čtvrtek 2. května, 17:16 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Kordes

Datum: 05.03.2012 08:45
 
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 17
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Kordes

    Datum: 30.07.2013 07:23
     

    thumbs down love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Kordes

     
     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 26.04.2014 17:43
     

    Mám s dovolením otázku pro Kaju-jak ti prosím přezimovala Constanze Mozart a jak jsi s ní spokojená ? Děkuji....

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 26.04.2014 19:46
     
    dscn5899 constance mozart.jpg

    Constance Mozart ? - dobře .. zítra se na ni líp podívám a pofotím .je nová , tak těžko posuzovat , ale myslím , že průměr ..jestli ji bude vadit déšť?? zase tolik květů neměla .. ale celkem zvládala .. je taková světlounce něžně růžová . fotka je loňská -z mé zahrady .

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 26.04.2014 20:37
     

    Děkuji,pořád se totiž nemůžu rozhodnout,jakou růži na jedno z posledních volných místeček smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 26.04.2014 20:59
     
    dscn4919 constance mozart.jpg

    no je krásná , ale novinka .-takže ještě nevyzkoumaná ...

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 26.04.2014 22:59
     
    ruze (1).jpg
    Další fotografie:

    letos sazené - Fruhlingsduft a Nevada

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 27.04.2014 09:43
     
    dscn8706.jpg

    tak tohle je dnes vyfocená Constance Mozart -- roste hezky - i když nějak do výšky -- ale ted´ na jaře jsem růže nestříhala .. -marodím .

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 27.04.2014 22:06
     

    Ivo, díky za report. Rostou ti pěkně. Nevím, jestli dobře vidím, ale zdá se mi, že tu Frühlingsduft

    máš zasazenou mělko - místo očkování vidím několik cm nad zemí, a má být naopak několik cm pod zemí.

    Máš ještě nějakou jinou fotku?

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 12.05.2014 10:39
     

    Honzo, nevšimla jsem si Tvého příspěvku .... a nevěděla jsem, že očkování má být v zemi. stydlin smiley Mám s ní tedy ještě hýbat nebo stačí nahrnout zeminu přes očko? Děkuji za odpověď.

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 13.05.2014 09:03
     

    Ivo, určitě vždy při každé výsadbě růže musí být místo očkování pod zemí. Cca 5 -7 cm.

    U těchto přírodnějších růží (Nevada, Frühlingsduft) to není ani tak kvůli vymrzání - jsou odolné,

    ale určitě alespoň kvůli ukotvení růže - až ti naroste obrkeř, vylomil by se ti raz dva.

    Ušlechtilá část růže by si pod zemí pustila i vlastní kořeny, ty by ji ve větru držely.

    Určitě tak bude i líp a bujněji košatět a bude i odolnější - na té kůře (a je-li tam i černá plachta)

    bude kořenům moc horko. Takže zapustit hlouběji. Ale ne teď, raději až na podzim.

    Dočasně tam nasypat zeminu (ne kupovaný substrát - ten je do nádob, do záhonu nikdy) a zamulčovat.

    Jinak jsem rád, že ti pěkně rostou a jsi spokojena.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 16.05.2014 10:12
     

    Honzo díky za info. thumbs down Růži určitě na podzim přesadím níž, aby jí bylo dobře, a zkontroluju i ty ostatní. Kolem růží je sice kůra, ale v textlice jsem vystříhla velké kruhy, takže nedosahuje až k nim.

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Kordes

    Datum: 12.06.2014 16:08
     
    img_9608.jpg
    Další fotografie:

    myslím, že než kupovat Schneewittchen (Iceberg cl.), pořiďte si Kordesovu Hellu. Je zdravá a moc moc krásná, voní a nepotřebuje vyvazovat, stačí rok dva tyčka

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 12.06.2014 17:06
     

    jo Hella je fakt krásná -- moje teprva rozkvétá . má pár kvítků , pupenů hodně - ale má strašné trny .. sad smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Kordes

    Datum: 12.06.2014 18:46
     

    Jé, to mi povídej, není sama, zrovna jsem tři růže po odkvětu stříhala, popíchaná jsem fest. Ale Kájo, máš pravdu, Hella patří k těm nejpichlavějším

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 12.06.2014 22:33
     

    Krásné, moc thumbs down thumbs down thumbs down .

    Musím se Schneewitchen trošku zastat (ovšem, je-li ta naše opravdu Schnee..) - nevyvazuji, je to slušivý keř a je téměř beztrná .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.