pondělí 29. dubna, 09:27 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ivca.pa
Status: nováček

potrebuji poradit

Datum: 08.02.2012 20:24
 

dobry den mam na vas prozbicku mame joksirka ale bohuzel nam prestal jist granule si neveme konzervu take ne skusily jsme i specialn krmivo pro joksiry to uz vubec ne jedine co obcas do nej dostanu je jeden parek ale to je vse pejsek je velmi cily nejevi zadne znamky nemoci,prosim vas o radu dekuji vamplease smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 12:59
     

    jj, Helo, přesně tohle praktikuje kamarádka s těma retrívřicema a spokojenost.....malý hovňousy na rozdíl od granulí - superprémiové řady, nemají zažívací potíže a granule už ted si dají s chutí, třeba právě když se někam jede na víkend....změnu uvítají

     
  • Autor: Reklama

    Re: potrebuji poradit

     
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 13:29
     

    Ne, že bych rozuměla pesanům, jdu vám jen říct, že tohle je děsnej název diskuse, pokaždé čtu "potřebuju probudit" a obratem začnu zívat!grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 13:34
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 13:52
     

    Helo, dnes je všechno věda. Dětská výživa, zvířátkovská výživa. Já jen můžu říct, že se dříve naši pejsani dožívali v pohodě dnes již nadprůměrného věku a to jejich strava z půli sestávala z kukuřičného šrotu a ochrnul-li pes na zadek, šel okamžitě na eutanázii, protože nebyly takové lečebné prostředky, jako dnes a i přes to a přes DDT, které bylo proti blechám, vydrželi daleko, daleko dýl a víc, než dnes.. Znovu opakuji, že staro-nový způsob krmení neodsuzuji, ale myslím si, že se z toho dělá zbytečně věda, když to byla celá staletí normální výživa psů, na kterých chovatelům jen trošku záleželo . winking smiley Všechno se opakuje, jako móda grinning smiley

    Mám průběžně psy už víc, jak 40 let a až na pár se vždy jednalo o papírové psy, kteří byli vždy považováni za choulostivější a vždy to byli psi ve výkonu, žádní lenošiví gaučáci, takže i tím se jim život krátil. (Píše se, že k věku psa, který ve svém aktivním životě pracoval, se musí přičíst ještě dva roky navíc). Granule používám posledních asi 15 let a nevidím zhoršení zdraví jednotlivců. A dokonce znám malé psy, kteří jsou celý život na marketových sajrajtech a dožili se úctyhodného věku v plném zdraví (kříženci až 18 let)

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 05.04.2012 22:25
     

    Plně souhlasím s tím, co tady píše Drahuška. Taky už máme ušouny nějaký ten pátek, začínali jsme s ovčákem a pak postupně 4 bíglíky. Ono vlastně u psů je to jako u lidí, někdo prostě vydrží déle někdo míň a na formě krmení to opravdu nezáleží. Náš první bígl odešel na obláček ve svých 9 nenadále - selhaly mu ledviny - převážná strava vařená, maso, rýže, zelenina......... Náš stávající staroušek - je mu 12, fyzicky je na tom velmi dobře - bohužel celý život má problémy s očima, takže už moc nevidí, ale jinak si nezadá s těmi mlaďochy - a celý život je převáženě na granulích. Samozřejmě je rozdíl granule a granule - je to jako s buřtíkem za 45,- kg a za 70,- spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: pabil
    Status: začátečník

