sobota 27. dubna, 17:22 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Letničky a dvouletky

Datum: 02.03.2011 20:24
 
13dsc01302.jpg
Další fotografie:

Tak tato diskuze nám tady chybí a za chvíli bude čas na vysévání letniček i dvouletek.

Něco málo o miniviolkách:

[www.semena-osiva.cz]

[www.ireceptar.cz]

 

Měli jste je někdo? Tak dejte foto.please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.03.2011 09:48
     

    tak mě ještě ani jedna zuzana a už ani nedoufám

     
  • Autor: Reklama

    Re: Letničky a dvouletky

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.03.2011 10:09
     

    Vy už jste vysely zuzany? eye popping smiley

    Jednou jsem si koupila semínka oranžových macešek (měla jsem oranžové období grinning smiley)...výsledek byl jakýkoli, jen ne oranžový. Takže už macešky neseju...i když tu mám dva pytlíky nějakých obyč fialových.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.03.2011 10:25
     

    macešky jsem taky zkoušela jen jednou....z růžových byly tmavě bordový až černý skoro a z těch kudrnatých bohatých ani jedna. Raději je koupímwinking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.03.2011 22:17
     

    Já nijak letničkám moc nefandím, ty piplačky s nimi mě moc neberou, ale letos jsem se nechala zlákat a vysela třapatky a dvoje zvonky. Jedny plnokvěté (dvouletky) a jedny jednoduché (trvalky.) Třapatky už mi krásně lezou a už se objevují i ty plnokvěté zvonky.

     
  • Autor: Veru
    Status: nováček

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 01:20
     
    thunbergia batiscombei.jpg
    Další fotografie:

    Přeji krásné jaro - konečně smiling smiley!!!

     

    Tyhle fotky jsem už dávala do diskuse k popínavkám, ale aby jste se pokochaly také, dávám i sem. Narazila jsem na modrou černookou zuzanu a je krásná! Takže, kdo ji chce mít doma - dole je odkaz na stránky, kde se dá koupit. Sazenice sice stojí víc, než bych čekala, ale co smiling smiley... A že prý zuzka je jen od bílé po oranžovou... Pěkný den

     

    [www.plantica.cz]

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 07:12
     

    Já letničkám taky (jako Vlaďka) nefandím, ale koupila jsem si včera prvně v životě 2 drobnokvěté macešky. Jsou moc pěkné, doufám, že je neumořím. Chci je zasadit do sádeláku, ale vůbec netuším, jestli už můžu teď - vždyť ráno mrzne. A mít je doma, tak to taky asi není to pravé ořechové - i když v některé místnosti netopíme, je tam 20 st. A taky nevím, kolik jich mám do hrnce o průměru cca 22 cm zasadit? Tak prosím poraďteplease smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 07:27
     

    Nakoupila jsem si velkokvěté a zasadila hned ven. I když převčírem a včera byl ráno jinováč, zatím vydržely a prý vydrží, možná jen omrznou květy, ale rostlinka by to měla zvládnout a nakvete znova

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 08:06
     

    555, neboj se dát macešky ven. Vydrží i mrazíky. Jen pokud by hrozily opravdu silné mrazy, tak je na noc zakryj. Jsou to dvouletky, tak zimu přežijí, jen tyhle budou trochu rychlené, tak by je velký mráz mohl trochu popálit, ale myslím, že by to rozchodily. Já už je mám taky venku asi týden a je to ok. Věra

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 08:19
     

    Holky díkyflower smiley . A kolik rostlinek mám dát do hrnce o průměru cca 22 cm? Klidně ještě přikoupím. Vůbec nevím, jak se rozrůstají.

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 08:22
     

    Ty drobnokvěté se rozrůstají a hned vysemeňují budeš jich mít za chvíli všude plno neboj.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 08:28
     


    555 napsal(a):

    Holky díkyflower smiley . A kolik rostlinek mám dát do hrnce o průměru cca 22 cm? Klidně ještě přikoupím. Vůbec nevím, jak se rozrůstají.

    Já bych jich tam dala pět - šest, ať to vypadá

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 09:19
     

    jo taky je mám venku, sice na oknech a jsou parádní. Já bych dala taky tak 4-5 . Teď mi jen mrzí, že jsem koupila barevný, měla jsem zůstat jen u jedný barvy tý bordovožlutý, ta krásně září. I když ty čistě oranžový jsou taky nádherný. Jsem macešky nikdy neměla ráda, mám je za hřbitovní kvítí, páč babička vždy obcházela hroby a brala si semínka z těch nejhezčích a doma pěstovala. Ale ted jsem jim přišla na chuť.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 09:28
     

    Já mám ty co Gabča v úvodní fotce - fialovo oranžové.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 09:38
     

    jojo tu taky jednu mám....Heli nakupuješ v zahradnictví u hřbitova u Bohouše Fialů?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 23.03.2011 09:59
     

    Ne,ne Irisko. Tam jsem v životě nebyla. Tyhle macešky mám z Rokycan z jednoho malinkýho zahradnictví. Teď v sobotu se chystám do Svojkovic - Zahradnictví Erica (pozor na netu jsou 2 stejného názvu hned pod sebou). Je to cca 5 km za náma. Obro vské zahradnictví.

    Chci koupit nějakou ostrožku (nevydejchaly zimu), ještě nějakou tu macešku, substrát a co mi zavadí o klobouček. Potřebuju osázet ty koryta. Většinu mám v "záložních záhonech" (květníkáchgrinning smiley ), ale něco se jistě ještě bude hodit.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.