz.

    Domnívám se, že je stavebko pořád nejlepší úložiště peněz pro děti. Taky jsem je prďolovi založili. Ne tedy hned po narození, ale počkali jsme (ne cíleně) na výhodnou akci ke konci roku. Problematika dovršení plnoletosti se nás tedy ještě nedotýká, ale budu na ni myslet winking smiley Přece jen by naspořené peníze měly být základ na samostatné bydlení, či další studium a ne to bezmyšlenkovitě rozfofrovat.

     

    Drahuš, uvažovala jsem o nějakém pojištění pro prďolu, ale nakonec jsme zvolili stavebko. Jméno prďoli mohu uvést jako pozůstalou osobu u svého životka nebo penzijního připojištění. Teď mě oprav, zda se pletu: U životka jde zůstatek do dědického řízení a i penzijního připojištění ne. Je to tak?

    Pokud budu chtít prďolu pojistit, tak jedině nějaké trvalé následky, invalidita. Ještě v tom nemám jasno. Stejně si myslím, že pokud se něco stane, tak žádné pojistné plnění to finančně nezachrání.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Spoříte dětem (případně sobě)?

    Datum: 31.03.2009 21:51
     

    Takovejch informací až jde hlava kolem . thumbs down

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.