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 09:18
     

    Tak a jsem tady a předkládám problém: co si pamatuju, tak jsme doma měli psy, protože můj tatínek byl kdysi na vojně psovod a u policie taky procoval jednu dobu se psy, takže zkušenosti by byly. Vždy jsme měli velké rasy, vlčáky, rtw, boxeky, knírače... a vždy to byli psi vychovaní a poslušní. Našeho posledního rtw Beníka jsme museli letos v únoru ve 13ti letech nechat utratit, protože se jednoho dne nepostavil na nohy a přes intenzivní léčbu se to nespravilo. Hodně jsme ho oplakali, protože to byl hodný, krásný a poslušný mazlík, přestože z něho pro druhé šel starch. No a protože si život bez psa nedovedeme představit, tak jsme si v našem útulku vyhlédli fenečku, malou, smutnou, ustrašenou. V březnu jksme si ji přivedli, z počátku se nás velmi bála, ale pak zjistila, že jsme OK a vzala nás na milost.Jsou jí zhruba 2 roky, v útulku byla od srpna 2011, kdy ji tam přivezli ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu z odchytu v okolní vesnici. Zhruba po měsíci u nás začala likvidovat věci na zahradě. Začalo to jejím pelíškem, který totálně roztrhala, pak to odnesla konev, pár plastových květináčů, zahradní lehátka, polstrování ze zahradního nábytku a naposled okousala novou, dřevěnou lavici, kterou jsme si minulý týden koupili v Jysku. Nijak ji netrestám ,protože ji při činu nikdy nechytnu a na ni stačí jen zvýšit hlas a hned se plazí po břiše a to mi nedělá dobře. Zřejmě se nudí, jenže na zahradě s ní nemůžeme být popřád a zavírat jí do kotce se mi moc nechce. Co s tím ?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 09:33
     

    Víš, s pejskama z útulku je někdy problém, protože nevíš, co prožili, než sis ho vzala. Vůbec nemá cenu zvyšovat na ní hlas, protože jí tak můžeš dostat zase na dno.

    Chce to hodně dlouhé a pro ní vyčerpávající procházky. Jestli aportuje, tak jí házet, až (obrazně) padne. Teď i plavání, běhání u kola a nebo cvičit. Psychická (pozitivní) zátěž někdy vydá víc, jak fyzická.A když je utahaná, dát nažrat, napít a ZAVŘÍT do kotce. Nejlepší je jí i v kotci nakrmit. Je to i ze zdravotních důvodů - nebezpečí torze žaludku. Jestli je to velké plemeno. ale nikdy nesmí do kotce za trest.

    Ona chce být stále s vámi a protože nemůže, je z toho traumatizovaná a pak ničí. Je to silnější, než její vůle. Ona ví, že dělá špatně, ale nemůže si pomoct.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 09:35
     

    To je peklo. Já teda s tímto zkušenost nemám, ale dočetla jsem se toto:

    Se psem, který vykazuje známky destrutkivního chování je nutné trénovat poslušnost, abychom jej usměrnili a zabavili. Budeme-li se mu denně pravidelně věnovat při tréninku poslušnosti, brzy zjistí, že svou pozornost si nemusí vynucovat, ale pravidelně ji z naší strany má. Mnoho chytrých psů potřebuje "zaměstnat mozek". Hrajte si s ním třeba na stopování nebo mu schovávejte po bytě hračky a nechte ho, ať je hledá. Před odchodem kamkoliv psa proběhněte na delší procházce. Stanovte nová pravidla v chování doma a pevný režim, který budou dodržovat všichni doma. Vymezte psovi pevné hranice, co smí a co ne.
    Předměty, které pes může chtít okousat odstraňte z jeho blízkosti a nastražte PAST: okousaný předmět nastříkejte hořkým sprejem a současně navoňte nějakým parfémem. Až pes příště začne předmět okusovat, bude mu hořká chuť velmi nepříjemná a současně si ji spojí s vůní parfému. Poté už stačí parfémem nastříkat všechno, co by pes mohl mít snahu kousat a ničit. Sprej pro nastříkání předmětů se jmenuje "hořké jablko", parfém zvolte dle svého vkusu.

