pondělí 27. května, 02:12 Svátek má Valdemar
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 22:15
     
    dsc02617.jpg

    Meduňka od loňska neuvěřitelně narostla. Přemýšlela jsem, že na zimu zmrazím do kostek ledu. Mohlo by to i dobře vypadat.

    Mně bylinky v květináčích nikdy nešly. Máme na zahrádce nově vysazenej libeček, pažitku a petržilku. V předzahrádce mám ještě šalvěj a to je asi tak všechno.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 07.05.2014 07:21
     

    gabčo, potvrzuji, vypadá to výborně, natrhej si ty nejmenší nejmladší lístečky. Ještě jsem zamražovala nerozkvetlé květy levandulí. V létě velmi efektní, když tyhle kostky naházíš do pití smiling smiley. A hlavně mám pocit, že ta vůně byla mnohem intenzivnější flower smiley

    Koukám, že ti pažitka už jde taky do květu. Já všech pět trsů seřízla u země a už zase rostou nové. mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.05.2014 07:23)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Bylinkoviště

    Datum: 07.05.2014 22:49
     
    p1160735.jpg
    Další fotografie:

    současný stav bylinko-růžoviště winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinkoviště

    Datum: 07.05.2014 23:13
     

    Koukám, že máte velkou spotřebu šnitlíku winking smiley Nebo jsi to jen zastřihla, aby nebyl přerostlý?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinkoviště

    Datum: 07.05.2014 23:17
     

    Věrko, obojí winking smiley .Velkou spotřebu máme, ale v týdnu jsem to ostříhala a podělila se s kolegyněmi, protože začínal kvést. Myslím, že po deštíku zase rychle hravě doroste.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 07.05.2014 23:20
     

    Tak to já kvetoucí šnitlík ráda. Moc hezky kvete. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 07.05.2014 23:30
     

    Když mi ho radši jíme smiling smiley, květy mi u bylinek stačí až na podzim winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 09.05.2014 18:09
     
    dsc_0499.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem vyfotila kustovnici cizí (nevím proč cizí, když je to právě naše domácí) [www.kvetenacr.cz]

    a mařinku vonnou, které se prý teď říká svízel vonný [cs.wikipedia.org]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 12:50
     
    dsc_0708.jpg
    Další fotografie:

    Moje bakonové bylinoviště - 1. tymián, rozmarýna, saturejka, šnitlík a petrželka

    2. máta a meduňka, každá ve svém rohu, ale ony se bryz sejdou vprostřed

    3. oregáno, smil italský(tzv. magi-koření) a šalvěj (a to maličké je obyčejný popenec)

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 14:44
     

    Ivčo, květy pažitky jsou pěkné i dobré v zeleninovém salátu, stejně tak květy medvědího česneku

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 14:58
     

    Květy pažitky jsou pěkné i ve vázičce winking smiley a vydrží dlouho

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 15:42
     

    Iviku,dik.to jsem nevedela,ze jsou kvety take jedle.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 08:37
     

    Už podruhý jsem dělala mátový sirup. Měl veliký úspěch. Užívání po lžících ráno, v poledne a večer. Je z něj výborná limonáda i čaj. K výrobě jsem použila třtinový cukr a citron.

    Na zahradě mám obrovský trs i když ho každoročně odrýpávám. Teď řeším problém, protože máta je prostřílená malinkými dirkami a jsou v ní miniaturní broučci. Proto jsem si teď koupila marockou mátu a zasadila jí do velkého květníku na balkonu (aspoň bude po ruce). A ještě mám objednanou pomerančovou nebo citronovou (výběr jsem ponechala na zahradnictví) a meduňku. Taky přijdou do nádob na balkonu.

    Holky, na zahrádkách máte pěkná bylinkoviště. A Spike taky pěkný bylinkový balkon :-) thumbs down

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 09:15
     

    555, a podělíš se o recept? Já to s mátou totálně posr..., protože jsem ji dala navolno mezi ostatní bylinky a levanduli. Od jara škubu a škubu i s kořeny thumbs up . Nechce se mi to celé vykopávat z kačírku, to bude práce pro vraha. A to tam má úpal a sucho, nezmar

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 09:32
     

    Denisko, uklidním tě, dala jsem ji do velké nádoby a zabudovala do země. i tak je všude smiling smiley. Holky mě varovaly, myslela jsem,že hluboký květináč bude stačit... kdepak. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.