sobota 27. dubna, 10:04 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Provzdušnění trávníku (vertikutace)

Datum: 05.03.2008 15:35
 

Nezkoušel jste někdo "oživit" trávník touto metodou? U nás teď jedna firma nabízí, že vertikutátor zapůjčí a práci provedou, což by bylo ideální - mají zkušenosti, vědí co s tím, člověk si nemusí pořizovat něco, co využije tak nejspíš dvakrát do roka. Ale píšou tam, že trávník je po tomto úkonu lehce poničený, což nevím, jak by se to zacelovalo,když by po zahradě lítal pes. Nedovedu si představit, jak moc to tý trávě dá zabrat confused smiley . Ale v jednom místě, kde je hodně jílovitá půda, je ten trávník strašný. Úplně žlutý a je na něm taková plsť thumbs up

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.05.2013 20:28
     

    Asi před 14 dny jsem zvertikutovala, prosypala ledkem. Teď jsem posekala, posypala znovu lehce ledkem. Nevíte za jak dlouho po té můžu použít Travin? Měl by hnojit a zároveň likvidovat dvouděložné plevele, což potřebuju jako sůl. Nemám trávník, ale ostříhané plevely. eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

     
     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.05.2013 20:46
     



    Anavi napsal(a):

    Nezkoušel jste někdo "oživit" trávník touto metodou? U nás teď jedna firma nabízí, že vertikutátor zapůjčí a práci provedou, což by bylo ideální - mají zkušenosti, vědí co s tím, člověk si nemusí pořizovat něco, co využije tak nejspíš dvakrát do roka. Ale píšou tam, že trávník je po tomto úkonu lehce poničený, což nevím, jak by se to zacelovalo,když by po zahradě lítal pes. Nedovedu si představit, jak moc to tý trávě dá zabrat confused smiley . Ale v jednom místě, kde je hodně jílovitá půda, je ten trávník strašný. Úplně žlutý a je na něm taková plsť thumbs up

    Ahoj,my takhle vertikutujem každej rok z jara,pač máme trávník po zimě hnusnej- právě ta plsť,po vertikutaci je první pohled děsnej,ale tak za čtrnáct dní už vypadá dobře, hned hnojíme cereritem a plevele stříkáme Bofixem,ale právě tak za těch 14dní,až mají větší listovou plochu, tak bych to taky tak udělala,aby se stačil trochu zvetit a toho hnojení naráz nebylo moc spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.05.2013 20:49
     

    Možná tím Bofixem zkusím stříkat jen bodově, kde uvidím nějaký významnější plevel smiling smiley. Aby nebyla tak velká spotřeba.

     
  • Autor: Alisi
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.05.2013 20:50
     

    Bože co jsem zase četla,omluvám se ale ten konec platí-počkala bych tak 14 dní

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 08.03.2014 20:08
     

    Myslím, že když je takové počasí - asi se do toho můžu zítra pustit, ne? Letos mám teda poprvé trávník plný mechu... to jsem nikdy neměla. confused smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 08:30
     



    Anavi napsal(a):

    Možná tím Bofixem zkusím stříkat jen bodově, kde uvidím nějaký významnější plevel smiling smiley. Aby nebyla tak velká spotřeba.

    .......Anav já třeba na mlíčáky jdu se štětečkem,.....tráva vypadá příšerně, teda pokud tam vůbec nějaká zůstala, celá zahrada vypadá jak zamechovaný oraniště,.......vertikutátor mají v půjčovně, ten by byl fakt zapotřebí.

    ......první hnojení trávníku má být do 22. března eye rolling smiley , jaro - ledek s vápencem , jsou přípravky, které hnojí a přitom potlačují mech a plevel, ale je todost drahé, takže jen na malé plochy,

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (09.03.2014 08:44)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 11:47
     

    To asi ta teplá zima. taky mám pěkný mech. Takový hezký, vysoký, huňatý. Mám vertikutační hrábě. [www.akcniceny.cz] Dřina jak prase thumbs up , ale trochu se to alespoň načeše thumbs down spinning smiley sticking its tongue out . Stejně ten mech zase naroste. Hlavně, že je to zelený.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (09.03.2014 11:51)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 17:47
     



    hespa napsal(a):

    To asi ta teplá zima. taky mám pěkný mech. Takový hezký, vysoký, huňatý. Mám vertikutační hrábě. [www.akcniceny.cz] Dřina jak prase thumbs up , ale trochu se to alespoň načeše thumbs down spinning smiley sticking its tongue out . Stejně ten mech zase naroste. Hlavně, že je to zelený.

    .......hrábě, hespo mám něco podobného thumbs up fakt, děsná dřina, úplně jsem na mě zapomněla, asi to s nima zkusím, eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 18:15
     

    taky mám ty hrábě....ale nechala bych na tom duši.....kašlu na to. Je to zelený jak tráva, tak to neva, aspoň mě ne grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 18:38
     

    Mech by měl ničit údajně síran železnatý - zelená skalice. A to není drahé, tak to někdo zkuste, trávníku by to mělo prospět winking smiley Mně se o trávník stará syn, takže nic neřeším. A vypadá opravdu dobře thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 20:09
     



    ivik11 napsal(a):

    Mech by měl ničit údajně síran železnatý - zelená skalice. A to není drahé, tak to někdo zkuste, trávníku by to mělo prospět winking smiley Mně se o trávník stará syn, takže nic neřeším. A vypadá opravdu dobře thumbs down smiling smiley

    .......Iviku, to jsem udělala, mech zčernal, ale ředila jsem to " přiměřeně " , tak že mám po zahradě černé flekance a musí se to stejně vyhrabat, ....chce to hnojivo, aby tráva měla sílu růst,

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 20:14
     

    no právě,z toho mám taky strach, že mech se vypálí a budu mít hnusný fleky.Takhle je to celý zelený grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 21:11
     

    Kdo?Syn? winking smiley smiling smiley

    ivik11 napsal(a): Mně se o trávník stará syn. A vypadá opravdu dobře thumbs down smiling smiley
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 09.03.2014 21:35
     

    od mechu pomůže povápnit

     
  • Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 10.03.2014 08:05
     

    Já mech neničím, je zelený a nemusí se sekat, líbil by se mi na celé zahradě. Letos ho je hodně budu opatrná abych ho neponičila, kdyby se rozrostl ušetřil by mi hoooodně blbé práce :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.