pátek 3. května, 14:39 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Školka

Datum: 23.01.2007 14:19
 

Začalo to nenápadně zimou:

 

Stano:

Prosím vás a teď mi řekněte, máte radost, že bude nebo už někde je sníh nebo už jste taky byly nalomený na jaro? Já miluju sníh a lyže a tu krajinu bílou, ale zima fyzická mě irituje a oblíkání dítěte bych zrušila úplně a to i vlétě, natož teď... Tak nevim, jestli se mám radovat. Děkuji předem za podnětné názory.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 12.11.2007 16:10
     
    Libi...máte ve školce integrované dítko? S nějakým zdravotním postižením? A ještě mne zajímá, zda-li k vám chodí Romové. Díky.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Školka

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Školka

    Datum: 12.11.2007 17:37
     
    Mono ani jedno - ani se zdravotním postižením ani rómče.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 12.11.2007 19:16
     
    Libi...u romčat jsem si to myslela. winking smiley Z 9 z mé třídy do MŠ nechodilo ani jedno. Ach jo.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 16.11.2007 16:07
     

    Jé, Libi...znáš tyhle stránky?

     

    [www.ceskeskolky.cz]

     

    Jen škoda, že je všechno tak drahý...ale výběr pěkný!! thumbs down

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 16.11.2007 23:08
     

    Asi před 14 ti dny jsem si přišla pro malou do školky. Paní učitelka se mně ptá. Paní... víte, že Deniska je na ostro. Já: "Cože?"

    No, nemá pod punčoškama kalhotky.

    My jsme ráno zaspali celá rodinka. Takže jsem dětem namrskala oblečení na postele, honem honem oblíkat. Šla si rychle vyčistit zuby, pak děti, já jim u toho česala vlasy. Už byly oblečené. A do pokojíčku už jsem se nepodívala, vůbec mi nenapadlo jestli si Denča oblíkla všechno.

    Holt i to se stává.

    Akorát jsem to poslouchala domů celou cestu. A maminko, víš že jsi mi nedala kalhotky. A víš jak je to blbý? Oni se mi ty punčošky pořád zadírají do buchtičky.... Musela jsem slíbit, že už se to nestane grinning smiley A dostalo se mi ujištění, že už si to sama bude kontrolovat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 16.11.2007 23:46
     
    Amee, ale to fakt muselo bejt děsně nepříjemný....grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 17.11.2007 00:15
     
    Taky mi jí bylo líto love smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Školka

    Datum: 17.11.2007 20:32
     
    S tou školkou,jsou taky určítě kladeny různé ůkoly ke splnění vašich ratolestí.Když jsme nastupopvali,tak požadavek jeden za druhým{maminko je potřeba aby vaše dítě samo se oblékalo,smrkalo,mylo ,obouvalo,jedlo atd.Prostě si při každé návštěvě vyslechnu co ji nejde nebo co bychom mohli vylepšit.Je to takových informací ,že si připadám někdy jako na vojně.A vidím,že už máme čtvrt roku za sebou a přesto se informace neustále blíží.Je to taková dlouhá díra k nekonečnu.eye popping smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 09:37
     

    balanclady: u nás ve školce byl požadavek jediný - aby dítě bylo bez plen a umělo se samo najíst. Je fakt, že jsem byla docela šokovaná, když mi kamarádka z Brna říkala, že požadavek u nich ve školce na jejího tříletého syna je, že se musí umět nejen sám obléknout od hlavy k patě, ale třeba si i sám utřít zadeček. to mi na dítě ve 3 letech připadá docela dost. U nás ve školce je výhoda, že jsou smíšené třídy, tedy děti od 3 let až po předškoláky a tím pádem, když mladším něco nejde, zaskočej paní učitelku i ty starší děti - třeba, když jdou ven, pomohou s obouváním bot, se zavazováním tkaniček, se zapnutím knoflíku a tak.

