neděle 28. dubna, 19:46 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Letničky a dvouletky

Datum: 02.03.2011 20:24
 
13dsc01302.jpg
Další fotografie:

Tak tato diskuze nám tady chybí a za chvíli bude čas na vysévání letniček i dvouletek.

Něco málo o miniviolkách:

[www.semena-osiva.cz]

[www.ireceptar.cz]

 

Měli jste je někdo? Tak dejte foto.please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 10
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 04.06.2011 21:39
     

    Irčo díky za nabídku, ale já bych je letos stejně nemohla mít. Budem sundávat tu střechu, tak by jich bylo škoda. Jen sonduju, co budu potřebovat a co to obnáší.

    A jak poznám, která je ta trvalka a která letnička? Nebo je to něco jako Rudbekie? Ty jsem taky měla 5 let a pak vymrzly a bylo po nich. Teda jen ty s těma " chlupatejma" listama, ty jsou asi citlivější. Echinaceu a jednu žlutou mám a ty se tvářej jako trvalky.

    A jsou ostrožky taky třeba nižší a vyšší jako třeba cínie?

    Irčo, máš někde fotku jak jsou asi vysoký?please smiley A u čeho je máš ty, aby se meklátily?

    Mně třeba vadí kosatce. ač je mám u plotu, normálně se některé ohly a vypadá to děsně.eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Letničky a dvouletky

     
     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 04.06.2011 22:40
     
    p6040005m.jpg
    Další fotografie:

    Moje Violky ostruhaté :-) po asi 6 letech okupovaly zahradu. Jsou to trifidi

     
  • Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 05.06.2011 06:51
     
    p1090239.jpg

    Gabčo, ty trvalkové mají jiné listy, celistvé. Letničkové je mají takové jemné, jako kopr řekněme. Ilka dnes dala do Co kvete v červnu ty letničkové, já trvalkové. Na fotce s holandskými kosatci jsou lupena z těch trvalek. Jinak Delphinium je prý krátkověká trvalka, nevím jak dlouho vydrží, já je mám druhým rokem teprve. Letničkové jsou holt letničkové, takže jen jeden rok a zovou se Consolida ajacis či tak jaksi.

    No a vysoké jsou oboje stejně, ty nejvyšší letničkové exempláře jsem měla tak 1,5 m a chce to uvázat nebo dobře utemovat jiným kvítím. Mám je mezi liliemi, kopretinami, je tam i denivka, jakýsi miscanthus, ale rozlezené je mám po celé zahradě. Mám naseté i nějaké nízké letničkové obrubové, ty by měly mít jen kolem 30 - 40 cm, tak uvidím, ještě jsou to prcci. Já je dneska pofotím, změřím a dám pro srovnání, jo?

    Kosatce sebou sekly, až rozkvetly naplno a napršelo do nich. Ale už je téměř po nich, takže mi to už zas tak nevadí. Letos to mám všecko nějak vyšší než loni, asi o třetinu, fakt to vypadá jak džungle.

    Jájo, tvoje violkové políčko s Iš je thumbs down. Ke mně ty miniviolky taky odněkud doputovaly, buď od Tebe nebo od Dáši, taky se mi rozlézají. Mám i bílé - nechtěla bys? Když máš ráda bílou...

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 05.06.2011 08:26
     

    Irenko a to jsem plela, půl kolečka jich je na kompostě, napodzim je vyškubu doposlední, a z jara jen vyklíčí semínka a už zase květou už je mám po celé zahradě všude, jsou hezké nechávám je kvést. Ještli se Ti bílé víc rozmnoží tak na pozim u Mony jo? Stačí sazenička ona se vyseje.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 05.06.2011 10:59
     

    Dala jsem do záhonu odkvetlé macešky, které jsem měla v truhlíku, kéž by se tam taky vysemeňovaly. Je to v jednom koutě, kde je ve spodu pod záhonem nalitý beton (je to těsně u plotového sloupku), takže tam nic s delšími kořeny růst nebude a je tam pořád prázdno. Tak by se macešky hodily. love smiley

     
  • Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.06.2011 06:15
     
    p1120514.jpg

    Jájo, už jich tu pár mám, budu je pro Tebe opečovávat, Anavi pro Tebe též nějaké najdu winking smiley. Musím si založit nové Co kdo chce v deníčku...nebo za chvilku si nic nepamatuju.

    Pro Gabču - na fotce je vlevo ta letničková ostrožka, vpravo v růži je trvalková. Jsou téměř stejně vysoké...něco kolem 1 m, ale ještě poporostou...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.06.2011 20:29
     
    dsbc02109.jpg

    Tak takto vypadají moje miniviolky za týden po sestřihu.winking smiley

     

    Irčo, díky za fotku, ale abych se přiznala, vidím prd.stydlin smiley 

    Teda možná něco modrýho kvetoucího mezi růžema. A to vlevo to nekvetoucí? Pořádně ani nevím, jak vypadá, musím si ji vygůglit.winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.06.2011 07:59
     

    Holky, poraďte please smiley

    Co by se dalo vyset ještě teď, aby to dělalo ještě letos parádu confused smiley

    (zastíněný záhon za foliovníkem, zakopáváme každoročně plachtu, takže nic trvalého a co nejlevnějšího stydlin smiley)

    Napadla mně lichořeřišnice a měsíček a fazol šarlatový - napadá vás ještě něco?

    Vlastně jediný úkol tohoto výsevu bude zaplácnout to místo, aby tam nerostl plevel winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.06.2011 08:19
     

    Měsíček, dík za připomenutí, ještě někde pytlík mám, taky ho vyseju. Jsem skleroza.

     
  • Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.06.2011 08:30
     

    Já jsem vysela levkoje - letní fialy, ale ty už jsou v zemi tak 6 týdnů... ale už jsou venku. A mám set pomněnky, bych na ně zapomněla...Ale ty letos určitě nepokvetou.

     
  • Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.06.2011 08:18
     
    p1120775.jpg
    Další fotografie:

    Pro Gabču: 1. a 2. letničková ostrožka - Consolida ajacis. Má takové jemné olistění.

    3. a 4. , 5. Trvalka Delphinium cultorum - stračka vyvýšená, listy má celistvější, celkově jde o mohutnější rostliny, výškově jsou na tom zhruba stejně, možná delphinia jsou ještě o něco vyšší.

    Letničkové ostrožky se snadno přesévají, delphinia musím piplat nebo koupit sazeničky.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.06.2011 20:48
     

    Irčo, díky za fotodokumentaci.Tak ty trvalkový Delphinia se mi líbí víc.thumbs down Ale stejně nejsou asi napořád, viď? Je to jako s třapatkama, vydrží pár let a pak najednou zmizí.eye rolling smiley

    Ale určitě je vyzkouším, líbí se mi.winking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.06.2011 21:14
     

    Gabčo, já už je mám takových dobrých dvacet roků a drží pořád. Za tu dobu jsem je asi třikrát přesadila

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.06.2011 21:43
     

    Tak to je pro mě skvělá zpráva.love smiley

     
  • Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.06.2011 05:42
     

    Pro mě taky, já myslela, že zajdou třeba po 3 - 4 letech. Tím líp, že vydrží, mám je ráda, i když je musím uvazovat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.