pondělí 29. dubna, 07:02 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ivca.pa
Status: nováček

potrebuji poradit

Datum: 08.02.2012 20:24
 

dobry den mam na vas prozbicku mame joksirka ale bohuzel nam prestal jist granule si neveme konzervu take ne skusily jsme i specialn krmivo pro joksiry to uz vubec ne jedine co obcas do nej dostanu je jeden parek ale to je vse pejsek je velmi cily nejevi zadne znamky nemoci,prosim vas o radu dekuji vamplease smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 09.02.2012 13:57
     

    My máme dobré zkušenosti s Proplanem /pro nás senior/ pesům chutná. Jinak krmíme 2x denně, kdybych jí dala místo misky otevřený pytel tak je schopná to snad sežrat všechno grinning smiley ...že by byla po paničce??confused smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: potrebuji poradit

     
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 09.02.2012 15:34
     

    no krysaříci jsou všeobecně žraví, proto je jich taky tolik tlustých eye rolling smileyNavíc mají velmi rychlé spalování, takže krmení jednou denně jsme zkusili a byl to děs. Celý den hladově koukali a nakonec zvraceli z přemíry žaludečnícch šťáv. Takže mám rozdělenou krmnou dávku natřikrát a všichni jsou spokojeni

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 09.02.2012 18:07
     

    no já dneska koukala jako puk, přišla jsem z práce a miska s granulkama uplně vybílená! To jsem ještě neviděla, dycky sní pár......tak jsem dosypala a malej si šel ďobnout, ale už se na to nevrhli spinning smiley sticking its tongue out 

    Ono je plno dobrých krmiv, ale i plno špatných....je někdy docela problém najít to, aby vyhovovalo a hlavně aby ho pejskové baštili. Moje první fenka granule absolutně odmítala, jakýkoli, po výstavách jsem dycky posbírala vzorečky krmiv, zkoušela, ale nic. Dávala jsem jí kapsičky, konzervy, maso......pak si šla vzít tři čtyři.....aby se jako neřeklo, na chut....

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 09.02.2012 21:24
     


    Romi napsal(a):

    Janinko, je to přímo Platinum, jsou dost drahé, ale jako pamlsky by to asi šlo...jsou fakt dobrý - teda podle psů grinning smiley

    no jo, to máš pořádný vymetače, to já dosypávám tak 2x týdně...moc toho ty moji prdíšci nesní winking smiley

    Tak já krmím na střídačku Platinem a Royalem - oboje je kvalitní a i cenově to pro malá plemena je OK.

    Romi, mít v misce celý den granule je to nejhorší, co můžeš dělat. Pokud máš jednoho psa, tak to ještě jde, ovšem pokud si necháš i mrňavce, budeš mít problémy. Já teda krmím jednou denně, každý dostane svoji dávku, co nesní (většinou je vymeteno) ihned odstraním - jinak to jde ochutnat někdo jiný winking smiley . Jinak se ale i doporučuje krmnou dávku rozdělit a krmit ráno a večer.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 07:34
     

    ahoj Missi, prďolku si samo nechám, je to zlatíčko love smiley

    Já nevím, prostě jim to nechávám celý den, nemyslím si, že je to špatně, vemou si kdy chtějí, nejsou ani tlustí, ani podvyživení....mimo granulek dostávají ještě jiné dobrůtky, sušená mašíčka, jednou dvakrát týdně po jednom piškotku.....syrové maso....

    nevidím v tom problém, prostě si vemou, kdy chtějí, zažívací potíže taky nemají....možná u jiných plemen je to jiné, špicové nejsou až tak žraví.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 10:26
     

    Já se taky s dovolením zapojím. Missi má naprostou pravdu - zásadní chyba je, nechat krmení celý den v misce. Chceš? Nažer se. Odejdeš? máš smůlu, další krmení je až zítra (nebo večer).

    Jork je prťavý pes. Pokud má problém s příjmem potravy, nesmí, opakuji NESMÍ dostávat žádné pamlsky. to, co je pro mýho psa pamlsek, je pro jorka půlka denní dávky! O uzenině ani nemluvím, to je to nejhorší, co nežravec může dostat. Přece nemůže být problém u takového škvrněte mu uvařit a jak píše Janina, postupně přidávat po pár granulkách, až se, třeba za půl roku přejde víceméně jen na ochucené granule. A když granule nechává oblízané na misce, tak jich pár do krmení rozmačkejte, aby si navykl na jejich chuť .

    On to už může být i psychický problém. Protože jsi na nervy ty, že nežere, pes to od tebe přejímá, ale v opačném gardu.

    1) psa pořádně utahat venku

    2) dát mu misku s krmením - ze začátku vařeným a NEVŠÍMAT SI HO, protože mě to přece vůbec nezajímá, jestli žere nebo ne winking smiley

    ideální by bylo, kdyby mohl být na krmení zavřený v místnosti sám, ale tam, kde se cítí dobře a neplaší, že je odstrčený. Jinak by to mělo opačný efekt

    3) odejde od misky, počkat 3-5 minut a misku odnést z jeho dosahu

    4) po této proceduře NESMÍ již až do dalšího krmení NIC dostat!!!

    Samotřejmě dbát, aby nebylo krmení horké nebo naopak hodně studené.

    Bude žebrat, tak musí bezpodmínečně všichni dodržet, že nesmí nic dostat bokem. A taky ohlídat, aby něco neslupnul venku.