    Syn, kromě zavazování tkaniček, je ale na všechno docela šikovný, takže problém nemáme.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 10:20
     
    U nás to je tak, jak píše Amee. Děti mají být bez plen a mají se umět sami najíst. Ale třeba v Praze na jedné MŠ (když byla dcera malá) žádný takový požedavek neměli. Dcera šla do školky ve dvou letech a já měla strach z toho, jak to tam bude zvládat, když se ještě sem tam stala nehoda (hihi, strašné slovo), oblékat se ještě neuměla, samostatně najíst jen něco. Učitelky mne opakovaně ujišťovaly, že si nemám dělat starosti, že všechno zvládnou, od toho tam jsou a já že mám být v práci v klidu.
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 10:29
     
    Anavi-já jsem to utírání zadečku nedávala,ale tento požadavek byl vnesen.Pak chtějí všechno, abychom na sobě měli pokud možno na gumičku(tak si nedovedu představit košilky,kabátky atd.)prostě ,aby se nemuselo dítěti pomáhat.eye popping smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 12:46
     

    Moni, máme podobné štěstí na učitelky. Když jsem taky vždy s obavami hlásila, že máme nějaký problém nebo ještě něco malej neumí, učitelka mi s úsměvem řekla: Nebojte, my to tady spolu zvládnem. A vidím na nich, že jim to opravdu nečiní žádné problémy a děti nijak vystresované nejsou.A vidím výhodu i v tom smíšeném kolektivu. Učitelka před odchodem ven pověří nejstarší děti,aby u mladších zkontrolovaly třeba, jestli mají čepice a rukavice. Ty starší děti se tím pádem učí i nějaké zodpovědnosti, mě se tenhle systém líbí.

     

    Já jsem vůbec z naší školky nadšená, ačkoli třeba vybavení v ní je staré a kamarádka, která vodí dítě do soukromé školky,nad touto ohrnula nos. Ale já si pořád myslím, že než krásně vymalované chodby a drahé hračky, je důležité to, co ty učitelky dětem předají a jak ta školka je celkově vedená. A v tomto případě mám z té naší pocit dobrý thumbs down .

    Třeba jen zavedený systém, že se na začátku roku vloží prostředky na všechny akce a na konci roku se udělá vyúčtování. Pak mám klid a nemusím pořád zírat na nástěnku,. kdy mám přinést 20 Kč na divadlo, 30 na další akci atd.

    Děti mají ve školce dostupné toaletní potřeby, včetně třeba papírových kapesníčků. Kamarádka musí každý měsíc přinést krabici papírových kapesníků (ačkoli třeba konkrétně její dítě si stejně nosí látkové, do kterých se mu lépe smrká), balík toaletního papíru, papíry na malování a dokonce prát každý měsíc dítěti povlečení eye popping smiley eye rolling smiley To jsem teda fakt čuměla. Přitom platí skoro stejně za školku jako my. Tak moc nechápu to hospodaření thumbs up .

    V této naší školce je k dispozici i erární oblečení, takže když se náhodou stane, že nějaká maminka zapomene dát dítěti pyžamko nebo tepláky na převlečení, nikdy není problém. Fakt si nemohu stěžovat.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 12:57
     

    Anavi...jojo, je to tady podobné.Máme vesnickou školku, ale vybavení je moderní, krásné. Na začátku roku jsem přinesla akorát papírové kapesníky, které má syn ve své přihrádce. Až mu dojdou, doplním. Jinak vše ostatné školka má.

    O naší školku ale začínám mít obavy, dětí je čím dál méně, tak aby nám ji tu nezavřeli. Stejný problém má i místní malotřídka. Naštěstí to vypadá, že za pár let bude dětí dost. Jen aby do té doby nepozavírali školy a školky široko daleko. eye rolling smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 15:00
     
    Praha tak tady se vracíme do éry 70-80 léta kdy jsme musely zadávat pořadník na vstup do školky.A čekáte a čekáte a stejně nemáte šanci.Naši zakonodárci nám to dobře zařídili.Musíme si schánět chůvy a ty jsou zde dost mastné.Všichni nevidělávají kolem 20 OO,-Kč ,abych mohla platit chůvu každý den.V tom případě vydělávám jenom na ni.Tak nechodit do práce a žádat sociální a to je už nemožné.Co teď babo raď?nono smiley confused smiley sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Školka

    Datum: 18.11.2007 15:36
     
    Někde jsem teď četla, že v některých firmách už zavádějí firemní školky. Aby umožnili žanským rychlejší návrat do přáce po mateřské. No jo, ale kolik jich je, že.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.