pondělí 29. dubna, 18:37 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 10:57
     

    Včera jsem koukala v Hornbachu, na těch výrazně fialových měli Susan, tak teď, baby, raďte. winking smiley

    [havlis.cz]

     

    betty je světlejší a víc hvězdicovitá

    [havlis.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (11.04.2014 11:00)
     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 11:05
     

    Tu tmavou má i moje sestra a nadává na ní, protože se často kvety ani nerozvinou (mně se taky nerozvily) Nejkrásnější je zřejmě ta růžová, co mají sousedé. Ta když to rozbalí, zdobí thumbs down love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 11:15
     

    Mám bílou Stellatu a ta "svítí" snad už několik týdnů do dálky. love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 11:19
     

    Tu bílou mají ve VO. Docela velký keř ve velkém květináči asi za stovku. Mají i růžové, jenže ty mrchy už odkvetly a nejsou označené. Těžko se pak vybere ta správná sad smiley

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 11:22
     

    soused má taky tu bílou Stellatu a je nádherná love smiley , úplně to rozsvítilo zahradu thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 11:44
     
    dscn8484.jpg
    Další fotografie:

    první tři fotky je odrůda Rubra .. má květy hezky dokulata - ne jak ty liliokvěté , které se opravdu málo rozvinou .. druhá je s podobným květem , ale skoro bílá s nádechem růžové .. je ranější než Rubra .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (11.04.2014 11:44)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2014 12:45
     

    já jsem zvědavá, až se rozbalí květ......ale Betty to určo není angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 12.04.2014 18:48
     
    026.jpg
    Další fotografie:

    ve skutečnosti je o dost tmavší

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 13.04.2014 17:31
     

    tak jsem koukala v OBI a mám Susan. Parchantí.....na lístku připnutém u keře je Betty. angry smiley Člověk fakt nemůže věřit už ničemu co si kupuje.

     
  • Autor: rituals
    Status: nováček

    Re: magnolia

    Datum: 07.10.2014 12:55
     

    Zdravím všechny zahradnice i zahradníky a prosím o radu.

     

    Zasadila jsem na jaro dvě Magnolie hvězdicovité, druh jemně do růžova.

    Na jedné se ted na podzim tvoří kočičky a druhá je téměř opadaná bez kočiček.

    Myslíte , že mi odešla???. Vvypadá nějk suše, ač vody měla dost.

    Prosím o fotečku jak má vypadat zdravá magnolie na podzim.

     

    Vřelé díky všem!!! Jana

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 07.10.2014 14:19
     

    Jano fotku nemám , ale magnolie nemá kočičky , nýbrž chlupatá poupata pro jarní kvetení . pokud ta druhá nemá - tak nepokvete . nestříhala jsi ji konce?

     
  • Autor: rituals
    Status: nováček

    Re: magnolia

    Datum: 09.10.2014 15:55
     

    Kaajinko , nestříhala. Ale je zasazená asi metr od rohododendronů a růže tak možná jí ta blízkost nesvědčí.

    Někde jsem se dočetla , že potřebuje mít aspon 2 metry od kmene, tak nevím co je na tom pravdy.

    Daří se jí zkrátka hůř než té druhé.

    Děkuji za reakci a příjemný den přeji. J.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 16.03.2015 14:45
     

    Ahoj holky, doporucily byste mi magnolii k nam do hor?? Pry je hodne mrazuvzdorna. Taky se mi hodi, ze chce kyselo (dokonce ji nekde maji pod vresovistnimi rostlinami a to me prekvapilo). Nicmene bych potrebovala mensi, spis kerik, nebo stromek a libily by se mi ty naruzovele velike kvety. Vedely byste odrudu? V Lidlu ted maji v akci, tak abych vedela, jestli se do toho poustet...

    Diky moc za rady.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 16.03.2015 14:55
     

    Já co jsem viděla tady v Rokytnici tak mají bílé Stellaty, já na ni koukala v Lidlu, ale mě se sem nehodí, tady už je to takové přírodní a stačí co jsem tu napáchala s růžemi, magnolka by už byla moc:-)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 16.03.2015 15:19
     
    dscn8482.jpg

    Betas - tak vidíš - měla jsem dvě a bílou asi třímetrovou jsem dala s koncem léta vykopat . krom té drobnokvěté časem narostou velké i když jsem ji každý rok stříhala . . měla by se nechat růst a ne mrzačit střihem . v tom Lidlu asi drahá nebude- koupila bych ji .. bude nebo nebude .. pokud je menší dá se určitě na zimu obalit do textilky - a pak zesílí a poroste .. roste i v Hiimaláji .

    moje růžová je nádherná - odrůda Rubra . takové ty buclaté květy - uvnitř jak z porcelánu , vně tmavší . mám ji až nad první patro baráku . má už skoro 30 roků . taky krásně voní .. které se mi nelíbí , jsou takové ty liliokvěté .. - mají úzké květy co se všelijak kroutí ..

    magnolia Rubra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (16.03.2015 15:30)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.