    Toto všechno ovšem za předpokladu, že je pejsek zcela zdráv!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (10.02.2012 11:23)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 10:30
     

    Romi, pokud s tím nemáš problém, budiž, ale ve většině případů funguje zákon smečky a silnější zežere všechno... thumbs up

    A u problému, který se tu řeší, je to naprosto nevhodné

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 11:36
     

    Já vím, Drahuš, právě že já s tím nemám problém, proto jsem to napsala, ve většině případů to tak nejde dělat. A s tím yorkem máš pravdu, prostě s nima cvičí, pokud bych měla s těma mýma problém, udělala bych přesně co radíš, Někdy stačí do granulí zamíchat ždibíček paštiky......jak se omatlaj, hned pro ně líp voní....a né jen jako granulky.....prostě si na nás nesmí přijítwinking smiley

    a nebo granule vůbec nedávat a míchat jim masíčko...ale je to potřeba vše vyvážit, aby měli dostatek všeho...to zas granulky jsou v tomhle lepší, už mají vše, co pejsek potřebuje.

     
  • Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 11:50
     

    Romi..já si myslím, že maso (barf) je lepší, ale granule jsou pohodlnější thumbs down i když člověk čte složení eye rolling smiley to je něco

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 11:54
     

    no Helčo, to každopádně, zkus před psa postavit misku s granulema a misku s masíčkem grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    je fakt, že je to pohodlnější....i když člověk někam jede, veme pytel granulí, je to suchý, čistý....a pokud pes dostává kvalitní a baští, neřešila bych to...ale občas mě jímá hrůza, když vidim pytel granulí v nabídkových letácích, třeba 10, 15 kg za 150 kč.......kolikpak je v tom asi masa....fuj

    no ale řešíme si tu granulky a dotazovatel/ka už se neozývá grinning smiley grinning smiley jestli ho zlomila nebo né

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 11:57
     


    Romi napsal(a):

    no já dneska koukala jako puk, přišla jsem z práce a miska s granulkama uplně vybílená! To jsem ještě neviděla, dycky sní pár......tak jsem dosypala a malej si šel ďobnout, ale už se na to nevrhli spinning smiley sticking its tongue out 


    A to je právě, že teď nevíš, kdo to sežral winking smiley A krmíš stejnými granulemi štěně i mámu?

    Taky mám raději granule kvůli vyvážení všech živin. Jen jim občas něco uvařím, asi by se mi nelíbilo celý život jíst jen jeden druh jídla. smiling smiley A je fakt, že druhý den na mě pak vyčítavě koukají, když jim nasypu granulegrinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 12:12
     

    To, čemu se dnes vznosně říká Barf, jsme praktikovali před revolucí vždy a jen to, protože psí strava neexistovala smiling smiley připadá mi to trošku úsměvné. Proboha Heli, nechci to zlehčovat!!! flower smiley

    Každopádně mi nepřijde příliž obtěžující u tak malých plemen, jako je jork. Dá se navařit kvalitní maso do foroty, může se i zamrazit i s rýží, těstovinami a zeleninou na porce, minimálně na týden dopředu. Když můžeme baštit mražené my, mohou to jitě i psi. Takovou možnost jsme kdysi neměli, páč u lednic byl jen výparník a mrazáček se dal sehnat jen pod rukou a malý smiling smiley Takže pokud byl, tak jistě ne na žrádlo pro psy grinning smiley

    ---

    Každopádně jsem taky za to, aby bylo krmení vždycky pod kontrolou člověka, pokud je psů víc. Konkrétně já používám pro mlaďocha štěněčí a pro ovčandu senior nebo light granule, takže by nebylo dobré, kdyby jeden druhému porci schlamstnul. Občas jim navařím, to pak řeším velikostí porce.

    --

    Ještě k nežravcům - po čem se většina psů může utlouct, jsou olejovky, takže ochutit granulky kouskem rybičky z olejovek i s kapkou oleje - málokterý odolá grinning smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 12:17
     

    Janinko, asi oba, jak jeden vidí, že druhej baští, hned se připojí...ale víc jich sní určitě Jennynkawinking smiley - je větší

    Mám dvě misky, v jedné nic moc granule - pro natur, nebo jak se jmenujou, takové velké pro velká plemena, to si tahá Jennynka, blbne s tím, než to sní, ale malej čeká, co jí vypadne, když to rozkousne a to hned sebere a slupne, a royalky mám štěněčí speciálně pro trpasličí plemena....ale Jennynce taky šmakujou....tlustá není, neřešim to, hlavně že jí.

    A Drahuš, ty rybičky teba potvrzuju na milion procent!!! sežerou i nežravciwinking smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 12:26
     

    tak olejovky mě nenapadly, vyzkoušímmls smiley

     
  • Status:

    Re: potrebuji poradit

    Datum: 10.02.2012 12:50
     

    Drahusko...každý má svůj názor na barfování . Nevím jestli si rozumíme, ale maso na barf se nevaří,kosti už vůbec ne...je to docela věda vyvážit maso,kosti,vnitřnosti a zeleninu...rozhodně je to pro psy přirozenější než suchary nahoněný obilninama, ale každý krmí jak chce ,-) Hodně to teď študuju,protože si chci přejít na tuhle stravu jak se psem tak i s kočkou...no uvidíme winking smiley

    kdyby si chtěl někdo počíst o čem to je ,-)

    [www.manwe.eu]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.