neděle 28. dubna, 08:45 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Skalka

Datum: 12.04.2007 06:37
 
Letos se chystám do osazování skalky.Tedy začala jsem již vloni její zastíněnou stranou,kde mám vřesoviště.To je hotové,tedy skoro.Teď tu jižní a západní strnu.Tak uvítám tipy na rostliny a fotečky těch vašich skale kpro inspiraci.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 25.09.2017 09:23
     

    a trochu mimo téma, moc se mi líbí ty zábrany na oknech proti pádu květináčů thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skalka

     
     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 26.09.2017 14:49
     

    Regi, díky, na ty astry se podívám. Mají opravdu hezká jména. smiling smiley

    A pro ostatní, je to dub vhodný i do skalek. Vyroste do 1,5 - 2m výšky. Dá se tvarovat i jako bonsaj.

    Hani, není to dub červený. Je to Quercus palustris "Green Dwarf".

    Sindi, zábrany na oknech, ale i jiné kované věci máme od kamaráda kováře. winking smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 26.09.2017 14:51
     

    Koukám, že jsem Vám to nenapsala česky eye rolling smiley , je to dub bahení.

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 26.09.2017 17:34
     
    img_20170924_101135.jpg

    Tady je foto celého doubku pro porovnání velikosti. Je to fakt prcek, ale mám ho ráda.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 08:52
     

    Arwen, krásný, chci se zeptat máš pod tím kamínkem fólii? Pořád přemýšlím jak předejít tomu aby se mi skalka zaplevelila, a taky jaká půda je na skalku dobrá, asi musím dát dost písku do hlíny co?já jí budu budovat na hromadě starých tašek takže drenáž je dobrá, ale právě přemýšlím jestli tam dát fólii nebo ne, co myslíte?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 09:22
     

    Sindi, mám na skalce normální hlínu, ale záleží, jakou máš ty ( jak dopadl vsakovací test?).

     

    Drenáž vespodu a spád skalky by měly stačit. Většina skalniček zvládá normální zahradní zeminu, pro citlivky se pak bodově upraví dle požadavků winking smiley

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 09:50
     

    Vimrova, vsakovací test jsem vůbec nestihla, ale budu mít volno od 9.10. tak se na to vrhnu, doufám, že nebude všechno zmáchaný, protože má pršet a to pak ten test bude asi k prdu :-( a s tou hlínou jsi mi udělala radost, stačilo mi to míchání hlíny pro vřesy eye rolling smiley ale zase budu šťastná když se jim bude dařit thumbs down

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 09:52
     

    na vrcholek skalky bych ráda dala něco vyššího, nenapadá někoho co by se tam hodilo a nepotřebovalo moc vody?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 11:32
     

    Sindi, to záleží na stylu, ve kterém chceš skalku mít. Můžeš tam dát nějaké dřeviny, jako má Arwen, já mám na skalce trávy a dlužichy, ty udělají tu výšku taky.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 11:36
     

    ty dlužichy jsou krásný, ale ty potřebujou trochu stín a já mám skalku na jih, ale nějaká ta tráva by byla asi super, musím mrknout po nějaké co nemá ráda moc vodu a má ráda slunce.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 11:47
     

    Sindi, dlužich je spousta druhů a podle toho, odkud pocházejí, mají různé nároky na slunce a vláhu.

    V zásadě lze odlišit heuchera sanguinea : [www.google.cz] , která snese hodně slunce a i dost sucho ( po zakořenění). Nevím, jak ty novošlechtěné kultivary, ty mi zatím nepřijdou tak vitální, jako ty klasické babičkovské. Přesně takovou mám na obou skalkách už mnoho let a jsou tam na plném úpalu a rok od roku krásnější.

    Pak existuje celá řada druhů, které pocházejí s okrajů lesa a ty chtějí spíš polostín a vlhčeji.

     

    Všechny ty variety s barevnými listy jsou kříženci těchto druhů, takže potřebují trochu vlhčí půdu a částečné přistínění. Jen heuchera americana snese poměrně hodně slunce a i občasný přísušek ( klasický zástupce je Palace Rurple : [www.google.cz] )

    Údajně je většina černolistých kultivarů potomky právě h. americana a tak lze předpokládat, že černolisté obecně by měly slunce celkem vydržet. Všechny červenolisté a oranžovolisté už chtějí přistínění a nejhůř jsou na tom žlutolisté a kudrnaté kultivary, ty jsou nejcitlivější.

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 01.10.2017 12:43
     

    teda ta americká je krásná, moc se mi heuchery líbí, ale jak mám všude slunce tak jsem nevěděla kam s nima a jsem ráda, že jsi mi poradila tuhle na tu skalku thumbs down

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 03.10.2017 18:05
     

    ještě trochu zapadl můj dotaz, jestli máte ve skalce fólii nebo ne? chtěla bych na ní dát drobný štěrk, ale bojím se abych to bez fólie neměla plné plevele? co myslíte?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 03.10.2017 18:29
     

    Sindi, fólie není 100% řešení, plít musíš vždycky.

    Fólie plevel schová ( ano, některý chcípne, ale plazivé plevele pojedou pod a vylezou v každé mezeře - tj. uprostřed trsu něčeho, z čeho to pak už nevydoluješ). Navíc, semena plevelů lítají vzduchem a stejně se časem uchytí navrchu a zakoření eye rolling smiley . Zvlášť fólie pod kačírkem je opravdu "úrodná" eye rolling smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 03.10.2017 19:42
     

    Fólii bych určitě nedávala, když zasypeš dostatečnou vrstvou štěrku, dost plevelů to také zničí. Ale i tak ti plevel poroste, semínka v kamínkách rády klíčí, ale když je včas vytrhneš, jde to snadno.

    Zahradníci nechají půdu nějakou dobu bez osázení, potom vzešlé plevele postříkají totálkou a teprve potom asi po 14 dnech teprve sázejí winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.