sobota 27. dubna, 07:30 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Provzdušnění trávníku (vertikutace)

Datum: 05.03.2008 15:35
 

Nezkoušel jste někdo "oživit" trávník touto metodou? U nás teď jedna firma nabízí, že vertikutátor zapůjčí a práci provedou, což by bylo ideální - mají zkušenosti, vědí co s tím, člověk si nemusí pořizovat něco, co využije tak nejspíš dvakrát do roka. Ale píšou tam, že trávník je po tomto úkonu lehce poničený, což nevím, jak by se to zacelovalo,když by po zahradě lítal pes. Nedovedu si představit, jak moc to tý trávě dá zabrat confused smiley . Ale v jednom místě, kde je hodně jílovitá půda, je ten trávník strašný. Úplně žlutý a je na něm taková plsť thumbs up

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 24.04.2008 07:29
     

    Missi, toho už si musím šetřit winking smiley , nepůjčím!!!

    Značku vertikutátoru nevím, poptám se.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

     
     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 24.04.2008 08:56
     
    Anavi, půjč, neboj mi bychom ti ho vrátily neopotřebovaného.winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 24.04.2008 09:35
     
    Já se chystám na vertikutaci dneska. Včera jsem posekala a čekala až trávník po těch deštích trochu vyschne. Jsem zvědavá jak bude trávní pak vypadat. Mám v něm už plevele až hanba.
     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 24.04.2008 09:43
     

    Amee, nás to čeká o víkendu, nutnost seče trávníku vidím jako nevyhnutelnou, no a vertikutace díky mechům, které se podezřele rozrůstají, je nezbytná. Pravděpodobně budu sahat i kradikálnějším zásahům jako je propískování míst s mechem a následné dosetí trávníku.

    Už se na to "těším".sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 24.04.2008 13:20
     
    Dneska jsem shledala trávník - i přes vertikutaci - naprosto příšerným!! Nechápu, kde se v něm vzalo tolik plevele, dokonce se to všude "žlutí" nízkými pampeliškami eye rolling smiley . Asi mě nemine stříkání a to dosévání taky angry smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 03.05.2008 08:01
     
    my máme vertikutátor požičaný z požičovne, požičiame si ho na jeden deň, bere ho vždy sused a prechádza každkému jednému z nás. Asi 6 rodinných domov / ich trávnikov/. Poplatok čo mu platíme symbolických 100,- Sk /aj to sa bráni zubami-nechtami, že si ho požičiava pre seba/.
    Po vertikulácii na jar trávniček trochu pohnojíme. trávniček sa spamatá - ale neviem, čím to je: či jarom, vertikutaciou alebo hnojivkom. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 03.05.2008 22:50
     
    Představte si, že my se přes jiné práce, ať zednické nebo zahradní, ještě nedostali ani k seči natož k vertikutaci.stydlin smiley Doufám jen, že to napravíme, že se nubudu brodit po pás vysoké trávě.angry smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 14:57
     

    Letos mám trávník šílenej sad smiley. Ač jsem na podzim pohnojila dle rady, a na jaře je zvertikutovaný. Dosypala jsem travní substrát, rozhodila Krále trávníků (hnojivo, které by mělo hubit i plevel). Jenže až dodatečně jsem načetla, že se nemá hnojit před deštěm... no a kdy myslíte, že jsem to rozhodila? Den před tou včerejší průtrží mračen.
    Většina hnojiv se má rozhodit a naopak prolít, nevíte, proč je tomu u toho Krále trávníků jinak? Myslíte, že teda nebude vůbec fungovat? Čím hnojíte vy? Letos bych tomu potřebovala nějak pomoct .

     
  • Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 18:37
     

    Anavi, Já tyhle zázračné kombinace nemám ráda. Hnojím Kristalonem na trávu plevele hubím Bofixem, .Mám zahradu téměř 10 a a toto se mi zdá cenově nejvýhodnější. Kristalon mi stačí jeden balíček na dvojí pohnojení. Bofix je docela drahá zaležitost, to první postřík trávníku, který byl plevelištěm mě stálo tisíc korun, ale teď už to jen průběžně udržuju, něco vydloubu ručně a něco bodově postříkám. Ale tyhle selektivní herbicidy se nezničí tak rychle deštěm, jako třeby Roundup. Doufej, že po té zálivce bude herbici působit nadále. Vertikutátor používám 2x ročně, to je výborné, rozruší se tím i mech. a ten to tomto zásahu snáze usychá, ale ne, že by zmizel úplně. Na hnojení mám postřikovač na záda - 10 l. Kristalon v něm rozdělám a postřik jde velmi rychle. To dvojí hnojení úplně stačí - tráva roste až dost rychle. Takto se mi daří udržovat velký kus trávníku v celkem slušném stavu za slušné peníze, i když není dokonalý, to bych musela mít závlahu a to nemám. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 19:05
     

    Nakonec jsem koupila jen ledek a uvidím. Bofix mám, tak kouknu, jestli půjde použít teď a postříkám to.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 20:27
     



    Anavi napsal(a):

    Nakonec jsem koupila jen ledek a uvidím. Bofix mám, tak kouknu, jestli půjde použít teď a postříkám to.

    .......Anavi, na co ledek confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 20:28
     

    Aby se ta bída aspoň zazelenala.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 20:50
     



    Anavi napsal(a):

    Aby se ta bída aspoň zazelenala.

    .......prostě klasika, dobrý nápad, budu se opičit thumbs down // ale ne ronďák a spol ! thumbs up // ,

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 21:17
     

    Basatop sport - manžela tak pustit nakupovat, je horší než baba!!!! je to nějaké hnojivo na trávník s dlouhodobým působením. ze specializovaného obchodu na trávníky a hnojiva, prý to co je klasicky v nabídkách ve velkých supermarketech pro dům a zahradu jsou spíš mixy které trávník nabudí, on vyskočí a zkraje jara roste jak šílený, nadělá zelené hmoty ale nevydrží.

    a vertikutátor používáme, z půjčovny - letos bylo takové prořezané hmoty, že jsme s tím hnedka zasekali půlku kompostéru

    selekťák bofix - ovšem před plotem to manžel letos LEHCE podběhl a pampeliškové pole mu stačilo nádheně odkvést - si může objednat bofix v cisterně, machr. a říkala jsem mu, poseč to zavčasu než to odkvete angry smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 04.05.2012 22:17
     

    Díky vertikutátoru můžeme trávník vůbec sekat na krátko, když jsme koupili řadovku se zahradou, tráva se dala sekat tak na výšku 15 cm, níž se jít nedalo, sekačka se kuckala, jak byl podrost hustý a drnovitý - majitelka koupila golfový trávník a ten takto vybujel, poněvaďž se po něm nechodilo a neudržoval se, jak by se golfový trávníček měl nono smiley nono smiley nono smiley Po trávníku se projít znamenalo mít pocit, že jdu po bažině a že se každou chvíli propadnu, jak se člověk bořil do těch drnů trávy . Katastrofa angry smiley

    Na podzim jsme hned koupili vertikutátor - levnej elektrickej - a na podzim a z jara ho řádně prořezali, koleček bylo mraky, ale od té doby sekáme na kratinko, respektive můžeme mulčovat bez koše thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down drinking smiley A většinou to vertikutátorem projedeme jen z jara, na podzim to vždy nějak prošvihneme. eye rolling smiley

    A nehnojíme, protože nemáme závlahu thumbs up Hnojení obstará jen mulč.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.