sobota 27. dubna, 11:44 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Provzdušnění trávníku (vertikutace)

Datum: 05.03.2008 15:35
 

Nezkoušel jste někdo "oživit" trávník touto metodou? U nás teď jedna firma nabízí, že vertikutátor zapůjčí a práci provedou, což by bylo ideální - mají zkušenosti, vědí co s tím, člověk si nemusí pořizovat něco, co využije tak nejspíš dvakrát do roka. Ale píšou tam, že trávník je po tomto úkonu lehce poničený, což nevím, jak by se to zacelovalo,když by po zahradě lítal pes. Nedovedu si představit, jak moc to tý trávě dá zabrat confused smiley . Ale v jednom místě, kde je hodně jílovitá půda, je ten trávník strašný. Úplně žlutý a je na něm taková plsť thumbs up

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 10.03.2014 08:59
     

    jájo, no jo, ty to máš jinak.. Já si ten svůj pidiplácek klidně budu hýčkat a mít na něm hezkou trávu. Neničím každou sedmikrásku a pampelišku, z toho už jsem taky vyrostla,ale mech nějak nemusím. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

     
     
  • Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 10.03.2014 10:18
     



    Anavi napsal(a):

    Kdo?Syn? winking smiley smiling smiley

    ivik11 napsal(a): Mně se o trávník stará syn. A vypadá opravdu dobře thumbs down smiling smiley

    Oba thumbs down winking smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 10.03.2014 11:11
     

    Jája, skalní přítelkyně mechu, buď vítána, ale seš asi jediná ,kdo tomu neřádstvu fandí. Letos je ho úroda. Já jsem celou zahradu zlila zelenou skalicí, mech zčernal, ale jestli bude jeho ničení platné dlouhodobě, to nevím. Zahradu máme čerstvě vyčištěnou vertikutátorem, ale se zčernalým mechem to moc nezatočilo, Teď by to chtělo děštíček, snad by rostoucí tráva udusila mech. Jenže to je v současné době nesplnitelné přání. Deštířek hned tak nebude. sad smiley

    Ale pro vertikulaci jsem všemi deseti. Opravdu to vyčistí trávník od stařeny a celkově plochu trávníku rovná. Ideální je mít trávník pod závlahou. To tedy nemáme, a tak budem čekat na deštík. My máme vertikutátor elektrický a ten má být tak na zahradu 3ary velkou. My toho trávníku máme 8arů a tento přístroj to taky zvládne. thumbs down Jediná, kdo tu práci nezvládne, jsem já, ale od toho mám muže, mě zůstanou takové ty odborné práce. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 10.03.2014 12:24
     

    Alenko, mám malý pozemek, a loni jsem po vertikutaci vyvezla snad 8 pytlů té stařiny... nechápala jsem, kde se to bere, když ta tráva na první pokuk vypadala relativně pěkně smiling smiley.

     
  • Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 11.03.2014 07:53
     

    Anavi, je jasné, žes to vyhrabala důkladně, té stařeny je opravdu hodně a kdyby se vyhrabal ještě všechen mech, to by byla halda. Jenže mech nezvládne ani vertikutátor. sad smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 09:31
     

    Budete na podzim vertikutovat trávník? My letos musíme, máme tam "čarodějné" kruhy, černý mech, no prostě samé svinstvo. A to jsem opravdu poctivě hnojila, každých 6 týdnů. sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 09:56
     

    Už mám hotovo. Zase to vyhráblo asi sedm pytlů staré trávy, aspoň bylo na mulčování winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 11:23
     

    Anavi, pujcujes si ho? Kde?

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 12:07
     

    Já dělám vertikutaci jen na jaře. Na podzim jsem líná. Ono 1000m2 trávníku je 1000m2. Letos vzhledem ke stálým deštům navíc trávník neustále roste a ještě pořád sekáme, tak je mi ho líto ho teď vertikutací "zničit"

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 12:56
     

    Počkám, až trávník pořádně vyschne a vrhneme se na to.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 13:17
     


    Kdysi do něj investoval taťka - využíval ho on, já a brácha, takže na tři zahrady se to už docela vyplatilo. Nestál majlant a funguje výborně.

    Betas napsal(a):

    Anavi, pujcujes si ho? Kde?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 13:19
     

    Jeden rok jsem stále čekala, až bude počasí a zjistila jsem, že k podzimu už se to daleko hůř "vychytá", jsou ranní mlhy, trávník vyschne až někdy po jedenácté a často prší, takže jsem to letos udělala co nejdřív to šlo. Bylo tři dny sluníčko, krásně to vyschlo a musím říct, že jsem ho ani moc nezdevastovala, ač stařiny jsem vyčesala mraky.
    Ale upřímně - na vaší rozloze bych se hodně rozmýšlela smiling smiley... udělám dvě brázdy a musím jít vysypat koš, tak si to nedovedu na takhle velkém pozemku představit, to abyste měli přistavený traktůrek s vlekem smiling smiley.

    Amee napsal(a):

    Já dělám vertikutaci jen na jaře. Na podzim jsem líná. Ono 1000m2 trávníku je 1000m2. Letos vzhledem ke stálým deštům navíc trávník neustále roste a ještě pořád sekáme, tak je mi ho líto ho teď vertikutací "zničit"

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.09.2014 13:21)
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 14:12
     

    Podruhé si tak u nás vydělají skauti (včetně syna 4 kluci) ... shrabou celý trávník. Manžel ho nejdřív poseká na 1,5 cm, pak projede půjčeným vertikutátorem, nastoupí hrabači, mezitím vertikutuje podruhé nakolmo, hrabači jedou znovu. A nakonec trávník poseká ještě jednou, aby sebral zbytky. Je to věda. winking smiley

    Mají za to od nás guláš a něco do kasičky.

     

    Firma za vertikutaci totiž chtěla 2500 Kč eye popping smiley , a to jsem nebyla ochotná dát i proto, že jsem to po nich stejně v minulosti musela pořádně dohrabat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lanimka (17.09.2014 14:15)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 14:23
     

    My máme i s košem, tak nevyhrabáváme, to by se mi nechtělo ani na malém pozemku. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.09.2014 14:28)
     
  • Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 17.09.2014 18:33
     

    Tobě to neposbírá sekačka? Kluk všechno vysbírá sekačkou, žádné hrabání není potřeba. Koš nepoužívá, nedělal by nic jiného než vysypával grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.