     
  • Autor: pabil
    Status: začátečník

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 09:46
     

    Utahat se jí snažím, pravda na dlouhé vycházky není čas ale na zahradě blbnem, hážu jí balon, přetahuju se s hadrou, proháním jí a to pak lítá jak motorová myš. Baštu dostává ráno ( vařené kuřecí srdíčka, žaludky, mleté hovězí s trochou těstovin, strouhanou zeleninou, jablkem a troškoulněného semínka), večer granule Bosch jehněčí. To vše v kotci, kde má i zateplenou boudu, ale nespí tam, má u vchodových dveří do baráku teď už plastový pelíšek, který má vystlaný ručníkem. Místo si sama vybrala. Její psychika se u nás zlepšuje, protože v útulku ani jednou za celou dobu neštěkala a unáís si už hlídá své teritorium a na lidi přes plot zaštěká. Já myslela, že z útulku bude na samotu zvyklá a že kontakt nebude vyžadovat pořád, ale jakmile se objevím na zahradě, leze mi na klín, ocásek si může vykroutit a chce se pořád tulit, nebo dělat blbiny. love smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 09:55
     

    Taky jsem našla jeden návod, že dávali psovi do plastové lahve pamlsky, že po návratu byla láhev zmuchlaná a prázdná, ale nic nebylo zničené. Jsou to potvůrky, myslím, že právě proto, že je z útulku, tak vyžaduje tolik pozornosti. Kočka našich dětí je útulková, má stále dostatek žrádla, ale vypadá to, že jí nedají celý den ani ťuk, jak je na to papání vysazená. Prostě měla velkou konkurenci a co si urvala, to měla. Nějak jí nedochází, že teď je to jiné.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 09:58
     

    Majka v podstatě potvrdila moje povídání.

    Blbnutí na zahradě je málo, to bezesporu. Vím z vlastní zkušenosti. Co je to za psa? Aspoň přibližně?

    Mně se opravdu nejvíc osvědčilo cvičení. Půlhodina výcviku je, jako dvě hodiny nepřetržitého běhání. winking smiley Výcvik je hodně zatěžující - i proto se říká, že u psa, který pracuje po svůj aktivní život se má přičíst k jeho dosaženému věku dva roky navíc, jak je organismus opotřebovaný...

    Náš bosík, když k nám přišel, hloubil na zahradě jámy. Od doby, kdy jsem začala cvičit, je klid thumbs down winking smiley

     
  • Autor: pabil
    Status: začátečník

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 10:04
     

    Rasa ? Vesnická směs, možná máí v sobě bígla, zkusím jí vyfotit. Díky Majce i toběě Drahuško za rady, v podstatě jsem takové i očekávala a zkusím se jimy řídit, i když to teď bde težké, protože mám druhý týden ruku v sádře. Pravou ! a je to teda děs! já myslela, že mě to bde bolet tak 2-3 dny u bude klid, jenže pravda je, že jsem se od 5.5 nevyspala a jsem celá nemožná, levou ruku mám jen do počtu a na zahradě je tolik práce, bé eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 10:10
     



    pabil napsal(a):

    Rasa ? Vesnická směs, možná máí v sobě bígla, zkusím jí vyfotit. Díky Majce i toběě Drahuško za rady, v podstatě jsem takové i očekávala a zkusím se jimy řídit, i když to teď bde težké, protože mám druhý týden ruku v sádře. Pravou ! a je to teda děs! já myslela, že mě to bde bolet tak 2-3 dny u bude klid, jenže pravda je, že jsem se od 5.5 nevyspala a jsem celá nemožná, levou ruku mám jen do počtu a na zahradě je tolik práce, bé eye popping smiley eye popping smiley

    ....... chudinko, to Tě lituji, také jsem to zažila tak vím co to je nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 10:20
     

    pabil: s gypsem toho asi moc nezmůžeš. ať pomůže rodina winking smiley

    Já spíš myslela velikost psa smiling smiley

    Jestli je v ní bígl, tak tam s posloucháním asi moc nezmůžeš, ale i tak bych cvičila, až by se z ní kouřilo grinning smiley Samozřejmě, až budeš zdráva

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 15.05.2012 10:22
     

    Ten stížený pamlskovník taky není k zahození thumbs down Vím, že se to používá i u psů, kteří svou krmi tak hltají, až se z toho poblijou. Aby žrali pomaleji winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.